Man. City: Többre is képes vagyok, csak időre van szükségem - Dzeko

2011.02.26. 16:44
Edin Dzeko, az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Manchester City játékosa a Daily Mailnek adott interjúban elmondta, hogy jobb teljesítményt is képes nyújtani, csak még fel kell vennie a Premier League ritmusát.

„Amikor a Bundesligába kerültem, nem ment túl jól a játék. Hozzá kellett szoknom a bajnoksághoz és a csapathoz is, csak ezután bontakoztam ki. Tudom, hogy a Cityben ezt gyorsabban kell megvalósítanom, de Európa legerősebb bajnokságának egyik topcsapatában játszani óriási motivációt jelent nekem. Sokkal többre is képes vagyok, amit be is fogok bizonyítani” – fogalmazott Dzeko, aki januárban 32 millió euróért szerződött a Wolfsburgtól a Cityhez.

„A Premier League más, sokkal nehezebb, mint a német bajnokság. Minden egyes labdáért küzdeni kell, a bírók pedig nem fújnak le minden apró szabálytalanságot” – tette hozzá a 24 éves támadó.

Dzeko az Európa-ligában két gólt szerzett az Arisz elleni csütörtöki visszavágón, csapata 3–0-s összesítéssel jutott tovább a nyolcaddöntőbe, amelyben a Dinamo Kijevvel csap majd össze.

Legfrissebb hírek

Edin Dzeko 150. válogatott mérkőzésén lépett pályára

Foci vb 2026
2026.06.24. 23:32

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Johan Manzambi: Ma este már nem fogok tudni aludni

Foci vb 2026
2026.06.19. 00:32

A 40 éves bosnyák legenda is kezd a svájciak ellen

Foci vb 2026
2026.06.18. 20:19

Edin Dzeko kezd a svájciak ellen, Yakin csak egy helyen változtatott – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
2026.06.18. 20:10
Ezek is érdekelhetik