PL: főszerepben a VAR és a büntetők, a 94. percben jött a Fulham győztes gólja

K. Zs.K. Zs.
2023.11.27. 23:06
Willian (20) két büntető után is fogadhatta a gratulációkat (Fotó: Getty Images)
Hosszú idő után újra bajnokit nyert a Fulham: a londoniak hazai pályán 3–2-re verték meg a Wolverhamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 13. fordulójának hétfő késő esti mérkőzésén.

A Fulham már a 7. percben vezetést szerzett, Alex Iwobi a balról középre passzolt labdát lőtte be közelről (1–0, VIDEÓ ITT!), de az előny nem tartott sokáig: a 22. percben Jean-Ricner Bellegarde ívelt be jobbról szép cselek után, és Matheus Cunhának közvetlen közelről már csak a kapuba kellett fejelnie a labdát (1–1, VIDEÓ ITT!).

A második félidő három, VAR-ral hitelesített büntetőt hozott: az elsőből Willian újra vezetést szerzett a hazaiaknak (2–1, VIDEÓ ITT!), a másodikból annak kiharcolója, Hvang Hi Csan újra egyenlített (2–2, VIDEÓ ITT!), aztán a 94. percben újra a londoniakon és Willianen volt a sor – a brazil második sikeres ítélet-végrehajtása győzelmet ért a hazai csapatnak (3–2, VIDEÓ ITT!).

A Fulham csupán egy pontot szerzett a megelőző négy fordulóban, bajnokit október hetedike óta most először nyert.

A mérkőzés összefoglalója:

Egy kis stat: a Fulham kezdő tizenegyének korátlaga 30 év és 36 nap volt; ebben az idényben még nem kezdett idősebb csapat a Premier League-ben. Egészen 2014 áprilisáig kell visszalapozni ennél korosabb Fulham-tizenegyért; akkor a Hull City ellen 30 éves és 193 napos adatot produkált a londoni csapat. (Opta)

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Fulham–Wolverhampton Wanderers 3–2
(Iwobi 7., Willian 59., 90+4. – mindkettőt 11-esből, ill. Matheus Cunha 22., Hvang Hi Csan 75. – 11-esből)

A FORDULÓ KORÁBBI EREDMÉNYEI

Vasárnap játszották
Everton–Manchester United 0–3 (Garnacho 3., Rashford 56. – 11-esből, Martial 75.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa 1–2 (Lo Celso 22., ill. Pau Torres 45+7., Watkins 61.)
Szombaton játszották
Manchester City–Liverpool 1–1(Haaland 26., ill. Alexander-Arnold 80.)
Burnley–West Ham United 1–2 (Jay Rodriguez 49. – 11-esből, ill. Mubama 86., Soucek 90+1.)
Luton Town–Crystal Palace 2–1 (Mengi 72., Ja. Brown 84., ill. Olise 75.)
Newcastle United–Chelsea 4–1 (Isak 13., Lascelles 60., Joelinton 61., Gordon 83., ill. Sterling 23.)
Kiállítva: Reece James (73., Chelsea)
Nottingham Forest–Brighton& Hove Albion 2–3 (Elanga 3.,Gibbs-White 76. – 11-esből, ill. E. Ferguson 26., Joao Pedro 45+4., 58. – a másodikat 11-esből)
Kiállítva: Dunk (75., Brighton)
Sheffield United–AFC Bournemouth 1–3 (McBurnie 90+7., ill. Tavernier 12., 50., Kluivert 45+3.)
Brentford–Arsenal 0–1 (Havertz 89.)

1. Arsenal 13 9 3 1 27–10 +17 30
2. Manchester City 13 9 2 2 33–13 +20 29
3. Liverpool 13 8 4 1 28–11 +17 28
4. Aston Villa 13 9 1 3 31–18 +13 28
5. Tottenham 13 8 2 3 25–17 +8 26
6. Manchester United 13 8 5 16–16 0 24
7. Newcastle 13 7 2 4 31–14 +17 23