Most épp Thiago és Tello repítette a Barcelonát

2013.04.14. 21:03
Thiago (elöl) góljának Cesc Fabregas is nagyon örült – ezután még kettőt vágott a Barca (Fotó: Reuters)
A Barcelona magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Real Zaragoza otthonában. Tello két gólt szerzett, míg Thiago egy góllal és egy gólpasszal vette ki a részét az újabb katalán sikerből.

Leo Messi, José Manuel Pinto, Andrés Iniesta, Sergio Busquets és Jordi Alba nélkül utazott el a Barcelona Zaragozába, ahol a kieső helyen álló Real ellen kellett lejátszania újabb bajnokiját. A távollévők hiánya azonban egyáltalán nem látszott meg a katalánokon, akik könnyedén szereztek újabb három pontot a mérkőzés előtt meglévő 78 mellé.

Vilanova ott volt Zaragozában

Az első gólra a 20. percig kellett várni, ekkor Thiago Alcántara kényszerítőzött Alexis Sánchezzel, a visszakapott labdát pedig laposan a jobb alsó sarokba lőtte. Ebben a pillanatban a chilei Sánchez elmondhatta magáról, hogy a Barca legutóbbi hat bajnoki góljából ötben fontos szerepet vállalt (2 gól, három gólpassz). 0–1

Aztán a 39. percben Cristian Tello gondoskodott arról, hogy túl sok izgalom ne maradjon a második félidőre. A fiatal spanyol az első gól szerzőjétől, Thiagótol kapott remek ütempasszt, majd tekerte a labdát Roberto Jimenez kapus mellett a hosszúba. 0–2

Thiagónak ebben a szezonban még nem volt olyan bajnokija, amelyen gólt és gólpasszt is jegyzett, itt volt tehát az ideje, hogy legyen.

A második játékrészben pedig kiderült: Tellónak is nagy meccse volt a mai. A támadó ugyanis második gólját szerezte, miután egy szépen, de leginkább gyorsan kivitelezett biciklicsellel állva hagyta Glenn Loovenst, majd éles szögből a hosszú alsóba tekerte a labdát. 0–3

A spanyol bajnokikat figyelembe véve ez volt Tello tizedik gólja (ehhez 32 Primera División-összecsapásra volt szüksége), de most először duplázott egy mérkőzésen.

A Barcelona könnyed győzelmét a folytatásban már semmi sem zavarta meg. Tito Vilanova együttese így 16 pontosra növelte előnyét a Reallal és az Atlético Madriddal szemben. A királyiak azonban még játszanak a mai nap folyamán az Athletic Bilbao ellen.

PRIMERA DIVISIÓN, 31. FORDULÓ
Zaragoza–Barcelona 0–3 (Thiago 20., Tello 39., 53.)
KORÁBBAN
Atlético Madrid–Granada 5–0 (D. Costa 5., Falcao 27., 47., R. Garcia 63., Filipe 70.)
Rayo Vallecano–Real Sociedad 0–2 (Agirretxe 6., 14.)