Férfi vízi ob I: a Szolnok legyőzte és megelőzte az Egert

2017.03.08. 20:03
Ritka hullámzó játék végén győzött a Szolnok (Fotó: Koncz György)
Érdekes gólpárbaj végén a Szolnok nyerte meg a férfi vízilabda ob I középszakasza negyedik fordulójának rangadóját az Eger ellen.

A forduló előtt az első helyen álló, 49 pontos Eger a második pozíciót birtokló, 48 pontos Szolnokhoz utazott, tehát a bajnokság legnagyobb rangadóját láthatták a nézők. A Szolnok keményen megnyomta az első nyolc percet, hiszen 4–0-ra elhúzott.

A második negyedben már „elkezdte” a meccset az Eger is (3–3), sőt, egy gólra meg is közelítette a házigazdát, ugyanis a harmadik negyedet 3–0-ra megnyerték a vendégek. Csakhogy a hazaiak az egyenlítést már nem engedték: a három gólig jutó Vámos Márton és az öt találatot jegyző Varga Dénes vezérletével 11–7-re megnyerték a rangadót, és átvették a vezetést a felsőházban.

Nagyon izgalmasan alakult az FTC és az OSC meccsének hajrája. Az utolsó percben a Fradi támadhatott az egyenlítésért, ám a kapufa megmentette a vendégeket, akik szintén elpuskáztak néhány lehetőséget az utolsó percekben.

VÍZILABDA OB I, FÉRFIAK
Középszakasz, felsőház, 4. forduló
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–ZF-EGER 11–7 (4–0, 3–3, 0–3, 4–1)
Szolnok, 700
néző. V: Molnár P., Mucskai
SZOLNOK: KARDOS G. – Jansik D., Prlajnovics 1, VARGA DÉNES 5, Mezei 1, Gocics, VÁMOS 3. Csere: Kis G., Fülöp, Crousillat 1, Younger, M. Alekszics, Szatmári. Edző: Cseh Sándor
EGER: B. Mitrovics – ERDÉLYI 2, Milos Csuk 1, HOSNYÁNSZKY 1, Bedő, Vapenszki 1, Csucskovics. Csere: Lőrincz, Hárai 2, Kovács Gergő, Decker Á., Angyal, Biros B. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 13/6, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. 1/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Decker Á. (18. p.), Vapenszki (25. p.), M. Alekszics (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Kis G. (11. p.), Angyal (11. p.)
Cseh Sándor:
– Öt egyig zajlott egyfajta mérkőzés, aztán minket megzavart Kis Gábor kiállítása. Amikor egy csapat négy-ötgólos hátrányba kerül, akkor arra reagál, több kockázatot vállal, így tett az Eger is, ilyenkor pedig a center biztos pont. Mi ezt a biztos pontot veszítettük el részben. Védekezésben többször hibáztunk, a negyedik negyedre viszont magunk mögött hagytuk ezt, újra jól védekeztünk és kihasználtuk a helyzeteket. A játékosaim nem mindig pólóztak jól, de óriásit küzdöttek, ami ugyan elvárás, azonban mindig jó ezt látni.
Dabrowski Norbert: – Biztosan mindenkit az a kérdés foglalkoztat, hogyan kezdhettük így a mérkőzést, igaz, aztán 8–7-nél új mérkőzés kezdődött és teljesen mindegy, közben mi van a táblán, négyszer nyolc perc egy meccs, a vége számít. Nagyon csalódott vagyok, mert úgy éreztem, fel tudunk jönni ikszre és nyerni tudunk, a végén azonban megint kinyílt az olló. Tradíció már, sok Szolnok elleni mérkőzésünk kezdődött így, foglalkozunk ezzel, tudom is az okát, dolgozunk rajta, hiszen csak akkor tudtunk nyerni, amikor nem így kezdtünk.

FTC-PQS–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 8–9 (2–1, 2–5, 3–2, 1–1)
Népliget, 300
néző. V: Petik András, Marjay
FTC: Vogel Soma – Jansik Sz. 2, Sz. Mitrovics 2, Nyéki, Szirányi 1, Madaras N., Avramovics. Csere: POHL 3, Tóth M., Katonás, Dőry, Vogel Simon. Edző: Varga Zsolt
OSC: BISZTRITSÁNYI – Salamon 1, KOVÁCS GÁBOR 2, Drasko Brguljan, Seman, Bátori, Gór-Nagy. Csere: Bundschuh 1, ZALÁNKI 3, Nikics 1, Juhász Zs. 1, Nagy Á. Megbízott edző: Tóth László
Gól – emberelőnyből: 11/2, ill. 8/1
Gól – ötméteresből: 2/2, ill, 1/1
Kipontozódott: Seman (30. p.), Pohl (30. p.)
Varga Zsolt:
– Az OSC higgadtan hozta a mérkőzést. Jól kezdtünk a találkozó elején, de a meccs a helyzetkihasználásunkon múlott, ez jelentette a döntő különbséget.
Tóth László: – Küzdelmes mérkőzés volt. Nem könnyű győzni a Ferencváros otthonában, ezért örülök, hogy beugróként sikerült elvinnünk a három pontot, ez jó jel a csapat jövője szempontjából is. Helyenként jól játszottunk, jól védekeztünk és Bitsztritsányi Dávid révén akadt extra kapusteljesítmény is. Támadásban amikor kellett, higgadtak tudtunk maradni.

MKB-EUROLEASING-BVSC-ZUGLÓ–VASASPLAKET 14–8 (4–2, 1–2, 4–1, 5–3)
Laky uszoda, 200
néző. V: Benczur, Csanádi
BVSC: Györke – Kovács P. 1, Sugár 1, Pásztor 3, Csapó M. 1, Török B., Czigány K. 1. Csere: Szabó Bence 1, Létay K. 3, Várnai 1, Ambrus F., Szabó Bendegúz 1, Nagy Á. 1. Edző: Szűcs Levente
VASAS: Jónás – Koopmann 1, Burián 1, Lindhout 1, Steinmetz Á. 1, Bóbis 1, Marnitz G. Csere: Mészáros 2, Njegovan, Bencz R. 1. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 13/1, ill. 8/0
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Dr. Steinmetz Á. (25. p.), cserével végleg Kovács P., Babay Á. (30. p.)
Szűcs Levente:
– Érdekes, hogy nálunk is voltak betegek és sérültek, de pont ők voltak azok, akik nagyon jól játszottak. Szerintem most is az volt a kulcs a győzelemhez, hogy sok játékosunk lőtt gólt. Ha ez így folytatódik, a jövőben mindenképp jót jelent: 14 góllal nagyon nehéz meccset elbukni. Talán egyszer volt, amikor izgulnunk kellett, de mivel nem komplett csapattal jöttek, tudjuk, hogy a visszavágó sokkal nehezebb lesz.
Földi László: – Nagyon sok hiányzóval érkeztünk és még így is játszottak néhányan nem száz százalékos formában, ezt nagyjából két negyedig tudtuk kompenzálni, ez most nem a kifogáskeresés, hanem tény. Azzal, hogy a BVSC a harmadik negyedet simán nyerte nagyjából el is dőlt a meccs. A védekezésünkön mindenképp javítanunk kell, de más lesz majd a játék képe. ha a két centerfogó védőnk is bevethető lesz.

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club–ContiTech-Szeged-Diapolo 17–11 (5–2, 2–1, 5–4, 5–4)
Miskolc 250 néző. V: Kovács Cs. T., Berki A.
MISKOLC: CSOMA – Vadovics 1, BOWEN 3, Milicsics 2, Jakab D. 2, MISICS 5, Halek 1
Csere: Lukács D. 1, Hornyák 1, Szabó R., Miklós, Lukács Á. 1, Szedmák
Edző: Sike József
SZEGED: Meixner – Sánta 2, Pellei, Sedlmayer, Kiss Cs. 1, MANHERCZ K. 5, Nagy M.
Csere: Vukicsevics, Basara 1, Illés, Manhercz Á. 2, Palotás
Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 13/8
Gól – ötméteresből: 1/–, ill. 3/2
Kipontozódott: Hornyák (29. p.), Lukács D. (30. p.), Illés (31. p.)
Kiállítva: Hornyák (4 perc)
Sike József: – tudtuk, hogy rangadó vár ránk, nagy valószínűség szerint ez a két csapat játszik majd az ötödik helyért is. Most az döntött, hogy motiváltan, jobban játszottunk, és jobb formát mutattunk. A Szeged az utóbbi időben érdekes eredményeket ér el, mi a kiegyensúlyozottságunknak köszönhettük magabiztos győzelmünket
Varga Péter: – Gratulálok a Miskolcnak, nagyon jól játszott. A rangadó ezúttal a mi részünkről nem valósult meg, mert fegyelmezetlenül és öntörvényűen játszottunk. Villámgyorsan el kell gondolkozni a történteken, mert utópisztikus lesz az ötödik hely elérése. Sportolók vagyunk, fel kell állnunk a padlóról, és véget kell vetni ennek a negatív szériának.

Középszakasz, alsóház, 4. forduló:
PVSK-Mecsek Fűszért–RacioNet-Honvéd 10–12 (2–2, 2–3, 5–5, 1–2)
Pécs, 200 néző. V: Marnitz, Veilandics
PÉCS: BARÁT – Csacsovszky A. 1, Gogov 2, Csaba, CSACSOVSZKY E. 2, Horváth Zs., KOLOZSI 3
Csere: Krizsán, Lajkó 1, Macsi 1, Opacak
Edző: Lukács Gergely
HONVÉD: DECKER – SZÍVÓS M. 3, Kiss B., Simon A. 1, SHIMIZU 2, Gyárfás T. 1, Kiss G. 2
Csere: Fejős, SIMON R. 2, Kalanovics, Irmes 1
Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 7/5
Gól – kettős emberelőnyből: 1/0, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 4/4
Kiállítva: Kiss B. (20. p.), Kolozsi (24. p.), Simon R. (31. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Lajkó (20. p.)
Lukács Gergely: – Nagyon jól játszott a Honvéd, s nem engedtek minket vissza a mérkőzésbe. Viszont végig szívvel-lélekkel küzdöttünk, aminek nagyon örülök.
Vad Lajos: – Kollegám nagyon jó csapatot rakott össze, de ma a két gólkülönbséget majdnem végig tudtuk tartani.

Debreceni VSE–Kaposvári VK 14–14 (6–5, 2–2, 2–4, 4–3)
Debrecen, 500 néző. V: Vogel G., Bereczki M.
DEBRECEN: Lévai M. – Fekete G., Tóth P. 2, Durík 1, Süveges 2, Szőke 2, KÁLLAY 2
Csere: Kaszanyi (kapus), KUNCZ 3, BUSILACCHI 2, Smitula, Dienes, Somlai
Edző: Komlósi Péter
KAPOSVÁR: Krémer – Hegedűs B. 1, Varga II. Zs. 1, VINDISCH 4, Pataki, JUHÁSZ-SZELEI 1, Polovic 1
Csere: Nemes B. (kapus), BERTA J. 4, Tóth K. 1, Kovács O., Sántavy 1, Palotás S., Ihárosi
Játékos-edző: Szécsi Zoltán
Gól – emberelőnyből: 16/8, ill. 14/6
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: Smitula (21.p.), Berta J. (28.p.), Polovic (30.p.), Kállay (30.p.)
Kiállítva (végleg cserével): Kovács O. (20.p.)
Komlósi Péter: – Fontos lett volna a három pont megszerzése, de ez a döntetlen is egy győzelemmel ért fel lélektani szempontból, ugyanis ez volt az idényben az első olyan mérkőzésünk, melyen jól hoztuk le a végjátékot.
Szécsi Zoltán: – Debrecenből egy ponttal távozni is egy sikerrel ér fel. Történelmet írtunk a döntetlennel, mert a Kaposvárnak még nem sikerült soha pontot lopni a Cívisvárosból. Fegyelmezetlenül védekeztünk, viszont jobban örülök az egy pontnak, mint amennyire a hibák miatt bosszankodom.

UVSE–Metalcom-Szentes 11–9 (2–1, 3–4, 3–1, 3–3)
Tüskecsarnok uszoda, 30 néző. V: Dodog, Csizmadia
UVSE: VARGA V. – Keresztúri 1, Korényi, Major, Szentesi Á., Tóth Z. 1, SÉLLEY 3
Csere: Korbács, Szentesi D., Márkus M., Kovács Róbert, DALA 2, DÁVID Z. 4
Edző: Németh Zsolt
SZENTES: GYÖRGY D. – Visnyakov 1, Reuten 1, VAN MIL 2, Vörös V., Werner 1, Somogyi 2
Csere: Szalai, Kiss Kristóf 2, Pellei K., Takács J., Farkas K., Tóth Gy.
Edző: Pellei Csaba
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 6/3
Gól – ötméteresből: –, ill 1/1
Kipontozódott: Major (22. perc)
Németh Zsolt: – Nehéz mérkőzés volt, rengeteg hibával játszottunk, szerencsére most a szívünk vitt előre. Támadásban pontosabbak voltunk a pécsi meccsel ellentétben. Hasonlóan alakult, mint akkor, jól kezdtünk, meg voltak a lehetőségeink, kimaradt három-négy óriási helyzet. Az első félidőben eldönthettük volna a találkozót, ehelyett elkezdtünk kapkodni. Kétgólos hátrányból gyorsan visszaálltunk és újra megszereztük a vezetést, amit a végéig megtartottunk.
Pellei Csaba: – Ilyen meccsre számítottunk. Az eleje megint jól sikerült, öt háromra vezettünk, öt öttel fordultunk, teljesen meccsben voltunk. Sajnos a harmadik negyedben kaptunk két gólt és megint kapaszkodtunk az eredmény után. Volt egy fórunk, amikor eggyel vezetett az ellenfél és időkérés után az előnyből gólt kaptunk, így kettő lett közte, az volt a mérkőzés döntő szituációja. Ha ott belőjük, akkor döntetlennel kezdjük a negyedik negyedet és egy ki-ki meccs lett volna. Utána szétestünk. Küzdöttünk végig. Szentesen meg kell őket verni.

KSI SE–EBP Tatabánya 8–12 (1–4, 4–3, 1–5, 2–0)
Kőér utca, 100 néző. V: Székely B., Tordai G.
KSI: Bányai – TÓTH B. 1, Kósa 1, KARDOS A. 1, Horváth Á., Teleki 1, Berki 1
Csere: Leposa (kapus), Zerinváry, Schmölcz 1, Baj, Hevesi P. 1, Bóbis B. 1
Edző: Horváth János
TATABÁNYA: Jászberényi – SZABÓ B. 2, FRANCSICS 4, Kiss Gy., Hoppál, SALAMON A. 2, Máthé 1
Csere: Rábavölgyi, Garancsy, Dobay, Regős Á. 1, Mocsári, KOLARIK 2
Edző: Zantleitner Tamás
Gól – emberelőnyből: 6/0, ill. 7/4
Gól – kettős: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Horváth János: – Nem vagyunk könnyű helyzetben, mert a vizes vb felújításai leginkább minket érintenek, és ezt eredményezi, hogy sokszor én sem tudom, hogy hol játszunk legközelebb. De úgy gondolom, ez nem befolyásolta ma a mérkőzést. A csapatom egy törékeny, gyakorlatilag egy ifi csapat, mi akkor tudunk eredményt elérni, ha van egy átlagon felüli kapusteljesítmény, ez most sajnos nem volt, és gyengén is védekeztünk.
Zantleitner Tamás: – Jól kezdtünk, és ez fontos volt számunkra, hogy szerezzünk egy kis önbizalmat. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű mérkőzés, mert a KSI-nek mindig van tartása, és ez most is így történt, amikor feljöttek hét–ötre. Három–nullával kezdtünk és volt egy öt–nullás szériánk is, amely meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Hál’ istennek most így jött ki.

9. RacioNet Honvéd 4 4 48–37 +11 32
10. PVSK Mecsek Füszért 4 2 2 42–36 +6 26
11. Kaposvári VK 4 3 1 50–39 +11 19
12. Debreceni VSE 4 1 1 2 51–45 +6 17
13. EBP Tatabánya 4 3 1 44–42 +2 14
14. UVSE 4 2 2 40–41 –1 13
15. Metalcom-Szentes 4 4 35–51 –16 7
16. KSI SE 4 4 31–50 –19 0