PL: Haaland- és Szon-tripla, Chelsea-vereség – gólgazdag szombat délután

B. D. K.B. D. K.
2023.09.02. 18:12
Majdnem nyertek Kerkezék (Fotó: Getty Images)
A címvédő Manchester City Erling Haaland vezérletével nyert, és ugyancsak sok gólt szerezve a Tottenham Hotspur is győzött az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 4. fordulójának szombat délutáni játéknapján. A Chelsea nem kis meglepetésre odahaza kapott ki a Nottingham Foresttől, míg a Kerkez Milost foglalkoztató Bournemouth a legvégén hullajtott el két pontot a Brentford otthonában.

BRENTFORD–BOURNEMOUTH

Nem indult jól a mérkőzés a Kerkez Milossal felálló vendégeknek, ugyanis Mathias Jensen szabadrúgása után előnybe kerültek a hazaiak (VIDEÓ ITT!) (1–0). Az első félóra végén jött a válasz, Dominic Solanke egyenlített (VIDEÓ ITT!) (1–1). A második félidőben David Brooks révén a vendégek fordítottak (1–2), de a ráadásban a végig pályán lévő Kerkez hibáját kihasználva Bryan Mbeumo megmentett egy pontot a Brentfordnak (VIDEÓ ITT!) (2–2).

Nagy meccse volt Szonnak (balra) (Fotó: Getty Images)

BURNLEY–TOTTENHAM

Remekül indult a találkozó az újonc számára, hiszen Lyle Foster góljával már a 4. percben előnybe került (VIDEÓ ITT!) (1–0). Nem sokat kellett azonban várni a Spurs válaszára, a 16. percben egy remek akció végén Szon Hung Min értékesítette elegánsan a ziccert (VIDEÓ ITT!) (1–1). Még a szünet előtt fordítottak a vendégek, egy kisebb kavarodás után Cristian Romero lőtt nagy gólt (VIDEÓ ITT!) (1–2).

Az 54. percben aztán egy labdaszerzést követően az új csapatában lubickoló James Maddison vette be a kaput a tizenhatoson kívülről (VIDEÓ ITT!) (1–3).

Szonnak nagyon jó meccse volt elöl. A 63. percben meglőtte a második gólját is (VIDEÓ ITT!) (1–4), aztán három perccel később már a harmadikat ünnepelte (VIDEÓ ITT!) (1–5). A ráadás pillanataiban Josh Brownhill állította be a 2–5-ös végeredményt (VIDEÓ ITT!)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Meglepte a Chelsea-t a Nottingham (Fotó: Getty Images)

CHELSEA–NOTTINGHAM

A Chelsea hiába dominálta az első játékrészt, gólt nem tudott szerezni. A fordulás után aztán jött a hideg zuhany, ugyanis az ex-Manchester United-játékos, Anthony Elanga a Forestnek vezetést szerzett. A svéd támadó alig pár perce volt a pályán (VIDEÓ ITT!) (0–1). A 83. percben Nicolas Jackson egyenlíthetett volna, ám közelről a kapu fölé helyezte a labdát (VIDEÓ ITT!).

A Chelsea 21 lövésből csak kétszer találta el a kaput, és hatalmas meglepetésre vereséget szenvedett.

Haaland a két gólja mellé egy gólpasszt is kiosztott (Fotó: Getty Images)

MANCHESTER CITY–FULHAM

A bajnok a 31. percben szerezte meg a vezetést, az UEFA-nál az év férfi játékosának megválasztott Erling Haaland passzából Julián Álvarez volt eredményes (VIDEÓ ITT!) (1–0). A Fulham azonban meglepésre rögtön egalizált, Tim Ream egy sarokrúgás után helyezte a labdát a kapuba (VIDEÓ ITT!) (1–1). A hátműtétje miatt Barcelonából figyelő Pep Guardiola később azt láthatta, hogy legénysége egy igen furcsa góllal újfent vezetést szerzett. Egy szöglet után Nathan Aké fejelt a kapuba, de úgy tűnt, lesen tartózkodó csapattársa zavarja a kapust, s így nem adják meg a gólt. A VAR azonban helybenhagyta a játékvezető pályán hozott ítéletét (VIDEÓ ITT!) (2–1).

A szünet után aztán maga Haaland is betalált, Álvarez tette oda a labdát neki, de egy Fulham-játékos beleért még a passzba (VIDEÓ ITT!) (3–1). Nem sokkal később Álvarez esett el a tizenhatoson belül, a büntetőt a norvég sztár értékesítette (VIDEÓ ITT!) (4–1). A végén Szonhoz hasonlóan Haalandnak is összejött a tripla (VIDEÓ ITT!), 5–1 a vége.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Brentford–AFC Bournemouth 2–2 (M. Jensen 7., Mbeumo 90+3., ill. Solanke 30., D. Brooks 77.)
Burnley–Tottenham Hotspur 2–5 (Foster 4., Brownhill 90+4., ill. Szon Hung Min 16., 63., 66., Romero 45+2., Maddison 54.)
Chelsea–Nottingham Forest 0–1 (Elanga 48.)
Manchester City–Fulham 5–1 (J. Álvarez 31., Aké 45+5., Haaland 58., 70., 90+5. – a másodikat 11-esből, ill. Ream 33.)

Később
Brighton & Hove Albion–Newcastle United 3–1 (Ferguson 27., 65., 70., ill. C. Wilson 90+2.)

Korábban
Sheffield United–Everton 2–2 (Archer 33., Pickford 45+3. – öngól, ill. A. Doucouré 14., Danjuma 54.)