Férfi vízi ob I: mínusz négyről jött vissza a Fradi; KO a Szolnoktól

MTI MTIMTI MTI
2017.02.22. 20:30
Izgalmas meccsen játszott döntetlent a Fradi és a Szeged (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/hu/szakosztalyok/csapatsportok/vizilabda/hirek/pontvesztes/20170222/c/15835" target="_blank">fradi.hu</a>)
A címvédő Szolnok kiütéses, 17–5-ös győzelmet aratott a vendég BVSC együttese felett a férfi vízilabda ob I középszakaszának szerdai nyitányán. A Ferencváros hazai környezetben rendkívül fordulatos mérkőzésen 10–10-es döntetlent játszott a Szegeddel.

A szombaton hatalmas bravúrral az Eurokupa döntőjébe jutott fővárosi együttes a második negyedben már négygólos hátrányban volt, innen fordított, fél perccel a vége előtt azonban a vendégek egyenlítettek.

Az Eger fölényes, 15–3-as győzelmet aratott a vendég Vasas fölött. Az angyalföldiek az első negyedet még döntetlenre hozták, azt követően viszont már nem találtak kapuba.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
KÖZÉPSZAKASZ

Felsőház, 1. forduló
Szolnoki Dózsa-Közgép–MKB-Euroleasing-BVSC 17–5 (3–1, 7–2, 2–1, 5–1)
Szolnok, 350 néző. V:
Kun Gy., Kovács Cs. T.
SZOLNOK: NAGY V. – Fülöp B. 1, VARGA DÉNES 4, Jansik D., YOUNGER 2, Vámos 1, Gocics
Csere: Kardos G. (kapus), Crousillat, Szatmári K., MEZEI 3, M. Alekszics 3, Prlainovics 3, Kis G.
Edző: Cseh Sándor
BVSC: SZAKONYI – Szabó Bence 1, Pásztor, Török B., Kovács P., Czigány 2, Létay
Csere: Csapó M. 1, Várnai, Ambrus F., Mátyok, Nagy Á. D. 1, Szabó Bendegúz
Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 3/1, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kiállítva (végleg cserével): Alekszics (23. p.), Jansik D. (30. p.)
Cseh Sándor: – Nyilván játsszunk még ennél szorosabb mérkőzést is a BVSC–vel. A lényeg, hogy gyorsan játszottunk, ami nekem fontos volt.
Szűcs Levente: – Sokat cseréltünk a mérkőzésen és váltogattuk a sorokat is, de volt ennyi különbség a két csapat között.

FTC-PQS Waterpolo–ContiTech-Szeged-Diapolo 10–10 (2–3, 0–3, 6–2, 2–2)
Népliget, 150 néző. V:
Rubos, Berki A.
FTC: Gárdonyi – SZ. MITROVICS 3, VARGA DÁNIEL 3, Jansik Sz., Tóth M., Madaras 1, Avarmovics
Csere: Marko Csuk 1, Pohl, Nyéki, Szirányi, DŐRY 2
Edző: Varga Zsolt
SZEGED: Meixner – MANHERCZ K. 3, Nagy M. Pellei F., SÁNTA 1, Sedlmayer 1, Kiss Cs. 1
Csere: Chilkó, MANHERCZ Á. 2, Illés S., Vukicsevics 1, Basara 1
Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Varga Zsolt: – A Szeged jól küzdött, míg mi szombaton nagy hőfokon játszottunk, és tartottam tőle, hogy ez most nem lesz így, nem is találtuk meg a megfelelő hőfokot ehhez a meccshez. Támadásban kapkodtunk, eldobáltuk a labdát, és a védekezésben is lyukak voltak. Ettől függetlenül a második félidőben megtaláltuk a kulcsot ahhoz, hogy győzni tudjunk, megfelelő feszültséggel játszottunk. Nem értem, hogyan lehet tíz öt a kiállítás arány a Szeged javára, de majd visszanézem a meccset, és akkor biztosan megértem.
Varga Péter: – Elégedett vagyok azzal, ahogy játszottunk, a Fradi nagyon jó csapat, nem véletlenül jutott az Európa-kupa döntőjébe, és áll annyi ponttal a táblázaton. Két és fél-három negyedig nagyon jól játszottunk, utána kissé szétesett a védekezésünk, gyorsan kaptunk gólokat, és az olimpiai bajnokokat is felvonultató Fradi utolért minket. Azt gondolom, abszolút jogos és megérdemelt a pontszerzésünk.

A-Híd OSC Újbuda–PannErgy-Miskolci Vízilabda Club 10–7 (2–2, 3–2, 3–2, 2–1)
Nyéki uszoda, 130 néző. V:
Székely Balázs, Benczur Márton
OSC: BISZTRITSÁNYI – Drasko Brguljan 1, Zalánki 2, Gór-Nagy, SEMAN 2, Kovács Gábor 1, Nagy Ádám.
Csere: Német Toni 1, HEGEDŰS G. 1, Juhász Zs., SALAMON F. 2, Bundschuh, Szabó Balázs
Edző: Vincze Balázs
MVLC: CSOMA – Vadovics, BOWEN 3, Milicsics 1, MISICS 2, Jakab D., Hornyák O.
Csere: Lukács Á., Szabó R., Lukács D., Halek, Miklós 1, Szedmák
Edző: dr. Sike József
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 8/2
Sárga lap: Sike József (21. perc)
Kipontozódott: Gór-Nagy (29. perc), Bundschuh (32.)
Vincze Balázs: – Egyik csapatom sem látszódott, hogy a hétvégi mérkőzésre készülne. Mind a két csapat sokat mozgósított a tartalékaiból. Bízom benne, hogy ez a három nap elegendő lesz ahhoz, hogy újra fel tudjuk építeni magunkat az Eger elleni derbire.
Sike József: – Ennyi különbség van a két csapat között az OSC pályáján. Talán a visszavágón még jobban meg tudjuk nehezíteni a dolgukat.

ZF-Eger–VasasPlaket 15–3 (3–3, 2–0, 4–0, 6–0)
Eger, 300 néző. V.: Petik A., Homonnai D.
EGER: B. MITROVICS - KOVÁCS G. 4, Decker 1, Erdélyi 1, Hárai, Lőrincz, Hosnyánszky 1.
Csere: Csucskovics, BEDŐ 3, M. CSUK 2, Angyal 1, Kürti 1, Sári 1.
Edző: Dabrowski Norbert
VASAS: Tihanyi - Burián, Bóbis, Takács B. Steinmetz Á., Babay 1, Koopman 1.
Csere: Mészáros, Simon H., Marnitz, Lindhout, Njegovan 1, Bencz.
Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill 6/1.
Ötméteresből: 2/1, , ill. -.
Dabrowski Norbert: – Az első negyedben látszott, hogy még fásultak vagyunk a Barca meccs után..Azt kértem védekezzünk jól. Amikor két negyedet lehoztuk nullára, utána már motivált volt a csapat, hogy már ne kapjunk több gólt. Nehéz dolga volt a Vasasnak mi 100 százalékot játszottunk. Érdekes szakasz a bajnokságban, nagy a terhelés minden meccs fontos.
Földi László: – Nehéz mit mondanom ilyen súlyos vereség után. Az elején próbáltuk tartani az Egert, de elfáradtunk és bedaráltak bennünket. Készülünk a Miskolc ellen.

Alsóház, 1. forduló:
Debreceni VSE–UVSE 17–9 (6–2, 3–2, 6–2, 2–3)
Debrecen, 300 néző. V:
Mucskai P., Csanádi Zs.
DEBRECEN: LÉVAI M. – TÓTH P. 3, MORA 2, Durík 1, Süveges 2, Kállay 1, Szőke 3
Csere: KASZANYI (kapus), FEKETE G. 3, Kuncz, Busilacchi 1, Somlai, Smitula, Dienes 1
Edző: Komlósi Péter
UVSE: Laboncz – Szentesi Á. 1, Sélley 1, Tóth Z., Major, Korényi 1, KERESZTÚRI 2
Csere: Varga V. (kapus), Dávid, Márkus, Kovács R. 1, Baksa 1, Szentesi D., KORBÁCS 2
Edző: Németh Zsolt
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 12/2
Kipontozódott: Smitula (19.p.)
Kiállítva (végleg cserével): Busilacchi (23. p.), Szentesi D. (23. p.)
Komlósi Péter: – Volt tűz a csapatban! Örülök, mert mindenki megtalálta a kellő motivációt.
Németh Zsolt: – Az elmúlt hetek játéka és edzései alapján nem erre számítottam. Értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk, mind védekezésben, mind támadásban gyenge eredményt produkáltunk.

PVSK-Mecsek Fűszért–EBP Tatabánya 11–6 (2–2, 3–0, 3–1, 3–3)
Pécs, 150 néző. V:
Molnár T., Marosvári
PÉCS: BARÁT – Gogov 3, Csacsovszky A. 1, HORVÁTH ZS., Csacsovszky E. 1, Macsi, Kolozsi 1,
Csere: Józsa (kapus), KRIZSÁN, CSABA 2, Opacak 1, Safrankó, LAJKÓ 2, Szabó E.
Edző: Lukács Gergely
TATABÁNYA: Jászberényi – Salamon A. 1, Francsics, Hoppál 1, MÁTHÉ 1, Kiss Gy., SZABÓ BOTOND 2
Csere: Regős, Mocsári, Kolarik, Rábavölgyi 1, Garancsy, Dobay
Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 5/3, ill. 7/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Lukács Gergely: – A kezdéssel nem voltam megelégedve, de a második negyed után már mindenkinek izzott a szeme. A védekezésünk jól működött ezen a találkozón.
Zantleitner Tamás: – Szorosabb meccset akartunk játszani, és most nem lepett meg minket a Pécs az elején, mint tavaly. Utána viszont fokozatosan elhúzott, reális az ötgólos különbség.

Kaposvári VK–Metalcom-Szentes 11–5 (3–1, 2–1, 4–2, 2–1)
Kaposvár, 200 néző. V:
Marnitz M., Marjay
KAPOSVÁR: KRÉMER – KOVÁCS O. 2, Berta 1, VARGA ZS. 2, Tóth K., VINDISCH 1, JUHÁSZ-SZELEI 2
Csere: Nemes B. (kapus), Dobos D., Palotás, Hegedűs B., PATAKI 2, Sántavy 1, Polovic
Játékos-edző: Szécsi Zoltán
SZENTES: Straub 1 – Vörös V., Van Mil, Werner, Vishnyarol 1, Pellei K., Somogyi B. 1
Csere: György D. (kapus), Tóth Gy., Kiss K., Szalai G. 1, Lars 1, Kókai, Takács J.
Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 10/1
Kipontozódott: Polovic (26. p.), Hegedűs B. (32. p.)
Szécsi Zoltán: – Nem rohantunk, mint a korábbi meccseinken, aminek meg is lett az eredménye. A fiatal szentesi együttes ellen egyre jobban elléptünk s a végén magabiztos győzelmet arattunk.
Pellei Csaba: – Tudtuk, hogy nehéz percek várnak ránk Kaposváron, mégis belealudtunk a mérkőzésbe. 3–0 után még fel tudtunk jönni 3–2–re, utána viszont már nem volt esélyünk.
Hiába kaptuk a fórokat, ha a medencében gyermeteg hibákat követtünk el.

RacioNet-Honvéd–KSE SE 11–9 (3–2, 3–3, 2–2, 3–2)
Kőér utca, 100 néző. V: Vógel G., Bene P.
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Irmes (28. p.), Fazekas T. (32. p.)
Vad Lajos: – Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, egy Szívós Mártonnal voltunk ma jobbak.
Horváth János: – Ügyesen, motiváltan játszottunk, ha a harmadik negyedben, amikor a centerem gólt lőtt, amibe belefújt a játékvezető és kiállítást adott. Ha azt a gólt megkapjuk, akkor talán még ennél is szorosabb lehetett volna, de alapvetően elégedett vagyok.

9. PVSK Mecsek Füszért 1 1 11–6 +5 23
10. RacioNet Honvéd 1 1 11–9 +2 23
11. Debreceni VSE 1 1 17–9 +8 16
12. Kaposvári VK 1 1 11–5 +6 12
13. Metalcom-Szentes 1 1 5–11 –6 7
14. UVSE 1 1 9–17 –8 7
15. EBP Tatabánya 1 1 6–11 –5 5
16. KSI SE 1 1 9–11 –2 0