Férfi vízi ob I: a Szolnok 10–0-s sorozattal sokkolta a Fradit

2017.03.25. 19:42
A Fradinak nem volt esélye a Szolnok ellen (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/hu/szakosztalyok/csapatsportok/vizilabda/hirek/vereseg-a-bajnoktol/20170325/c/16235" target="_blank">fradi.hu</a>)
A Szolnok nagyon simán, 13–6-ra legyőzte idegenben a Ferencvárost a férfi vízilabda ob I felsőházának 6. fordulójában.

Az első negyedben a Fradi még válaszolt a Szolnok vezető góljára, de 1–1 után a vendégek egyszerűen nem hagyták szóhoz jutni a hazaiakat. A Szolnok sorozatban tíz gólt dobott, a Fradi legközelebb már csak a negyedik negyedben talált be a vendégek kapujába, akkor egymás után négyszer is. Sőt, a Fradi 5–2-re „megnyerte” a záró játékrészt.

Varga Dénes öt gólig jutott a Szolnokban, ehhez mindössze hét lövésre volt szüksége. A Szolnok visszavette a vezetést a délutáni meccsen szintén nyerő Egertől.

ZF-Eger–A-Híd OSC-Újbuda

Bár a második negyed elején az OSC vezetett az Eger ellen a férfi vízilabda ob I felsőházában rendezett mérkőzésén, az Eger meggyőző fölénnyel 10–6-ra győzött.

A mérkőzés legeredményesebbje Uros Csucskovics volt, a montenegrói játékos három góllal terhelte meg az OSC hálóját.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
KÖZÉPSZAKASZ, 6. FORDULÓ

FTC-PQS Waterpolo–Szolnoki Dózsa-Közgép 6–13 (1–5, 0–4, 0–2, 5–2)
Népliget, 250 néző. V: Székely Balázs, Molnár P.
FTC: Gárdonyi – Jansik Sz., MARKO CSUK 3, Nyéki 1, SZIRÁNYI 2, Avramovics, Madaras N.
Csere: Katonás, Dőry, Tóth M., Vogel Simon, Irmes M., Pohl. Edző: Varga Zsolt
SZOLNOK: Nagy V. – Prlainovics 1, VARGA DÉNES 5, Gocics, Mezei, Jansik D., VÁMOS 2
Csere: Crousillat, Hangay Z. 1, M. Alekszics, Younger 2, Kis G., FÜLÖP B. 2. Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 8/0, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Katonás (16. p.), Avramovics 823. p.), Jansik Sz. (24. p.), Jansik D. (28. p.)
Varga Zsolt: Az Európa-kupa döntője után játszottunk ismét a Szolnokkal, és a mérkőzés képe is hasonló volt, mint az előző találkozó. Az a baj, hogy nem tudtunk megfelelően reagálni ezekre a helyzetekre, nem pörögtünk fel. Annak viszont örülök, hogy a végén sikerült szép akciókat vezetni és gólokat lőni.
Cseh Sándor: Nem tudom, hányszor fogunk még játszani a Fradival az idényben, de minden egyes mérkőzésre úgy készülünk a továbbiakban is, mint egy nagy rangadóra. Igazából csak az első három negyedet tudom és szeretném értékelni, mondhatjuk, hogy ezekben jól játszottunk, úgy, ahogy megbeszéltük. A Ferencvárosnak gratulálok, a csapat és egész klubunk nevében, a nagyváradi sikerhez és az Európa-kupában nyújtott teljesítményhez.

További eredmények
ZF-Eger–A-Híd OSC-Újbuda 10–6 (1–1, 4–2, 3–1, 2–2)
Eger, 600 néző. V: Csanádi, Rubos
EGER: B. MITROVICS – Kovács Gergő, Milos Csuk 2, Vapenszki, Hárai 1, HOSNYÁNSZKY 1, DECKER Á. 2
Csere: CSUCSKOVICS 3, Bedő, Erdélyi, Lőrincz, Angyal 1, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert
OSC: Bisztritsányi – Nagy Á., Kovács Gábor, GÓR-NAGY 2, Seman, Bátori, Drasko Brguljan
Csere: Salamon F. 2, Nikics, Zalánki, Bundschuh, Juhász Zs. 1, NÉMET T. 1. Edző: Vincze Balázs
Gól – emberelőnyből: 16/5, ill. 9/3
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill 1/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Gór-Nagy (19. p.), Bundschuh (26. p.), Nagy Á. (29. p.), Biros B. (30. p.), Angyal (30. p.)
Dabrowski Norbert: – Az járt a fejemben, hogy ha nyerünk, akkor itthon tudunk kezdeni a rájátszásban, ami azért is fontos, mert egymás után hat idegenbeli meccsünk volt, ami nagy nehézséget jelentett. Kemény sorozatban vagyunk, ennek ellenére sokkal összeszedettebben, koncentráltabban játszott a csapat, mint amire számítottam a mérkőzés előtt. Ez a meccs gyakorlatilag elődöntő volt, ilyenkor nem a játék minősége a legfontosabb, hanem hogy miként oldjuk meg a különböző feladatokat. Ez most sikerült, örülök és büszke vagyok a csapatra.
Vincze Balázs: – Ebben a szezonban harmadszor tanított minket móresre az Eger, azt viszont nagyra értékelem a csapatomban, hogy három nappal a saját magunknak köszönhető Bajnokok Ligája-beli sokk után megfelelően tudtunk hozzáállni a mérkőzéshez. Másfél negyedik méltó ellenfelei voltunk az Egernek, megint hibáztunk kettős emberelőnyben, ami lélektanilag fontos momentum volt. Megérdemelt az Eger győzelme, akár ezzel a különbséggel, akár nagyobbal. Pozitívum viszont, hogy a végén közelebb zárkóztunk a hazaiakhoz, hogy ne érezzük azt a hazaúton, hogy megalázó vereséget szenvedtünk.

ContiTech-Szeged-Diapolo–MKB-Euroleasing-BVSC 7–8 (1–0, 3–2, 0–1, 3–5)
Szeged, 200 néző. Vezette: Vogel G., Mucskai P.
SZEGED: MEIXNER – Manhercz Á. 1, Pellei F., Szedlmayer 2, Sánta, Nagy M., Kiss Cs. Csere: Palotás G., VUKICSEVICS 3, Molnár D., Zsigri, Chilko 1. Edző: Varga Péter
BVSC: GYÖRKE – Czigány K., SZABÓ B. 1, TÖRÖK B. 1, KOVÁCS P. 1, Pásztor M. 1, Csapó M. 1. Csere: LÉTAI 2, Ambrus F. 1, Sugár, Várnai, Szabó B. Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 15/3
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Zsigri (23. p.), Várnai (26. p.), Nagy M. (28. p.), Török B. (32. p.)
Kiállítva (cserével végleg): Ambrus F. (22. p.), Palotás G. (22. p.)
Varga Péter: – Három meghatározó játékosunkat – Manhercz Krisztián, Ivan Baszara, Illés Sándor – nélkülözve rossz előjelekkel kezdtük a mérkőzést. Három negyeden át a mi akaratunk érvényesült, de a mérkőzés végére elfogytunk, és hibáinkat gólokkal büntette a BVSC.
Szűcs Levente: – Parázs mérkőzésen fontos győzelmet arattunk, köszönhetően hosszabb kispadunknak és parádés negyedbeli teljesítményünknek.

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club–VasasPlaket 11–15 (3–5, 2–4, 3–3, 3–3)
Miskolc, 350 néző. Vezette: Marjay Zs. Benczur M.
MISKOLC: Csoma – Vadovics 1, Boven 1, Lukács D., Jakab D. 1, Milicsics 2, Halek 3. Csere: Kósik (kapus), Misics 2, Miklós 1, Szabó R., Lukács Á. Edző: Sike József
VASAS: JÓNÁS – Bóbis 1, Babay 2, Burján 1, Koopman, TAKÁCS B. 2, STEINMETZ Á. 3. Csere: LINDHOUT 4, Simon, Mamitz, Mészáros Cs., Njegovan 1, Bencz 1. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 14/4, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 1/1
Kipontozódott: Babai (22. p.), Mészáros (28. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Boven (30. p.), Koopman (31. p.)
Sike József: – Ilyenkor illik gratulálni az ellenfélnek, a Vasas nagyon jól összeszedte magát. Tudtam, hogy lesz egy olyan mérkőzésünk a bajnokságban, amikor semmi sem fog sikerülni, és lám, eljött ez a nap. Szerencsére időben jött a pofon, amelyet azért kaptunk, mert túl magabiztosnak tűntünk, és ez megbosszulta magát. Rendkívül rossz napot fogtunk ki, de abban is biztos vagyok, hogy még egyszer ez nem ismétlődhet meg.
Földi László: – Nagy boldogság ez a győzelem a számunkra! Eddig kétszer találkoztunk a miskolciakkal, és mindkétszer egy góllal kaptunk ki. Kemény, férfias küzdelem folyt a medencében, és noha nagyobb különbséggel nyertünk, de meg kellett szenvedni a siker érdekében. Jól meglovagoltuk azt, hogy az MVLC sokat bizonytalankodott és elmaradt a várakozástól. A mutatott játékot kell folytatni, és akkor nagyon sok szép percet szerezhetünk még az értünk szorítóknak.

Alsóház
Debreceni VSE–RacioNet-Honvéd 13–13 (2–3, 2–1, 4–4, 5–5)
Debrecen, 400 néző. Vezette: Petik A., Bene P.
DEBRECEN: Lévai M. – FEKETE G. 2, Tóth P. 1, Dienes, DURÍK 3, Szőke, KÁLLAY 3. Csere: Süveges 2, Somlai, Busilacchi 2, Kuncz, Smitula, Macsi. Edző: Komlósi Péter
HONVÉD: Decker A. – SZÍVÓS M. 4, KISS B. 2, Simon A. 1, Simizu, Gyárfás T. 1, KISS G. 2. Csere: Fejős, Simon R. 1, Borsós, Irmes, Kalanovics 2, Fazekas. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 15/4, ill. 14/4
Gól – ötméteresből: 2/1 ill. 2/2
Kipontozódott: Szőke (20. p.), Somlai (26. p.), Simon R. (26. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Simon A. (22. p.)
Komlósi Péter: – Megvolt a tűz a csapatban, mindenki kihajtotta a lelkét. A hibáinkat a pesti meccshez képest kijavítottuk, mezőnyből viszont sok kiállítást kaptunk.
Vad Lajos: – Férfias küzdelem után lett döntetlen a mérkőzés vége. Emberhátrányban, és emberelőnyben sem működött, amit elterveztünk.

Kaposvári VK–PVSK-Mecsek Fűszért 8–8
(3–1, 4–2, 0–3, 1–2)
Kaposvár, 200 néző. Vezette: Kun Gy., Homonnai
KAPOSVÁR: KRÉMER – Kovács O. 1, ifj. Berta 1, VARGA ZS. 2, Tóth K., VINDISCH 2, Juhász-Szelei. Csere: Dobos D., Palotás 1, Hegedűs B., Pataki, SÁNTAVY 1, Polovic. Játékos-edző: Szécsi Zoltán
PÉCS: BARÁT – Horváth Zs., GOGOV 2, Csacsovszky E. 1, Csacsovszky A. 1, Lajkó, KOLOZSI 1. Csere: Józsa O. (kapus), Csaba M. 1, Macsi, Safrankó, RAKONJAC 1, Krizsán 1, Opacak. Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 15/1, ill. 12/2
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 2/2
Kipontozódott: Pataki (21. p.), Opacak (24. p.), Krizsán (29. p.)
Szécsi Zoltán: – A három pont volt a célunk, amiből végül egy lett, de örülök annak, hogy a középszakaszban továbbra is őrizzük veretlenségünket. A második félidőben gólképtelenné váltunk, mégis itthon tudtuk tartani az egyik pontot.
Lukács Gergely: – Kemény, brusztos mérkőzés volt, két ellentétes félidővel. A szünet után állt össze a játékunk, főleg a védekezésünk. Az éles végjátékban mindkét csapat kicsikarhatta volna a győzelmet, éppen ezért úgy gondolom, hogy reális a döntetlen.

UVSE-KSI SE 12–6 (1–0, 3–3, 5–1, 3–2)
Tüskeuszoda,
100néző.V:Csizmadia, Kenéz
UVSE:
VARGA V. – KORÉNYI2,Major, SÉLLEY Rauscher2,Szentesi Á., TÓTH Z.2,Korbács2
Csere:Laboncz (kapus), Keresztúri1,Dávid Z.1,Kovács R.1,Hertzka, Márkus, Szentesi D.1. Edző:Németh Zsolt
KSI:Bányai – TÓTH B.3,Horváth Á.1,KARDOS1,Berki, Teleki, Kósa
Csere:Leposa (kapus), Bóbis, Schmölcz, Baj, Lévai, Balla1,Hevesi. Edző:Horváth János
Gól – emberelőnyből:7/4, ill. 6/2
Gól – ötméteresből:1/1, ill. –
Kipontozódott:Balla (22. p.)
Németh Zsolt:– A KSI az első félidőben nagyon jól tartotta magát. Ekkor nem igazán sikerült jó helyzeteket kialakítanunk. A folytatásban összeállt a védekezésünk, és támadásban is sokkal pontosabbak lettünk.
Horváth János:
– Két negyedig motiváltan, jól játszottunk, majd a harmadikban az UVSE egy m-zónával eldöntötte a mérkőzést. Így a végén már csak szépíteni tudtunk.

Metalcom-Szentes–EBP Tatabánya 8–6 (2–2, 2–2, 4–1, 0–1)
Szentes, 150 néző. Vezette: Marnitz M., Tordai G.
SZENTES: GYÖRGY D. – Szalai G., VÖRÖS V., Van Mil, Werner 1, VISNYAKOV 3, SOMOGYI B. 3. Csere: Farkas K., Kiss K., Reuten, Kókai T., Tóth Gy., Takács 1. Edző: Pellei Csaba
TATABÁNYA: Jászberényi – Salamon A., FRANCSICS 2, Kiss Gy., Szabó B. 1, Hoppál G., Máthé B. 1. Csere: Rábavölgyi, Sebestyén B., Regős Á. 1, Mocsári, Kolarik 1. Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 12/4 ill. 13/2
Kipontozódott: Kókai (20. p.), Kiss K. (22. p.), Van Mil (24. p.), Kiss Gy. (28. p.)
Pellei Csaba: – Közel azonos szinten vagyunk a Tatabányával, ezen a találkozón viszont hihetetlen akaraterővel mentünk előre, és jó védekezésünk mellett remek kapusteljesítményünk győzelmet eredményezett. Egy fontos mérkőzésünket megnyertük, de már az UVSE ellen készülünk, azon a meccsen hasonlóan eredményes játékot várok.
Zantleitner Tamás: – Gratulálok a Szentesnek, mert jól játszott, megérdemelten nyert, bár ehhez kellett a saját gyengébb teljesítményünk is. A fórokat nagyon rosszul használtuk ki, a Szentes jól védekezett, mi nem találtuk a rést ellenfelünk védőfalán. Ez döntött.

9. RacioNet Honvéd 6 5 1 75–57 +18 36
10. PVSK Mecsek Füszért 6 3 1 2 59–51 +8 30
11. Kaposvári VK 6 4 2 70–54 +16 23
12. Debreceni VSE 6 2 2 2 75–64 +11 21
13. UVSE 6 3 3 58–58 0 16
14. EBP Tatabánya 6 3 3 57–59 –2 14
15. Metalcom-Szentes 6 1 5 50–69 –19 10
16. KSI SE 6 6 44–76 –32 0