Arsenal: új mezszállító, csak a Barca és az MU kap többet

2018.10.08. 13:37
null
Már nem sokáig láthatjuk a Puma által készített mezben az Arsenalt (Fotó: AFP)
2019 nyarától mezgyártót cserél a Premier League-ben szereplő Arsenal, a londoni klub hivatalos közleményben erősítette meg, hogy öt év után Pumáról Adidasra vált, amiért a szintén német cég – egyes források szerint – öt esztendőn keresztül évente 60 millió fontot fizet majd.

 

A fentebb említett összeg a duplája a Puma által szolgáltatott 30 milliónak, és ha igazak az értesülések, akkor az Arsenal a jelenlegi megállapodások rangsorában a harmadik helyre ugorna előre a futballkluboknál: csak a Barcelona (Nike, 140 millió font) és a Manchester United (Adidas, 75 millió font) kap többet évente.

Az észak-londoniak legutóbb 1986 és 1994 között viseltek Adidas-mezt, utána két évtizeden keresztül a Nike következett, amit a Puma váltott öt szezonnal ezelőtt.

Angol sajtóhírek szerint a Puma sem marad angol sztárcsapat nélkül, a következő idénytől a Manchester City beszállítója lehet a cég, amely évi 50 millió fontot fizethet ezért.



Legfrissebb hírek

Az Arsenal végleg megszerezte az ecuadori kulcsembert

Angol labdarúgás
13 órája

Itt vannak a G-csoport meccseinek mezei

Foci vb 2026
2026.06.15. 17:43

Ilyen mezekben játszanak a H-csoport csapatai az első fordulóban

Foci vb 2026
2026.06.15. 16:28

Módosítani kellett a haiti válogatott mezén

Foci vb 2026
2026.06.10. 19:35

A tenger és az óceán találkozása a kolumbiai, viking csomók a norvég mezen

Foci vb 2026
2026.06.09. 11:34

A Bernabéuban járt XIV. Leó pápa, a Real Madrid az ő nevével árul mezt

Spanyol labdarúgás
2026.06.09. 07:50

Szabó Vilmos: Nem számítottunk ekkora sikerre a BL-döntő kapcsán

Bajnokok Ligája
2026.06.01. 12:04

Budapesti BL-döntő: rekordot döntött a magyar légiközlekedés

Bajnokok Ligája
2026.06.01. 08:26
Ezek is érdekelhetik