PL: a Brentford ötöt vágott, míg a Sheffield most már szinte biztos kieső

B. D. K.B. D. K.
2024.04.20. 17:58
Gudmundsson (7) beállt, és azonnal megszerezte a Burnley negyedik gólját (Fotó: Getty Images)
A Brentford 5–1-re nyert a Luton Town otthonában, míg a Burnley 4–1-re győzött a Sheffield United vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szombati játéknapján.

LUTON–BRENTFORD

A bennmaradásért küzdő Luton a forduló előtt 15. helyen álló Brentfordot fogadhatta. Az első nagy helyzetet a 19. percben jegyezhettük fel, a hazaiak kapusa, Thomas Kaminski bravúrral védte Keane Lewis-Potter fejesét. A 24. percben viszont már nem úszta meg a Luton, Yoane Wissa nagyjából 17 méterről, kicsit jobbról csavart a rövid felsőbe. Szép gól (0–1). Két perc múlva Tahith Chong egyenlíthetett volna, de közelről fölé bombázott.

A szünet előtt megduplázhatta volna előnyét a Brentford, de Bryan Mbeumo okos lövése kivágódott a kapufáról. Ez kimaradt, de a ráadás második percében Wissa ismét eredményes volt (0–2).

Bő egy óra elteltével Ethan Pinnock fejes gólja döntötte el a mérkőzést (0–3). A Brentford gálázva győzött: Pinnock találata után Lewis-Potter is bólintott egy gólt (0–4), a végén pedig Kevin Schade is beköszönt (0–5).

A hosszabbításban a szépítés azért összejött a hazaiaknak, Luke Berry használt ki egy hibát (1–5).

Győzelmével a Brentford immár tíz ponttal előzi meg a Lutont, és tekintve, hogy utóbbinak már csak négy meccse maradt, Thomas Frank együttese szinte biztosan bennmarad.

SHEFFIELD UNITED–BURNLEY

A másik délutáni találkozón az utolsó helyen álló Sheffield United, az utolsó előtti Burnleyt fogadta. Mindkét csapat számára kulcsfontosságúnak ígérkezett a mérkőzés, noha bennmaradásukra igen kevés esély maradt. A meccs elején több nagyobb gólszerzési lehetősége is volt a hazaiaknak (egy fölötti xG-t hoztak össze), de a vezetést nem tudták megszerezni.

A vendégek jobban sáfárkodtak a helyzeteikkel: a 38. percben Jacob Bruun Larsen lövése valahogyan utat talált a rövid sarokba (0–1), két perccel később pedig Lorenz Assignon remek szóló végén szerencsés körülmények között talált a kapuba (0–2).

A fordulás után Gustavo Hamer remek góllal szépített (1–2), de nem sokkal később Lyle Foster visszaállította a kétgólos különbséget (1–3). A 71. percben az a Jóhann Berg Gudmundsson is betalált, aki nagyjából 17 másodperccel a gólja előtt állt be (1–4). (VIDEÓ ITT!)

A Sheffield a vereségével szinte biztosan kiesik. Mivel maximum 31 ponttal zárhat, a búcsúja akár már jövő szerdán biztossá válhat (már ha nem lesz több pontlevonás). Ehhez az kell, hogy holnap (vasárnap) a Nottingham legyőzze az Evertont, az Everton aztán szerdán nyerjen a Liverpool ellen, míg a Sheffield pont nélkül távozzon az Old Traffordról a Manchester United ellen. (Mivel közel 40-nel jobb a gólkülönbsége az Evertonnak a Sheffielddel szemben, a liverpooli derbin a döntetlen eredmény is lényegében kiesést jelentene az újoncnak.)

Érdekesség, hogy a Sheffieldnek és a Burnleynek is a következő ellenfele egyaránt idegenben a Manchester United ellen lesz.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Luton–Brentford 1–5 (Berry 90+2., ill. Wissa 24., 45+1., Pinnock 62., Lewis-Potter 64., Schade 86.)
Sheffield United–Burnley 1–4 (Hamer 52., ill. Bruun Larsen 38., Assignon 40., Foster 58., J. Gudmundsson 71.)