KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), KARÁDI ZOLTÁN, RÁCZ PÉTER (Budapest), MAROSI GERGELY (élő hírfolyam) 2018.02.15 07:12 Frissítve: 2018.02.15 16:21

Három norvég arany, svéd szenzáció – ez volt a téli olimpia csütörtöki versenynapja

Alpesi sí, curling, gyorskorcsolya, hódeszka, férfi és női jégkorong, műkorcsolya, síakrobatika, sífutás, sílövészet, szánkó, szkeleton – monstre program volt a pjongcsangi téli olimpia első csütörtökén. A magyar sportolók közül alpesi síelőinknek (Hozmann Szonja, Maróty Mariann, Kékesi Márton) és a sífutó Szőcs Emőkének szoríthattunk. Hozmann Szonja a 49. helyen ért célba női óriás-műlesiklásban, Maróty Mariann Mimit kizárták. Kékesi Márton az 53. helyet szerezte meg férfi lesiklásban, Szőcs Emőke 77. lett női 10 km sífutásban. A nap sztorija női biatlonban a svéd Hanna Öberg szenzációs győzelme lövőhiba nélkül, a férfiak egyéni indításos számát a norvég Johannes Thingnes Bö nyerte meg. Véget ért a holland egyeduralom gyorskorcsolyában, a németek tovább dominálnak szánkóban és műkorcsolyában is nyertek egy aranyérmet. A nap legeredményesebb csapata Norvégia 3 aranyéremmel.

A LEGFONTOSABB HÍREK

• Az Aljona Savchenko, Bruno Massot kettős nyerte meg a műkorcsolyában a párosok aranyát a pjongcsangi téli olimpián. A németek világrekordot jelentő pontszámot értek el a csütörtöki szabadkorcsolyázás során.

• Csütörtökön végre le tudták bonyolítani az eredetileg vasárnapra tervezett férfi lesiklást a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A győzelmet a norvég Aksel Lund Svindal szerezte meg honfitársa, Kjetil Jansrud előtt. Kékesi Márton az 53. helyen végzett.

A női óriás-műlesikást az amerikai Mikaela Shiffrin nyerte meg. Hozmann Szonja a 49. helyen ért célba, Maróty Mariann Mimi az 58.-on, de őt utólag kizárták.

• A norvég Ragnhild Haga hatalmas fölénnyel nyerte meg a női 10 km-es sífutószámot. Marit Björgen megszerezte 12. olimpiai érmét, utolérve Björn Daehlie-t. Szőcs Emőke a 77. helyen végzett.

• A nők egyéni indításos 15 km-es sílövőversenyében a svéd Hanna Öberg szenzációs sikert aratott, hibátlan lövőteljesítménnyel – óriási meglepetés! Öberg a szám olimpiai történetében az első bajnok, aki 20/20-at lőtt.

• A férfiak 20 km-es biatlonversenyében a norvég Johannes Thingnes Bö diadalmaskodott.

Gyorskorcsolya férfi 10 000 méteren 5 aranyérem után megtört a holland hegemónia,  a kanadai Ted-Jan Bloemen az aranyérmes, Sven Kramer még dobogóra se állhatott.

• Papírforma a szánkó váltószámában: Németország az olimpiai bajnok. Natalie Geisenberger, Tobias Wendl és Tobias Arlt egyaránt négyszeres ötkarikás aranyérmes lett.

A NAP ARANYÉRMESEI
Alpesi sí, férfi lesiklás:
Aksel Lund Svindal (Norvégia)
Alpesi sí, női óriás-műlesikás: Mikaela Shiffrin (Egyesült Államok)
Gyorskorcsolya, férfi 10 000 m: Ted-Jan Bloemen (Kanada)
Hódeszka, férfi krossz: Pierre Vaultier (Franciaország)
Műkorcsolya, páros: Aljona Savchenko és Bruno Massot (Németország)
Sífutás, női 10 km szabad stílus: Ragnhild Haga (Norvégia)
Sílövészet, férfi 20 km egyéni indításos verseny: Johannes Thingnes Bö (Norvégia)
Sílövészet, női 15 km egyéni indításos verseny: Hanna Öberg (Svédország)
Szánkó, váltó: Németország

KORÁBBI HÍRFOLYAMAINK
FEBRUÁR 8.
FEBRUÁR 9.
FEBRUÁR 10.FEBRUÁR 11.FEBRUÁR 12.FEBRUÁR 13.FEBRUÁR 14.

Még több

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.02.26 00:06:37

Téli sportok THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Ennél többet, erőn felüli teljesítményt nem várhatunk.

2018.02.25 18:16:33

Téli sportok nemzetisport.hu

„Mondogattuk egymásnak, hogy olimpiai bajnokok vagyunk, de ettől még nem hittük el.”

2018.02.25 09:10:30

Téli sportok KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang)

„Az utolsó fél körben már bennem is eluralkodott az érzés, hogy meglesz.”

2018.02.24 07:04:29

Téli sportok KOVÁCS ERIKA (Pjongcsang), RÁCZ PÉTER, KARÁDI ZOLTÁN (Budapest), HARMATH ÁKOS (élő hírfolyam)

A magyar sícsapat a nyolcaddöntőben kikapott a későbbi bajnok Svájctól • Ledecká hódeszkában is győzött.