Őrült hajrában nyert az Arsenal a Manchester United ellen

A Premier League 4. fordulójában a Arsenal 3–1-re megverte odahaza a Manchester Unitedet.

Emirates Stadium, 60 192 néző. Vezette: A. Taylor
Arsenal:
Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zincsenko (Tomijaszu, 76.) – Ödegaard, Rice, Havertz (Fábio Vieira, 76.) – Saka, Nketiah (Gabriel Jesus, 76.), Martinelli (Nelson, 90.). Menedzser: Mikel Arteta
Manchester Utd: Onana – Wan-Bissaka, Lindelöf (Evans, 84.), Lisandro Martínez (Maguire, 68.), Dalot – Casemiro, Eriksen, Fernandes – Antony (Garnacho, 83.), Martial (Höjlund, 67.), Rashford. Menedzser: Erik ten Hag
Gólszerző: Ödegaard (28.), Rice (90+6.), Gabriel Jesus (90+11.), ill. Rashford (27.)

Néhány sérülés megnehezítette az Arsenal és a Manchester United menedzserének dolgát a forduló rangadója előtt (a korábbi mérkőzésen a Liverpool magabiztosan nyert, többek között Szoboszlai Dominik remek góljával), talán ezért is kezdtek mezőnyharccal a felek.

Kai Havertz kihagyott egy óriási ziccert, majd az ő hibáját is kihasználva Marcus Rashford megszerezte a vezetést a vendégeknek – de egy hasonlóan gyors, szép támadás végén Martin Ödegaard egy percen belül egyenlített.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Vérbeli rangadóvá vált ezt követően a bajnoki, de remekeltek a kapusok és a védők is. Havertz a második félidő derekán kiharcolt egy büntetőt… a játékvezető, Anthony Taylor azonban a VAR biztatására visszavonta.

A hajrá felé közeledve Erik ten Hag beküldte a pályára az MU-ban most debütáló nyári topvételt, Rasmus Höjlundot, illetve kényszerből a lesérült Lisandro Martínez helyére Harry Maguire-t, aki szintén első mérkőzését vívta ebben az idényben. A holland mester beküldte a hajrára Jonny Evanst is Maguire mellé, de Alejandro Garnachót is, aki lőtt egy les miatt meg nem adott gólt – előtte nem sokkal Bukayo Saka közeli lövését védte André Onana.

És milyen futball?! A ráadásban Declan Rice megszerezte első gólját az Arsenalban, majd Gabriel Jesus is betalált – a 13. alkalommal lépett pályára a United ellen, és most volt először eredményes.

Sokan elindultak haza a stadionból a hajrá vége felé: bánhatják. 3–1.

KORÁBBAN
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1 (E. Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)
Brentford–AFC Bournemouth 2–2
(M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)

Sheffield United–Everton 2–2 (Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 3–2 (Edouard 56., 84., Eze 78., ill. Hvang Hi Csan 65., Cunha 90+6.)
Liverpool–Aston Villa 3–0 (Szoboszlai 3., Cash 22. – öngól, Szalah 55.)

PÉNTEKEN
Luton Town–West Ham United 1–2 (M. Andersen 90+2., ill. Bowen 37., Zouma 85.)

20. Burnley 3 3 3–11 –8 0

90+14. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+11. PERC NAGYON ELDŐLT, GABRIEL JESUS kapura tör Vieira remek passzával, és egy higgadt csel után jobbal a bal alsóba lő az ötös elől. 3–1! Az első gólja az MU ellen.

90+6. PERC DECLAN RICE ELDÖNTI A MECCSET? Egy jobb oldali Saka-szöglet után az ötös bal sarka elől jobbal kapura lő Rice, Evansről a jobb alsó felé pattan a labda, Onana vetődik, de csak beleérni tud... 2–1!

90+1. perc Gabriel Jesus kap sárga lapot.

Nyolc perc a ráadás.

88. PERC VEZET A MANCHESTER UNITED, GARNACHO kapura tör, és jobbal higgadtan a bal alsó sarokba lő. 1–2? Ha nem les. De les.

84. perc Johnny Evans és Alejandro Garnacho be, Lindelöf és Anthony és le.

81. perc EZ SINCS BENT, White jobbról lövő, igen pontos, lapos passza után Saka ballal kapura lő kissé balról, hat méterről, Onana remek reflexekkel véd, bal kézzel.

Az Arsenal a legutóbbi 24 hazai PL-meccséből mindössze kettőt veszített el, februárban a Manchester Cityvel, májusban pedig a Brightonnal szemben. Csak kétszer nem találtak be, 20-szor egalább két gólt vágtak.

78. perc Saliba okoz galibát, de megússza, Rashford jobbal 17-ről Rice-ba lő.

A Manchester United legutóbbi hét Premier League-mérkőzéséből hatot megnyert, de mindössze hat pontot gyűjtött a legutóbbi 10 fővárosi bajnoki látogatása során. Ma sorozatban hatodszor maradhat nyeretlen Londonban.

76. perc Gabriel Jesus, Fábio Vieira és Tomijaszu Takehiro be, Zincsenko, Nketiah és Havertz le.

74. perc Rashford ballal nem sokkal lő a bal alsó mellé tízről, Fernandes kiváló ütempassza után.

72. perc Rashford zseniális csele után Höjlund az ötös előtt, de nem tud befordulni Maguirre és Lindelöf között.

69. perc André Onana kap sárga lapot időhúzásért.

68. perc Saka lapos passzát Martinelli ballal 19-ről nem sokkal tekeri a bal alsó mellé. Onana vetődve biztosított.

67. perc Harry Maguire váltja. Martial le, a most debütáló Rasmus Höjlund be.

65. perc Lisandro Martínez kap sárga lapot Saka felrúgásáért, majd ápolást kér a földre ülve... a bekk. Csere lesz!

63. perc Ödegaard megvillan a balon, 14 méteres emelése kapuscsemege.

60. perc Anthony Taylor a kis TV előtt! Nagy vagy kicsi volt a lökés? PICI, nincs 11-es.

59. perc BÜNTETŐ, Bissaka ellöki az ötös bal sarka előtt Havertzet, Nketiah indítását követően.

54. perc Fernandes passzát kapura vágja kissé balról, hatról Martial, balra vetődve hatalmasat véd Ramsdale. A lecsorgó labdát picit messzebbről, középről kapura rúgja Rashford, de beledobja magát a labda útjába Saliba. Hősiesen.

50. perc Ödegaard 16-os előtti lövését blokkolja Martínez, hátratett kézzel. Bissaka elrúgja a lőni akaró Martinelli elől White jobb oldali bedobását az ötösön.

49. perc Ödegaard löbbölését Martinelli balról beadja, de blokkol a visszafutó Anthony, ráadásul kirúgás.

46. perc White jobb oldali beadása Onanáé.

46. PERC FOLYTATJUK!

E párharc legjobb góllövői:
Wayne Rooney 12
David Herd 10
Thierry Henry 9
Cristiano Ronaldo 9
John Radford 7

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Saka ballal 17-ről kapura lő, Lindelöf fejjel blokkol az ötösön.

Három perc a ráadás.

45. perc
Casemiro emelését Anthony középre fejeli, de Martialt megelőzi Rice.

A Manchester United a legutóbbi kilenc bajnokijából 5-öt elbukott az Arsenallal szemben, az előző 23 meccsen csak 6-ot

44. perc Kőkemény belépők, kegyetlen iram. PL.

40. perc Dalot lerántja Bukayo Sakát, aki estében nagyot rúg Fernandesbe. Csak sárga lap. A VAR szerint is.

Rashford: 4 meccs az idényben, 2 kanadai ponttal, 1 góllal. Az Arsenal ellen 17 meccsen 10 kanadai pontnál tart.

Ödegaard: 5 meccs az idényben, 2 kanadai ponttal. 6 meccs az MU ellen, 3 kanadai ponttal.

39. perc Anthony passzát a 16-os bal sarka elől jobbal a bal felső fölé szúrja Rashford.

Különös az MU meze, de megidézi a Cafú, Djalminha, Rivaldo, Flávio Conceicao, Edmundo, Marcos, Roberto Carlos, Müller, Luisao, Júnior féle Palmeirast (Fotó: AFP)

Az Arsenal legutóbbi öt hazai bajnoki mérkőzéséből négyet megnyert a Man. Utd ellen, az utolsó kettőt is. Utoljára 1988 és 1991 között nyertek zsinórban háromszor odahaza ellenük.

38. perc Anthony csele csodás, de nem tud lőni aztán, kontra, Nketiah megindul, ellöki őt a jobb szélen Victor Lindelöf. Csak sárga lap. A VAR szerint is.

32. perc Eriksen 22-ről a bal sarok mellé lő. Havertz lépett lé jó ütemben, így szöglet... veszélytelen.

28. PERC ALAKUL BIZONY A RANGADÓ, MARTIN ÖDEGAARD EGYENLÍT, ballal ő is a bal alsóba lő, még nagyobb erővel. Martinelli balról jövő lapos passza után, 14 méterről, picit jobbról talál be Onana kapujába. 1–1!

27. PERC MARCUS RASHFORD BETALÁL, Eriksen labdaszerzése és remek passza után nem veszik komolyan a csatárt, kissé balról, 14-ről jobbal nagy erővel a túlsó alsóba lő. Három hazai játékos közül: 0–1!

25. perc Egyre nagyobb az iram, alakul a rangadó.

20. perc Nem volt labdaérintése az ellen 16-osán belül az MU-nak.

18. perc Ismét Martinelli ad be balról ballal, a túlsó sarok előtt érkezik gólra éhesen Saka, de Dalot elfejeli előle a labdát.

15. perc Egy veszélyes bal oldali Martinelli-kornert elüt két kézzel a bal felső sarok elől Onana.

13. perc MICSODA JELENETEK! Martinelli bal oldali beadása rossz, Dalot saját csapattársába, a visszafutó Martialba fejeli a labdát az ötös előtt, Havertz ziccerben, de ballal vérhólyagot rúg a labdába! A lecsorgó Nketiahé, aki ballal kapura is vágja a labdát, de fura mozdulattal, lábbal odaér Martínez, és hatalmasat ment.

10. perc Kiváló idő, mezőnyharc, helyzetek nélkül. Bissaka keresztpasszát White okosan hazafejeli a megindul Dalot elől.

2. perc Megindul a bal szélen Martinelli, a beadást blokkolja Bissaka. Nketiah passzát Martinelli balról, ötről jobbal Rashfordba püföli.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek zöldesfekete-fehér mezben észöldesfekete nadrágban.

Egy kis örökmérleg! 239 mérkőzés, 86 londoni és 99 MU-s sikerrel, 338, ill. 362 rúgott góllal.