Vb 2010: Joe Cole szerint az angol tehetségek fejlődése nincs biztosítva

2010.07.04. 11:16
Joe Cole, az angol labdarúgó-válogatott középpályása meglehetősen kritikus nyilatkozatot adott hazája utánpótlás-nevelési helyzetéről a Sunday Mirrornak.

„Van-e elég angol tehetség, aki befuthat? Hogy őszinte legyek, nem tudom... Mikor én bekerültem a West Ham nagycsapatába, a liga még nem volt ilyen erős, betörhettek a fiatalok a keretekbe. Most a Premier League a világ legjobb bajnoksága, és sokkal nehezebb a fiataloknak befutni. Megfizetjük az árát a liga erősségének" – vélekedett.

„Minden klub olyan játékosokat vesz, akik már kész és kiforrott labdarúgók, mert azonnali eredménykényszer van. Kevés a lehetőség a tehetséggondozásra. Az U17-es Európa-bajnok együttesünk tagjai közül néhányan a Chelsea-ben játszanak, és ismerem a helyzetüket. Tehetségesek, de már felnőttgárdáknál kellene tapasztalatokat szerezniük, és ez nincs biztosítva. Nehéz bekerülni az első csapatba, pláne a Chelsea-nél" – mondta.

Legfrissebb hírek

Vb-2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
42 perce

Ilyen még nem volt a vb-n, mint a mostani első félidő

Foci vb 2026
10 órája

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
12 órája

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Vb 2026: kifogásolják a gyep minőségét a döntő helyszínén

Foci vb 2026
2026.06.22. 12:04

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21
Ezek is érdekelhetik