NHL: a Kings remek harmadik harmaddal intézte el a Penguinst

R. P.R. P.
2022.01.14. 07:46
Anze Kopitar két gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján a Los Angeles Kings 6–2-re legyőzte a Pittsburgh Penguinst. A Columbus Blue Jackets kiütötte a Carolina Hurricanest, míg a Chicago Blackhawks hosszabbításban múlta felül a Montreal Canadienst.

A Los Angeles Kings úgy nyert 6–2-re a Pittsburgh Penguins ellen, hogy az elején még a Penguins vezetett. Az utolsó harmad elején is még 2–2 volt az állás, ám szűk másfél perc alatt a Kings három gólt szerzett, s ezzel el is döntötte a mérkőzést.

A Chicago Blackhawks hosszabbításban győzte le a Montreal Canadienst. A mindent eldöntő gólt Philipp Kurashev szerezte. Hosszas videózás után adták a gólt, mert nem volt egyszerű eldönteni, hogy Kurashev lesen volt-e vagy sem. Nem volt…

A Columbus Blue Jackets hat gólt vágott a Carolina Hurricanesnek, és egyet sem kapott. A Blue Jackets a harmadik harmadban három találatot alig több mint egy perc alatt hozott össze. Anze Kopitar két góllal és egy gólpasszal vette ki részét a sikerből.