Newcastle elleni győzelmével újra a Manchester a tabella élén

2008.01.12. 20:18
Minden a várakozásoknak megfelelően alakult a Manchester United-Newcastle találkozón a Premier League 22. fordulójában, ugyanis a hazaiak Ronaldo mesterhármasával, illetve Tévez duplájával és Ferdinand góljával 6-0-ra nyertek az Old Traffordon. A MU kétszer is beköszönt a második játékrész elején, és már ekkor eldőlt az összecsapás végkimenetele. A „vörös ördögök” ezzel a diadallal újra az élre kerültek, azonos pontszámmal az Arsenallal, és négy egységgel a Chelsea előtt.
Ronaldo (jobbra) három góllal járult hozzá a Newcastle kivégzéséhez

A Manchester abban a tudatban léphetett pályára a „szarkák” ellen, hogy egy esetleges győzelemmel visszavehette volna az első helyet a tabellán, ugyanis a délutáni mérkőzésen az Arsenal az Emiratesben csak döntetlent ért el a Birmingham ellen.

A Newcastle a találkozó előtt mindössze a 11. helyen szerénykedett, és már egy ponttal is megelégedett volna az Old Traffordon.

Már csak azért sem várták jó előjelekkel a találkozót a fekete-fehérek, mivel a héten állt fel a kispadról Sam Allardyce. Helyét ideiglenesen volt segítője, Nigel Pearson vette át.

Az összecsapás hazai fölénnyel indult: Rooney többször is nagyon közel állt a gólszerzéshez, de Shay Given eszén egyszer sem tudott túljárni.

A másik agilis manchesteri Cristiano Ronaldo volt, aki rövid időn belül kétszer is gyanús körülmények között esett el a büntetőterületen belül, de Styles nem ítélt egyik esetben sem tizenegyest.

A hazai fölény ellenére a ’Castle is vezetést szerezhetett volna, ugyanis Milner kiugratását Owen lőtte a „vörös ördögök” kapujába, de a játékvezető tévesen érvénytelenítette a találatot.

Fordulás után lerohanta a MU a „szarkákat”, és kétszer is a gólvonalról mentettek a vendégvédők.

A 49. percben Ronaldo lábát húzták el a kaputól 18 méterre, a sértett pedig a sorfal alatt lőtte el a labdát, amely bár középre tartott, Given csak beljebb ütni tudta a játékszert.

Az 54. percben úgy tűnt, a manchesteri győzelmet semmi sem akadályozhatja meg: Given rúgta bele a labdát védőjébe, Cacapába, majd a játékszer odapattant Giggshez, aki visszagurított a középen érkező Téveznek. Az argentinnak már csak az üres kapuba kellett gurítania.

Ez után a demoralizáló gól után némileg összeszedték magukat a szarkák, de Van der Sar jó napot fogott ki, és mindent védett, ami csak a kapuja felé tartott.

A 70. percben végleg padlóra küldték a Newcastle-t a manchesteriek: Ronaldo gurított laposan a kapu bal alsó sarkába.

A 85. percben Ferdinand is feliratkozott a góllövők közé, közelről pörgetett a vendégek hálójába, a végén pedig Ronaldo harmadszor is betalált.

A kegyelemdöfést Tévez vitte be, az argentin támadó lőtte a mérkőzés hatodik gólját.

Közvetlenül a lefújás előtt még az ex-manchesteri Alan Smith állíttatta ki magát; a bíró szövegelésért mutatta fel a piros lapot a válogatott támadónak.

PREMIER LEAGUE

22. FORDULÓ
Manchester United-Newcastle 6-0 (Ronaldo 49., 70., 88., Tévez 54., 90+1., Ferdinand 85.)