Tom Brady a San Diego ellen is parádézott

SOMLÓVÁRI DÁVIDSOMLÓVÁRI DÁVID
2011.09.19. 02:22
Tom Brady két mérkőzés alatt 940 yardot passzolt (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 2. fordulójának 22 óra után kezdődő mérkőzésein sem maradtak izgalom nélkül a sportág szerelmesei.

A Dallas Cowboys Frank Gore 1 yardos futása, majd Kyle Williams 12 yardos elkapása után a második negyedben már 14 pontos hátrányban volt a San Francisco 49ers vendégeként, ám a mérkőzés során 143 yardot és 3 touchdownt szerző Miles Austin 53 yardos elkapása után megkezdte a felzárkózást a texasi csapat. A Dallas ráadásul egy kis időre elveszítette kezdő irányítóját, Tony Romót, a csereként beálló Jon Kitna pedig bár egy TD-passzal (ismét csak Austin volt a végállomás) egyenlített (14–14), két interceptiont is dobott. A vállsérülése miatt partvonalon kívül rekedt Romo a hajrára visszatért, és 10 pontos hátrányt (24–14) követően hosszabbításra mentette a találkozót (24–24).

A Nemzeti Sport Online szakmai
együttműködő       partnere a Bowl.hu
A Nemzeti Sport Online szakmai együttműködő partnere a Bowl.hu

A ráadást a hazaiak kezdték, de a Cowboys védelme gyorsan leparancsolta őket a pályáról, majd Romo az első játékból 77 yardos passzt adott Jesse Holleynak, így az egyyardos vonalról jöhettek a dallasiak. Innen pedig már nem hibázott a rendes játékidő során egyszer már rontó Dan Bailey, és 19 yardos mezőnygóljával végül nyertek Romóék. (24–27).

Második hazai mérkőzésén is alulmaradt a Miami Dolphins, miután a Matt Schaub vezette Houston Texans 23–13-ra diadalmaskodott. A vendégeknél az első fordulóban 116 yardig és egy TD-ig jutó Ben Tate ezúttal is 100 futott yard felett zárt (103), az irányító 29 passzkísérletéből 21 pontos lett, 230 yardért és 2 touchdownért, amelyből egyet a 93 yardig jutó sztárelkapó, André Johnson húzott le. A hazaiak részéről az élete első NFL-mérkőzésén 100 futott yard fölé jutó Daniel Thomas (107), az ismét tarthatatlan Brandon Marshall (79 elkapott yard és egy TD) valamint az ismét sacket jegyző Cameron Wake érdemel említést.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2011-es szezonját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A Delfineket az előző fordulóban felül múló New England Patriots ezúttal a szintén győzelemmel startoló San Diego Chargerst fogadta. Az Miami ellen 517 yardot és 4 touchdownt passzoló Tom Brady ezúttal „csak” 423 egységig valamint 3 hatpontosig jutott, csapata pedig nagyszerű első félidő után (20–3), végül izgalmasabb hajrában azért csak hozta a mérkőzést (35–21). Míg a hazaiak nagyon vigyáztak a labdára, addig a vendégek négyszer is eladták, a 378 yardig jutó Philip Rivers 2 TD-je mellett kétszer is interceptiont is dobott (az elsőnél a 147 kilós Vince Wilfork iramodott meg a Chargers célzónája felé, rendkívüli látvány volt az biztos), valamint az irányító és Mike Tolbert futó is elvesztette egyszer a tojást (fumble). Hogy a vendégek így is sokáig mérkőzésben voltak, sokat segített Vince Jackson parádés játéka, ő 10 elkapásból 172 yardot szállított csapatának, valamint két touchdownt.

A Denver Broncos előző heti szoros veresége után ezúttal az érme másik oldalán szerepelt, és kiélezett mérkőzésen 24–22-re legyőzte a diadallal nyitó Cincinnati Bengalst. A denverieknél Willis McGahee régi önmagát idézve 101 futott yardig és egy TD-ig jutott, Eric Decker elkapót pedig 113 yardig és 2 TD-ig. A vendégek részéről Andy Dalton eladott labda nélkül, 332 yarddal és 2 hatpontossal tartotta meccsben övéit, Jerome Simpson 4 elkapásból 136 yarddal, AJ Green pedig 10 elkapásból 124 yarddal és 1 TD-vel terhelte a hazaiakat.

A vasárnap esti mérkőzésen az Atlanta Falcons hazai pályán 35–31-re legyőzte a Philadelphia Eaglest. Michael Vick „hazatért”. Az Eagles irányítóját tudniillik a 2001-es játékosbörze első választási jogával éppen az Atlanta Falcons szerezte meg, és a Sólymok színeiben játszott egészen a 2006-os idény végéig, amikor is az ismert kutyaviadal szervezések miatt börtönbe került.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, és Roddy White 2 yardos TD-elkapásával megszerezték a vezetést (7–0). A második negyed elején előbb (Jeremy Maclin 5 yardos elkapása után) egyenlített (7–7), majd az újonc Alex Henery 22 yardos mezőnygólja után a vezetést is megszerezte a Philadelphia (7–10), hogy mégse Vickék vonuljanak előnnyel pihenőre, arról pedig Tony Gonzalez gondoskodott, aki 4 yardos elkapásával 14–10-re módosított az állást.

A második félidő elején (Vick harmadik labdaeladása után – három fumble (két vesztett) után interceptiont dobott az irányító) Gonzalez újabb hatpontosa, majd a sikeres jutalomrúgás után már 11 ponttal vezetett az Atlanta (21–10), ám Maclin újabb, ezúttal 36 yardos TD-elkapása, majd LeSean McCoy 8, illetve 2 yardos futása után 31–21-re már a Sasok vezettek.

Utóbbi játék előtt nyaksérülést szenvedett Vick, ám a helyére beálló Mike Kafka játékára sem lehetett sok panasza a Philadelphiának. Nem úgy a védelemre! Bár Matt Ryan átadását két alkalommal is a védők halászták le (Nnamdi Asomugha és Asante Samuel), a záró játékrészben az irányító Ovie Mughellinek már negyedik TD-passzát adta a mérkőzés során, majd a 114 yardig jutó Michael Turner TD-je után ismét a hazaiak vezettek (35–31).

A mérkőzés során összességében 171 elkapott yardot szerző Maclin vezényletével villámgyorsan haladtak a Falcons célzónája felé a Sasok, ám az ifjú elkapó nagy bánatára épp a legfontosabb, 4. és 4 alkalmával nem tudta előrevetődve megszelídíteni a tojást, így visszakerült a labda Ryanékhez, akik 3 térdelés után puntoltak egyet, de DeSean Jackson ezúttal nem tudott csodát tenni a visszahordásnál, majd az utolsó másodperces Hail Mary sem jött össze Kafkának (aki mindössze ezt a két passzkísérletét hibázta el), így a Falcons, ha nem is könnyen, de legyűrte a Philadelphiát.

A 19 órakor kezdődő mérkőzésekről ide kattintva olvashat összefoglalót!