Női el Clásico: a Barcelona simán jutott be a Szuperkupa döntőjébe

B. D. K.B. D. K.
2024.01.17. 21:11
A nőknél a Barcelona szerzett négy gólt (Fotó: Getty Images)
A férfiakhoz hasonlóan a nőknél is rendeztek el Clásicót a spanyol Szuperkupában, itt azonban a két csapat a döntőbe jutásért küzdött meg egymással Leganésben. Egyértelmű esélyesnek számított a világ legjobb csapatának tartott FC Barcelona, és a várakozásoknak megfelelően több góllal verte a Real Madridot.

A Barcelona gyakorlatilag az első negyedórában eldöntötte a továbbjutást. A 12. percbenMariona Caldentey volt eredményes, három perccel később pedig Salma Paralluelo is betalált. Ugyanez a két játékos még egyszer-egyszer bevette a Real Madrid kapuját (Caldentey az első félidőben büntetőből talált be), így a katalánok egy 4–0-s győzelemmel kvalifikálták magukat a vasárnapi fináléba, ahol majd a Levantével csapnak össze.

Ha a statisztika nem hazudik, akkor a királyi csapat a második félidőben nem jegyzett kapura lövési kísérletet.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NŐI LABDARÚGÁS
SPANYOL SZUPERKUPA
ELŐDÖNTŐ

FC Barcelona–Real Madrid 4–0 (Caldentey 12., 38. – a másodikat 11-esből, Paralluelo 15., 52.)