Férfi röpi KEL: másodszor is nyert a MÁV Előre

2023.11.15. 17:06
A MÁV Előre ismét magabiztosan nyert (Fotó: Facebook/MÁV Előre Foxconn)
A MÁV Előre házigazdaként 3:1-re legyőzte szerdán a szlovák Spartak Myjavát a férfi röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának második fordulójában.

A hazaiaknál az amerikai Christian Janke 19, az albán Redjo Koci 18, Pesti Marcell pedig 11 pontot ütött.

A két meccs után két győzelemmel álló fehérváriak csütörtökön a horvát MOK Mursa Osijeket fogadják a regionális nemzetközi sorozat alapszakaszában.

A február közepéig tartó tízcsapatos alapszakaszban mindenki egyszer játszik mindenkivel, a végén a legjobb négy jut az elődöntőbe.

KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, FÉRFIAK
2. FORDULÓ

MÁV Előre-Foxconn–TJ Spartak Myjava (Miava, szlovák) 3:1 (20, 23, –15, 18)
Székesfehérvár, 60
néző. V: Novak, Bernard (szlovénok)
MÁV ELŐRE: Eke 3, Dileo 3, JANKE 19, Tomanóczy B. 4, PESTI 11, KOCI 18. Csere: Takács M. (liberó), Boa, FAZEKAS B. 6, Sebestyén M. 2, Szabó V. 3, Ambrus B. 4. Edző: Dávid Zoltán
MYJAVA: B. SKASKO 16, O. Zeman 6, Valo 1, Konc 8, M. Zeman 13, VISKUP 22. Csere: Panko (liberó), Pollák. Edző: Vitalij Oszipov
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:3, 7:8, 11:10, 16:15, 19:16, 22:18. 2. játszma: 1:6, 6:6, 9:8, 13:12, 17:14, 19:19, 23:19, 23:23. 3. játszma: 0:4, 1:7, 6:13, 7:16, 11:20, 15:21. 4. játszma: 5:2, 8:4, 12:7, 15:10, 18:11, 19:15, 22:16, 24:17
Dávid Zoltán: – Ezúttal kijött a fáradtság rajtunk. Amikor az egyik nap a szlovák bajnokság legjobb csapata ellen kell játszanod, aztán másnap ismét tétmeccs jön, akkor elfogy az erő, mivel nem vagyunk ehhez hozzászokva. Az első két szettben így is uraltuk a játékot. A harmadik szettben esett vissza a koncentráció, ezért is próbáltam változtatni, frissebb játékosokat behozni, és kicsit magasítani a blokkot. Végül teljesen jól megoldották a srácok, elégedett vagyok a teljesítményükkel.
Vitalij Oszipov: – A mérkőzés előtt úgy éreztük, ugyanannyi esélyünk van a győzelemre, mint a házigazdának. Mindkét csapatnak voltak jó periódusai, de az ellenfelünk jobban és koncentráltabban tudta hozni a pontokat a támadásaiból, megérdemelten nyert.