nemzetisport.hu 2016.08.31 08:58 Frissítve: 2017.05.13 21:11

FÉRFI VÍZILABDA OB I, 2016–2017

A nyolc-nyolc csapat oda-vissza játszik egymással, ami 14 mérkőzést jelent. Ezután az A-csoport első négy helyezettje játszik a B-csoport első négy csapatával oda-vissza alapon. A szakasz végén az első négy a bajnoki cím reményében folytatja az elődöntővel, s lesz külön csata az 5–8., a 9–12., valamint a 13–16. helyért is. Az első párharcokba a csapatok magukkal viszik a bajnokság során játszott két mérkőzésükön szerzett pontok számát (ez legfeljebb hat), a párharcok az egyik fél hetedik pontjáig tartanak.

A 2016–17-es szezon végeredménye:
1. Szolnoki Dózsa-Közgép
2. ZF-Eger
3. A-Híd OSC-Újbuda
4. FTC-PQS Waterpolo
5. PannErgy-Miskolci VC
6. MKB-Euroleasing-BVSC
7. ContiTech Szeged-Diapolo
8. VasasPlaket
9. RacioNet-Honvéd
10. Kaposvári VK
11. Debreceni VSE
12. PVSK Mecsek-Füszért
13. UVSE
14. EBP Tatabánya
15. Metalcom-Szentes
16. KSI

RÁJÁTSZÁS
 DÖNTŐ
VÉGEREDMÉNY: ZF-EGER–SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP 0–3
ZF-Eger–Szolnoki Dózsa-Közgép 7–13
Szolnoki Dózsa-Közgép–ZF-Eger 9–6
ZF-Eger–Szolnoki Dózsa-Közgép 3–8
  
 A 3. HELYÉRT, A VÉGEREDMÉNY 2–0 AZ OSC-NEK
 A-Híd OSC Újbuda–FTC PQS Waterpolo  9–7
FTC PQS Waterpolo–A-Híd OSC Újbuda 7–11
  
 AZ 5. HELYÉRT A VÉGEREDMÉNY: 2–1 A MISKOLCNAK
 PannErgy Miskolci VLC–BVSC Zugló8–6
 BVSC Zugló–PannErgy Miskolci VLC8–7
PannErgy Miskolci VLC–BVSC Zugló11–6
  
 A 7. HELYÉRT, VÉGEREDMÉNY: 2–0 A SZEGED JAVÁRA
Contitech Szeged–Vasas Plaket 11–7
Vasas Plaket–Contitech Szeged 9–10
  
 A 9. HELYÉRT A VÉGEREDMÉNY: 2–0
 RacioNet Honvéd–Kaposvári VK9–5
 Kaposvári VK–RacioNet Honvéd7–11
  
 A 11. HELYÉRT A VÉGEREDMÉNY 2–0 A DEBRECENNEK
 PVSK Mecsek Füszért–Debreceni VSE10–11
Debreceni VSE–PVSK Mecsek Füszért 13–12
  
 A 13. HELYÉRT A VÉGEREDMÉNY: 2–0 AZ UVSE-NEK
UVSE–EBP Tatabánya 14–11
EBP Tatabánya–UVSE
7–8
  
A 15. HELYÉRT A VÉGEREDMÉNY 2–0 A SZENTESNEK
Metalcom-Szentes–KSI SE 12–7
KSI SE–Metalcom-Szentes9–13
A 16 csapat négy kasztban folytatja az 1–4., az 5–8., a 9–12. és a 13–16. helyért, a négyesek legjobbjai a negyedikekkel, a másodikok pedig a harmadikokkal játszanak. A csapatok magukkal viszik az egymás elleni eredményeiket (zárójelben a szerzett pontok), a párharc pedig az egyik fél hetedik pontjáig tart.
  
ELŐDÖNTŐ
ZF-Eger (7 pont)–FTC PQS Waterpolo (1)10–7
Szolnoki Dózsa Közgép (6)–A-Híd OSC Újbuda (3) 13–10
A-HíD OSC-Újbuda (6)–Szolnoki Dózsa-Közgép (6)
7–6
Szolnoki Dózsa-Közgép (9)–A-HíD OSC-Újbuda10–9
  
AZ 5–8. HELYÉRT
PannErgy Miskolci VLC (6)–Vasas Plaket (3) 12–8
Vasas Plaket (3)–PannErgy Miskolci VLC (9) 13–16
BVSC Zugló (9)–Contitech Szeged (0)
14–9
  
A 9–12. HELYÉRT 
RacioNet Honvéd (4)–Debreceni VSE (4) 11–12
PVSK Mecsek Füszért (1)–Kaposvári VK (7)
7–11
Debreceni VSE (4)–RacioNet-Honvéd (7)
10–11
  
A 13–16. HELYÉRT
 
UVSE (7)–KSI SE (0)
 10–7
EBP Tatabánya (6)–Metalcom-Szentes (3)
10–10 – ötméteresekkel 3–1
Metalcom-Szentes (6)–EBP Tatabánya (6)
13–11
EBP Tatabánya (9)–Metalcom-Szentes (6)6–5
A párharcok az elöl álló csapatok otthonában kezdődnek, a mérkőzések időpontja április 15., 19., 22. és 29.
A FELSŐHÁZ KÖZÉPSZAKASZÁNAK VÉGEREDMÉNYE 
1. ZF-Eger 8 7 1 95–63 +32  61
2. Szolnoki Dózsa Közgép 8 7 1 108–47 +61  60
3. A-Híd OSC Újbuda 8 4 4 75–74 +1  47
4. FTC PQS Waterpolo 8 4 1 3 72–77 –5  46
5. PannErgy Miskolci VLC 8 2 1 5 78–101 –23  34
6. BVSC Zugló 8 4 1 3 74–86 –12  33
7. Contitech Szeged 8 2 6 78–101 –23  28
8. Vasas Plaket 8 1 1 6 66–97 –31  26
AZ ALSÓHÁZ KÖZÉPSZAKASZÁNAK VÉGEREDMÉNYE 
9. RacioNet Honvéd 8 7 1 97–68 +29  42
10. PVSK Mecsek Füszért 8 3 1 4 71–69 +2  30
11. Kaposvári VK 8 6 2 97–75 +22  29
12. Debreceni VSE 8 3 2 3 94–82 +12  24
13. UVSE 8 5 3 81–77 +4  22
14. EBP Tatabánya 8 3 5 72–79 –7  14
15. Metalcom-Szentes 8 1 7 68–96 –28  10
16. KSI SE 8 1 7 66–100 –34  3

KÖZÉPSZAKASZ 
1. FORDULÓ (február 22., szerda)  
FELSŐHÁZ  
Szolnoki Dózsa Közgép–BVSC Zugló 17–5
FTC PQS Waterpolo–Contitech Szeged 10–10
A-Híd OSC Újbuda–PannErgy Miskolci VLC 10–7
ZF-Eger–Vasas Plaket 15–3
ALSÓHÁZ  
Debreceni VSE–UVSE 17–9
PVSK Mecsek Füszért–EBP Tatabánya 11–6
Kaposvári VK–Metalcom-Szentes 11–5
RacioNet Honvéd–KSI SE 11–9
   
2. FORDULÓ (február 25., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Vasas Plaket–PannErgy Miskolci VLC 7–8
BVSC Zugló–Contitech Szeged 13–9
Szolnoki Dózsa Közgép–FTC PQS Waterpolo 14–2
A-Híd OSC Újbuda–ZF-Eger 6–9
ALSÓHÁZ  
EBP Tatabánya–Metalcom-Szentes 15–13
RacioNet Honvéd–Debreceni VSE 11–10
KSI SE–UVSE 6–15
PVSK Mecsek Füszért–Kaposvári VK 12–13
   
3. FORDULÓ (március 4., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Contitech Szeged–ZF-Eger 13–16
FTC PQS Waterpolo–Vasas Plaket 13–8
PannErgy Miskolci VLC–Szolnoki Dózsa Közgép 6–17
A-Híd OSC Újbuda–BVSC Zugló 9–8
ALSÓHÁZ  
UVSE–PVSK Mecsek Füszért 5–9
EBP Tatabánya–Debreceni VSE 11–10
Kaposvári VK–KSI SE 12–8
Metalcom-Szentes–RacioNet Honvéd 8–14
   
4. FORDULÓ (március 8., szerda)  
FELSŐHÁZ  
PannErgy Miskolci VLC–Contitech Szeged 17–11
Szolnoki Dózsa Közgép–ZF-Eger 11–7
A-Híd OSC Újbuda–FTC PQS Waterpolo 9–8
BVSC Zugló–Vasas Plaket 14–8
ALSÓHÁZ  
KSI SE–EBP Tatabánya 8–12
UVSE–Metalcom-Szentes 11–9
PVSK Mecsek Füszért–RacioNet Honvéd 10–12
Debreceni VSE–Kaposvári VK 14–14
   
5. FORDULÓ (március 18., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Vasas Plaket–ZF-Eger 10–14
PannErgy Miskolci VLC–A-Híd OSC Újbuda 9–14
Contitech Szeged–FTC PQS Waterpolo 7–9
BVSC Zugló–Szolnoki Dózsa Közgép 5–16
ALSÓHÁZ  
EBP Tatabánya–PVSK Mecsek Füszért 7–9
KSI SE–RacioNet Honvéd 7–14
UVSE–Debreceni VSE 6–11
Metalcom-Szentes–Kaposvári VK 7–12
   
6. FORDULÓ (március 25., szombat)  
FELSŐHÁZ  
PannErgy Miskolci VLC–Vasas Plaket 11–15
Contitech Szeged–BVSC Zugló 7–8
FTC PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa Közgép 6–13
ZF-Eger–A-Híd OSC Újbuda 10–6
ALSÓHÁZ  
Debreceni VSE–RacioNet Honvéd 13–13
UVSE–KSI SE 12–6
Kaposvári VK–PVSK Mecsek Füszért 8–8
Metalcom-Szentes–EBP Tatabánya 8–6
   
7. FORDULÓ (március 29., szerda)  
FELSŐHÁZ  
ZF-Eger–Contitech Szeged 16–9
Vasas Plaket–FTC PQS Waterpolo  6–13
Szolnoki Dózsa Közgép–PannErgy Miskolci VLC 15–8
BVSC Zugló–A-Híd OSC Újbuda 12–11
ALSÓHÁZ  
RacioNet Honvéd–Metalcom-Szentes 14–6
Debreceni VSE–EBP Tatabánya 11–8
KSI SE–Kaposvári VK 13–17
PVSK Mecsek Füszért–UVSE 7–10
   
8. FORDULÓ (április 1., szombat)  
FELSŐHÁZ  
Vasas Plaket–BVSC Zugló 9–9
ZF-Eger–Szolnoki Dózsa Közgép 8–5
Contitech Szeged–PannErgy Miskolci VLC 12–12
A-Híd OSC Újbuda–FTC PQS Waterpolo 11–10
ALSÓHÁZ  
EBP Tatabánya–KSI SE 7–9
RacioNet Honvéd–PVSK Mecsek Füszért 8–5
Kaposvári VK–Debreceni VSE 10–8
Metalcom-Szentes–UVSE 12–13

 

ALAPSZAKASZ, AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Szolnoki Dózsa Közgép 14 13 1 214–91 +123  39
2. A-Híd OSC Újbuda 14 11 2 1 192–117 +75  35
3. Contitech Szeged 14 7 5 2 148–110 +38  26
4. Vasas Plaket 14 7 1 6 135–143 –8  22
5. PVSK Mecsek Füszért 14 6 2 6 125–149 –24  20
6. Debreceni VSE 14 4 1 9 119–160 –41  13
7. Metalcom-Szentes 14 2 1 11 89–162 –73  7
8. KSI SE 14 14 86–176 –90  0
 AZ ALAPSZAKASZ ÖSSZES EREDMÉNYE!  
 ALAPSZAKASZ, A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. ZF-Eger 14 13 1 179–99 +80  40
2. FTC PQS Waterpolo 14 10 3 1 163–97 +66  33
3. PannErgy Miskolci VLC 14 8 3 3 135–122 +13  27
4. BVSC Zugló 14 6 2 6 112–120 –8  20
5. RacioNet Honvéd 14 6 2 6 125–118 +7  20
6. Kaposvári VK 14 3 11 120–164 –44  9
7. UVSE 14 2 1 11 117–174 –57  7
8. EBP Tatabánya 14 1 2 11 105–162 –57  5
AZ ALAPSZAKASZ ÖSSZES EREDMÉNYE!
  

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.06.12 11:15:29

Vízilabda BALLAI ATTILA

Olvassa el írásainkat az 56-os emlékévvel kapcsolatban!

2017.06.06 23:29:57

Vízilabda CSURKA GERGELY

NS-VÉLEMÉNY. Csakhogy most hiába jön 1979 után másodszor összmagyar Szuperkupa, a tájkép nemigen idézi a dicső múltat.

2017.05.30 10:32:52

Vízilabda RÁC BENEDEK BALÁZS

„Szolnokot nehéz volt otthagyni, de az elmúlt hét év kicsit cigányéletét most már kinőttük.”

2017.05.27 16:07:38

Vízilabda nemzetisport.hu

A Szolnok 3–1-es hátrányból felállva, három negyeden át álomszerűen játszva hódította el a BL-t.

2017.05.26 20:01:21

Vízilabda nemzetisport.hu

Lassan lendült bele a Szolnok, de végül 7–5-ös győzelemmel került a szombat délutáni fináléba.