PL: derbit nyert a Fulham a West Ham otthonában – videók

B. D. K.B. D. K.
2024.04.14. 17:12
A 19 éves George Earthy a 82. percben állt be, és nem sokkal később, a 86. percben szenvedett fejsérülést (Fotó: Getty Images)
A Fulham 2–0-ra nyert a West Ham United otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának vasárnapi londoni derbijén.

A Bayer Leverkusentől csütörtökön kétgólos vereséget szenvedő West Ham már a 9. percben hátrányba került: Andreas Pereira a védő hibáját kihasználva lecsapott a labdára, majd higgadt csel után a kapuba helyezett (0–1).

A második játékrészben is csak egy gól született, és az is a Fulham játékosa, Pereira szerezte: a 72. percben egy remekül végigvitt kontra végén volt eredményes a brazil (0–2).

Újabb gól már nem született, így a Fulham nyerte meg a derbit. Vereségével a West Ham nem tudta megelőzni a Manchester Unitedet, és maradt a nyolcadik.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A mérkőzés hajrájában a csereként beálló George Earthy fejsérülést szenvedett.

A 19 éves játékost – akinek ez volt az első mérkőzése a Premier League-ben, s korábban egy Freiburg elleni El-meccsen csereként beállva debütált az első csapatban – hordágyon vitték le a pályáról, közben oxigént is kapott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
West Ham United–Fulham 0–2 (A. Pereira 9., 72.)
Liverpool–Crystal Palace 0–1 (Eze 14.)
Később
Arsenal–Aston Villa 0–2 (Bailey 84., Watkins 87.)

HÉTFŐN JÁTSSZÁK
21.00: Chelsea–Everton (Tv: Match4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Luton 5–1 (Hasioka 2. – öngól, Kovacic 64., Haaland 76. – 11-esből, Doku 86., Gvardiol 90+3., ill. Barkley 81.)
Brentford–Sheffield United 2–0 (Arblaster 63. – öngól, Onyeka 90+3.)
Burnley–Brighton 1–1 (Brownhill 74., ill. Muric 79. – öngól)
Nottingham Forest–Wolverhampton 2–2 (Gibbs-White 45+1., D. Oliveira 58., ill. Cunha 40., 63.)
Newcastle United–Tottenham Hotspur 4–0 (Isak 30., 51. A. Gordon 32., Schär 87.)
Bournemouth–Manchester United 2–2 (Solanke 16., Kluivert 36., ill. B. Fernandes 31., 65. – a másodikat 11-esből)