PL: Skóciából szerződtetett középhátvédet a Brentford

SZ. R.SZ. R.
2021.07.22. 10:52
null
Kristoffer Ajer a Ferencváros elleni BL-mérkőzésen is pályára lépett a Celticben (Fotó: AFP)
Hivatalos oldalán jelentette be a Brentford, hogy szerződtette Kristoffer Ajert a Celtictől. A norvég középhátvéd és a klub ötéves megállapodást írt alá.

 

A 23 esztendős futballista a norvég Starttól igazolt a Celtichez még 2016-ban a transfermarkt.de adatai alapján 600 ezer euró ellenében.

Fél év után a Kilmarnockhoz került kölcsönbe, majd visszatért a glasgow-i gárdához, amelynél 2017 nyara és 2021 között összesen 176 találkozón lépett pályára, hét gólt és hét gólpasszt jegyzett. Az elmúlt idényben 46 tétmérkőzésen kapott szerepet, két gólt és négy gólpasszt szerzett, ráadásul játszott a skót gárda Ferencváros elleni Bajnokok Ligája-selejtezőmérkőzésén is, amelyet 2–1-re a magyar együttes nyert meg.

A válogatottban eddig 23 alkalommal kapott lehetőséget, először 2018-ban egy Ausztrália elleni felkészülési mérkőzésen.


 

Legfrissebb hírek

„Jövőre a BL-ben szeretnénk játszani, szóval van miért küzdenünk” – Szoboszlai a Spurs elleni mérkőzés tétjéről

Angol labdarúgás
1 órája

„Beárazták a Premier League-et, csak nem úgy, ahogy sokan gondolnák” – véli a Premier League-kommentátor

Angol labdarúgás
4 órája

„Kerkez jó, de mindenképpen tisztességes teljesítményt nyújtott” – Arne Slot az NS-nek

Angol labdarúgás
Tegnap, 11:42

Máris a távozást fontolgatja a Spurs BL-ben betliző kapusa – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2026.03.11. 17:34

A Premier League az idény legjobbját keresi, Szoboszlaira is lehet szavazni

Angol labdarúgás
2026.03.11. 15:17

Elrontják a futballt? – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
2026.03.10. 23:40

Szoboszlai: mindig egyre feljebb! A világon már csak 16 játékost tartanak értékesebbnek nála

Légiósok
2026.03.10. 15:43

Kétszer is felállt a Brentford, de tizenegyesekkel a West Ham jutott be az FA-kupa negyeddöntőjébe

Angol labdarúgás
2026.03.09. 23:27
Ezek is érdekelhetik