Férfi vízi ob: az Eger gólzáporos meccsen győzött Szegeden

2017.03.04. 20:40
Az Eger kicsit kiengedett a végén (Fotó: <a href="http://egrivizilabda.hu" target="_blank">egrivizilabda.hu</a>)
A 29 gólt hozó bajnoki férfi vízilabda-mérkőzésen az Eger három góllal legyőzte a Szegedet, így továbbra is vezeti a felsőházat az ob I-ben.

Milos Vukicevic hiába volt a mezőny legeredményesebbje a maga négy találatával, az Egerben Hárai Balázs és Hosnyánszky Norbert három-három gólja ellensúlyozta ezt.

A Szolnoknak nem okozott a győzelem, Vámos Márton, Varga Dénes és Andrija Prlainovics négy-négy góllal vezette fölényes sikerre a csapatot.

A legszorosabb csatát az OSC és a BVSC vívta, mindössze egy gól döntött előbbi javára.

E.ON FÉRFI VÍZILABDA OB I
Középszakasz, felsőház, 3. forduló

ContiTech-Szeged-Diapolo–ZF-Eger 13–16 (3–3, 2–7, 5–4, 3–2)
Szeged, 200 néző. V:
Fodor R., Csanádi Zs.
SZEGED: MEIXNER – MANHERCZ K. 2, Sedlmayer, PELLEI F. 3, Sánta 1, Nagy M. 1, Kiss Cs.
Csere: MANHERCZ Á. 2, Palotás G., VUKICSEVICS 4
Megbízott edző: Barna Tamás
EGER: B. MITROVICS – Erdélyi 2, Kovács Gergő, Decker Á., HÁRAI 3, Lőrincz B., HOSNYÁNSZKY 3
Csere: VAPENSZKI 2, Milos Csuk 1, Csucskovics 2, ANGYAL 2, Bedő 1
Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 7/5
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Barna Tamás: – Le a kalappal a csapat előtt, mert hatgólos hátrányból felállva az utolsó négy percben 13–14-es állásnál az egyenlítésért támadott. A második félidőben nyújtott teljesítményre lehet építeni.
Dabrowski Norbert: – Köszönet a Szegednek, mert vezetői akceptálták közúti baleset miatti késésünket. A nézők biztosan jól szórakoztak, én viszont bosszankodtam gyenge védekezésünk miatt, ami a sok utazás és a sorozatterhelés számlájára is írok.

PannErgy-Miskolci Vízilabda Club–Szolnoki Dózsa-Közgép 6–17 (0–5, 2–4, 2–3, 2–5)
Miskolc, 250 néző. V:
Vógel Gábor, Veilandics Zoltán
MISKOLC: Kósik – Hornyák, Vadovics, BOVEN 4, Milicsics, Halek, Lukács D.
Csere: Lukács Á., Miklós, Szabó R., Jakab D., Misics 2
Edző: Sike József
SZOLNOK: Kovács I. – Gocic, VÁMOS 4, Mezei T. 2, Younger, PRLAINOVICS 4, Fülöp B.
Csere: Crousillat 1, Hangay, Alekszics 1, VARGA D. 4, Kis G., Szatmári K. 1
Edző: Cseh Sándor
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 10/5
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 3/3
Kipontozódott: Younger (29. p.), Fülöp B. (31. p.)
Sike József: – A bajnokság lebonyolítási rendje olyan, hogy el kellett gondolkodnunk, elengedjük–e ezt a mérkőzést, és inkább a Szeged elleni szerdai összecsapásra koncentráljunk. Nem véletlen a Szolnok nagyszerű szereplése, az alföldiek a Bajnokok Ligája legjobb hat csapata közé tartoznak. A mi helyzetkihasználásunk sajnos, katasztrofálisnak bizonyult és nagyon kell vigyáznunk, hogy ilyen elő ne forduljon a Szeged ellen.
Cseh Sándor: – Meglehetősen fárasztó hetet hagytunk magunk mögött. Nem csak a vízben kellett kitenni magunkért, a sok utazás is megviselt bennünket. A mérkőzést megelőzően arra hívtam fel játékosaim figyelmét, hogy nagyon komolyan kell venni a miskolciakat, ugyanis kifejezetten jót játszanak. Az első és a második negyed tetszett, utána viszont kaotikus játék alakult ki.

FTC-PQS Waterpolo–VasasPlaket 13–8 (3–1, 2–1, 2–3, 6–3)
Népliget, 150 néző. V:
Székely B., Tordai G.
FTC: VOGEL A., Abramovics 1, MADARAS 3, Nyéki 1, Katonás, SZIRÁNYI 2, JANSIK 2, Mitrovics 2
Végleges kiállítás: Csuk (10. p.)
Varga Zsolt: – Sok pozitívuma volt a mérkőzésnek, így a védekezés és Vogel jó védései. A harmadik negyed hullámvölgye után újra kézbe vettük az irányítást. Célunk a továbbiakban az emberelőnyös helyzetek jobb kihasználása.
Földi László: – Megpróbáltunk mindent, egy darabig sikerült is megnehezíteni a Fradi dolgát. Ha ellenük tudtuk nyújtani ezt a játékot, ezt majd az ötödik-nyolcadik helyezettek ellen is meg kell tudnunk ismételni.

A-Híd OSC-Újbuda–MKB-Euroleasing-BVSC 9–8 (2–3, 2–1, 3–2, 2–2)
Nyéki uszoda, 450 néző. V:
Molnár P., Homonnai
OSC: BARABÁS – Kovács Gábor, Salamon F. 2, Gór-Nagy 1, Seman, Bátori, DRASKO BRGULJAN 1
Csere: ZALÁNKI 3, Német T., Bundschuh 1, Nagy Á. 1, Juhász Zs., Szabó Balázs
Edző: Vincze Balázs
BVSC: Szakonyi – Pásztor M., CZIGÁNY K. 1, Török B. 1, KOVÁCS P. 1, CSAPÓ M. 2, Szabó Bence
Csere: Létay 1, Várnai, Ambrus F. 1, Sugár, Mátyok 1, Szabó Bendegúz
Edző: Szűcs Levente
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 12/4
Kipontozódott: Szabó Bendegúz (28. p.), Német T. (28. p.),
Kiállítva (végleg cserével): Salamon F. (32. p.), Létay (32. p.)
Vincze Balázs: – A mérkőzésről csak annyit, hogy boldog nyolcvanötödik születésnapot kívánok az édesapámnak, mást inkább nem akarok mondani.
Szűcs Levente: – Végig egyenrangú ellenfelei voltunk az OSC-nek, sőt voltak olyan szakaszai a meccsnek, amelyeknél úgy éreztem, pontokat szerezhetünk. Aztán elment egy meccs, majd megint visszahoztuk az esélyt, a végén benne volt az iksz. Nem sikerült, de nagyon jó mérkőzést játszottunk egy erős csapattal.

Középszakasz, alsóház, 3. forduló

EBP Tatabánya–Debreceni VSE 11–10 (1–2, 4–4, 3–2, 3–2)
Tatabánya, 180 néző. V:
Marosvári, Kovács T.
TATABÁNYA: Jászberényi – HOPPÁL 3, SZABÓ BOTOND 3, Kiss Gy., FRANCSICS 2, Salamon A. 1, Máthé
Kipontozódott: Mocsári (27. p.)
Zantleitner Tamás: – Ez a szív diadala volt. A végén a szerencsével sem álltunk hadilábon, ám akik úgy hajtanak, mint mi, azok mellé pártol a szerencse.
Komlósi Péter: – Azok a játékosaim, akikre most több teher hárult, jól oldották meg a feladatukat.

Kaposvári VK–KSI SE 12–8 (4–0, 2–2, 4–6, 2–0)
Kaposvár, 150 néző. V:
Petik, ifj. Kenéz Gy.
KAPOSVÁR: Krémer – Hegedűs B. 1, Pataki, VARGA ZS. 3, VINDISCH 1, Juhász-Szelei 1, Sántavy 1
Csere: Nemes B. (kapus), Ihárosi, KOVÁCS O. 1, Palotás, ifj. Berta 2, Tóth K. 1, Polovic 1
Játékos-edző: Szécsi Zoltán
KSI: Leposa – ZERINVÁRY 3, Horváth Á., Kardos A., Berki 1, Teleki, Kósa B. 1
Csere: Bányai (kapus), Tóth B. 2, Rádli, Baj 1, Hevesi, Sóvári, Petrák
Edző: Horváth János
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 5/1
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Horváth Á. (20. p.), Polovic (21. p.)
Szécsi Zoltán: – Egy összeszedett KSI–vel találtuk szembe magunkat. Nem ez volt a fő meccsünk, az volt a célunk, hogy a kisebb sérülésekből ne legyenek még nagyobbak, mivel szerdán meg szeretnénk lepni a Debrecent.
Horváth János: – A mérkőzés elején bent ragadtunk, csak 5–0 után tudtuk megszerezni az első gólunkat, s ekkor már hiába voltunk partiban a kaposváriakkal, nem tudtuk ledolgozni a hátrányunkat.

Metalcom-Szentes–RacioNet Honvéd 8–14 (3–5, 1–4, 2–2, 2–3)
Szentes, 150 néző. V:
Dodog, Mucskai
SZENTES: György D. – Reuten, Vörös V. 2, Van Mil, Werner 1, VISNYAKOV 3, Somogyi B.
Csere: Tóth Gy., Kiss K. 2, Szalai, Kókai, Pellei K., Takács J.
Edző: Pellei Csaba
HONVÉD: DECKER A. – SZIVÓS 3, Irmes P. 2, Simon A., Simizu 2, KISS G. 1, GYÁRFÁS T. 5
Csere: Starcevic (kapus), Kiss B., Fazekas T., Borsós, Fejős, Simon R., Kalanovics 1
Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 13/2, ill. 14/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Kiss B. (22. p.), Kókai (26. p.), Irmes (27. p.), Reuten (28. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Szalai (12. p.)
Pellei Csaba: – Csalódott vagyok, nem is az eredmény, hanem azon alapvető hibák miatt, amiket elkövettünk. Ezek az ob I-ben megengedhetetlenek. A Honvéd ránk kényszerítette az akaratát, mi pedig nyulak voltunk. Mostantól a szerdai UVSE elleni mérkőzésre készülünk.
Vad Lajos: – Elismerésem fiatal csapatomnak, mert bár követtünk el hibákat a találkozón, végig kézben tartottuk az összecsapást. A mérkőzés elején éltünk a kínálkozó lehetőségekkel, ami meghatározó volt a meccs kimenetelét illetően. Célunk továbbra is a kilencedik hely megszerzése.

UVSE–PVSK-Mecsek Fűszért 5–9 (2–1, 0–3, 2–1, 1–4)
Tüske uszoda, 100 néző. V:
Kun, Marjay
UVSE: Laboncz – Sélley 1, Tóth Z., Szentesi Á., Major, Keresztúri, Korényi
Csere: DÁVID Z. 2, Baksa B. 1, Kovács R., Márkus 1, Korbács, Szentesi D.
Edző: Németh Zsolt
PÉCS: JÓZSA – Horváth Zs. 1, Csacsovszky A. 1, Gogov 1, KOLOZSI 3, Csacsovszky E., CSABA M. 2
Csere: Macsi 1, Safrankó, Lajkó, Krizsán, Opacak
Edző: Lukács Gergely
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 7/2
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. –
Kipontozódott: Krizsán (24. p.)
Kiállítás (végleg cserével): Szentesi D. (27. p.)
Németh Zsolt: – Az első három-négy percben sok lehetőségünk volt, sőt még egy ötméterest is elhibáztunk. Bár vezettünk, megtorpantunk, a Pécs pedig elkapta a fonalat, és meg tudta fordítani az eredményt.
Lukács Gergely: – Négy negyeden keresztül nagyon fegyelmezetten és koncentráltan játszottunk. Ebből a szempontból a szezonban eddig ez volt a legjobb mérkőzésünk. Magabiztosak voltunk, elöl a lehetőségeinket kihasználtuk. A szív mellett az agy is ott volt a vízben.