nemzetisport.hu 2016.07.31 19:24 Frissítve: 2016.08.22 16:14

RIO 2016 – ÚSZÁS

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – ÚSZÁS.

 

• ALAPINFORMÁCIÓK >>
• FÉRFIVERSENYZŐK >>
• NŐI VERSENYZŐK >>

AZ ÚSZÁS OLIMPIAI EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

A DÖNTŐK EREDMÉNYE 

FÉRFI 400 M VEGYES
  1. Hagino Koszuke (Japán) 4:06.05
2. Chase Kalisz (Egyesült Államok) 4:06.75
3. Szeto Daija (Japán) 4:09.71
4. Max Litchfield (Nagy-Britannia) 4:11.62
5. Jay Litherland (Egyesült Államok) 4:11.68
6. Thomas Fraser-Holmes (Ausztrália) 4:11.9
7. Travis Mahoney (Ausztrália) 4:15.48
8. Joan Lluis Pons (Spanyolország) 4:16.58
...11. Gyurta Gergely (Magyarország)
...12. Verrasztó Dávid (Magyarország)

FÉRFI 400 M GYORS
  1. Mack Horton (Ausztrália) 3:41.55
2. Szun Jang (Kína) 3:41.68
3. Gabriele Detti (Olaszország) 3:43.49
4. Conor Dwyer (Egyesült Államok) 3:44.01
5. Connor Jaeger (Egyesült Államok) 3:44.68
6. James Guy (Nagy-Britannia) 3:44.68
7. David McKeon (Ausztrália) 3:45.28
8. Jordan Pothain (Franciaország) 3:49.07
...21. Bernek Péter (Magyarország)
...38. Kis Gergő (Magyarország)

NŐI 400 M VEGYES
  1. HOSSZÚ KATINKA (MAGYARORSZÁG) 4:26.36 – világcsúcs
2. Maya DiRado (Egyesült Államok) 4:31.15
3. Mireia Belmonte (Spanyolország) 4:32.39
4. Hannah Miley (Nagy-Britannia) 4:32.54
5. Emily Overholt (Kanada) 4:34.70
6. Elizabeth Beisel (Egyesült Államok) 4:34.98
7. Aimee Willmott (Nagy-Britannia) 4:35.04
8. Simizu Szakiko (Japán) 4:38.06
...13. Jakabos Zsuzsanna (Magyarország)

NŐI 4x100 M GYORSVÁLTÓ
  1. Ausztrália (Emma McKeon, Brittany Elmslie, Bronte Campbell, Cate Campbell) 3:30.65 – világcsúcs
2. Egyesült Államok 3:31.89
3. Kanada 3:32.89
4. Hollandia 3:33.81
5. Svédország 3:35.90
6. Olaszország 3:36.78
7. Franciaország 3:37.45
8. Japán 3:37.78 

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg!
Elődöntők, előfutamok
női 400 m vegyes, előfutam – Hosszú Katinka 1., Jakabos Zsuzsanna 13., Hosszú továbbjutott, Jakabos nem
női 100 m pillangó, előfutam – Szilágyi Liliána 10., továbbjutott az elődöntőbe
női 100 m pillangó, elődöntő – Szilágyi Liliána nem jutott be a döntőbe, a 13. helyen végzett
férfi 400 m vegyes, előfutam – Gyurta Gergely 11., Verrasztó Dávid 12., nem jutottak a döntőbe
férfi 400 m gyors, előfutam – Bernek Péter 21., Kis Gergő 38. ,nem jutottak a döntőbe
férfi 100 m mell, előfutamok – Gyurta Dániel a 16. időt érte el, a szétúszástól visszalépett, így elődöntős szereplés helyett 17. lett

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 100 M PILLANGÓ 
  1. Sarah Sjöström (Svédország) 55.48 – világcsúcs
2. Penny Oleksiak (Kanada) 56.46
3. Dana Vollmer (Egyesült Államok) 56.63
4. Csen Hszin-ji (Kína) 56.72
5. Lu Jing (Kína) 56.76
6. Ikee Rikako (Japán) 56.86
7. Emma McKeon (Ausztrália) 57.05
8. Jeanette Ottesen (Dánia) 57.17
...13. Szilágyi Liliána (Magyarország) 

FÉRFI 100 M MELL 
  1. Adam Peaty (Nagy-Britannia) 57.13 – világcsúcs
2. Cameron van der Burgh (Dél-Afrika) 58.69
3. Cody Miller (Egyesült Államok) 58.87
4. Kevin Cordes (Egyesült Államok) 59.22
5. Joao Gomes (Brazília) 59.31
6. Koszeki Jaszuhiro (Japán) 59.37
7. Felipe Franca (Brazília) 59.38
8. Dmitrij Balangyin (Kazahsztán) 59.95
...17. Gyurta Dániel (Magyarország) 

NŐI 400 M GYORS
  1. Katie Ledecky (Egyesült Államok) 3:56.46 – világcsúcs
2. Jazz Carlin (Nagy-Britannia) 4:01.23
3. Leah Smith (Egyesült Államok) 4:01.92
4. KAPÁS BOGLÁRKA (MAGYARORSZÁG) 4:02.37
5. Brittany Maclean (Kanada) 4:04.69
6. Tamsin Cook (Ausztrália) 4:05.30
7. Jessica Ashwood (Ausztrália) 4:05.68
8. Coralie Balmy (Franciaország) 4:06.98
...21. Késely Ajna (Magyarország) 

FÉRFI 4x100 M GYORSVÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Caeleb Dressel, Michael Phelps, Ryan Held, Nathan Adrian) 3:09.92
2. Franciaország 3:10.53
3. Ausztrália 3:11.37
4. Oroszország 3:11.64
5. Brazília 3:13.21
6. Belgium 3:13.57
7. Kanada 3:14.35
8. Japán 3:14.48
Magyarország (eredetileg 12.) kizárva

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg
Elődöntők, előfutamok
női 100 m hát, előfutamok – Hosszú Katinka 4., bejutott az elődöntőbe
női 100 m hát, elődöntő – Hosszú Katinka 2., bejutott a döntőbe
férfi 200 m gyors, előfutamok – Kozma Dominik 12., bejutott az elődöntőbe, Bernek Péter 37., nem jutott tovább
férfi 200 m gyors, elődöntő – Kozma Dominik 15., nem jutott be a döntőbe
női 100 m mell, előfutamok – Sztankovics Anna 24., nem jutott be az elődöntőbe
férfi 100 m hát, előfutamok – Balog Gábor 25., nem jutott be az elődöntőbe
női 400 m gyors, előfutamok – Kapás Boglárka 7., bejutott a döntőbe, Késely Ajna 21., nem jutott tovább
férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutamok – Magyarország (Kozma Dominik, Bohus Richárd, Takács Krisztián, Holoda Péter) 12., nem jutott be a döntőbe

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 200 M GYORS 
  1. Szun Jang (Kína) 1:44.65
2. Chad Le Clos (Dél-Afrika) 1:45.20
3. Conor Dwyer (Egyesült Államok) 1:45.23
4. James Guy (Nagy-Britannia) 1:45.49
5. Townley Haas (Egyesült Államok) 1:45.58
6. Paul Biedermann (Németország) 1:45.84
7. Hagino Koszuke (Japán) 1:45.90
8. Alekszandr Krasznih (Oroszország) 1:45.91
...15. Kozma Dominik (Magyarország)
...37. Bernek Péter
 (Magyarország)

NŐI 100 M HÁT
  1. HOSSZÚ KATINKA (MAGYARORSZÁG) 58.45
2. Kathleen Baker (Egyesült Államok) 58.75
3. Kylie Masse (Kanada) 58.76
3. Fu Jüan-huj (Kína) 58.76
5. Mie Nielsen (Dánia) 58.80
6. Olivia Smoliga (Egyesült Államok) 58.95
7. Emily Seebohm (Ausztrália) 59.19
8. Madison Wilson (Ausztrália) 59.23 

FÉRFI 100 M HÁT
  1. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 51.97
2. Hszü Csia-jü (Kína) 52.31
3. David Plummer (Egyesült Államok) 52.40
4. Mitchell Larkin (Ausztrália) 52.43
5. Camille Lacourt (Franciaország) 52.70
6. Jevgenyij Rilov (Oroszország) 52.74
7. Irie Rjoszuke (Japán) 53.42
8. Robert Glinta (Románia) 53.50
...25. Balog Gábor (Magyarország) 

NŐI 100 M MELL 
  1. Lilly King (Egyesült Államok) 1:04.93
2. Julija Jefimova (Oroszország) 1:05.50
3. Catherine Meili (Egyesült Államok) 1:05.69
4. Si Csing-lin (Kína) 1:06.37
5. Rachel Nicol (Kanada) 1:06.68
6. Hrafnhildur Lúthersdóttir (Izland) 1:07.18
7. Ruta Meilutyte (Litvánia) 1:07.32
8. Alia Atkinson (Jamaica) 1:08.10
...24. Sztankovics Anna (Magyarország)

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg
Elődöntők, előfutamok
női 200 m gyors, előfutamok – Késely Ajna 25., Verrasztó Evelyn 28., nem jutottak elődöntőbe
férfi 200 m pillangó, előfutamok – Kenderesi Tamás 1., Cseh László 2., bejutottak az elődöntőbe
férfi 200 m pillangó, elődöntő – Kenderesi Tamás 1., Cseh László 3., döntőbe jutottak
női 200 m vegyes, előfutamok – Hosszú Katinka 1., Jakabos Zsuzsanna 9., bejutottak az elődöntőbe
női 200 m vegyes, elődöntő – Hosszú Katinka 2., bejutott a döntőbe, Jakabos Zsuzsanna 10., nem jutott tovább

AUGUSZTUS 9., KEDD – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 200 M GYORS
  1. Katie Ledecky (Egyesült Államok) 1:53.73
2. Sarah Sjöström (Svédország) 1:54.08
3. Emma McKeon (Ausztrália) 1:54.92
4. Federica Pellegrini (Olaszország) 1:55.18
5. Sen To (Kína) 1:55.25
5. Bronte Barratt (Ausztrália) 1:55.25
7. Michelle Coleman (Svédország) 1:56.27
8. Charlotte Bonnet (Franciaország) 1:56.29
...25. Késely Ajna (Magyarország)
...28. Verrasztó Evelyn
 (Magyarország)

FÉRFI 200 M PILLANGÓ
  1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:53.36
2. Szakai Maszato (Japán) 1:53.40
3. KENDERESI TAMÁS (MAGYARORSZÁG) 1:53.62
4. Chad Le Clos (Dél-Afrika) 1:54.06
5. Szeto Daija (Japán) 1:54.82
6. Viktor Bromer (Dánia) 1:55.64
7. CSEH LÁSZLÓ (MAGYARORSZÁG) 1:56.24
8. Louis Croenen (Belgium) 1:57.04 

NŐI 200 M VEGYES 
  1. HOSSZÚ KATINKA (MAGYARORSZÁG) 2:06.58
2. Siobhan-Marie O'Connor (Nagy-Britannia) 2:06.88
3. Madeline DiRado (Egyesült Államok) 2:08.79
4. Melanie Margalis (Egyesült Államok) 2:09.21
5. Alicia Coutts (Ausztrália) 2:10.88
6. Sydney Pickrem (Kanada) 2:11.22
7. Viktorija Andrejeva (Oroszország) 2:12.28
8. Je Si-ven (Kína) 2:13.56
9. Jakabos Zsuzsanna (Magyarország) 

FÉRFI 4x200 M GYORSVÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Conor Dwyer, Townley Haas, Ryan Lochte, Michael Phelps) 7:00.66
2. Nagy Britannia 7:03.13
3. Japán 7:03.50
4. Ausztrália 7:04.18
5. Oroszország 7:05.70
6. Németország 7:07.28
7. Hollandia 7:09.10
8. Belgium 7:11.64
Magyarország (eredetileg 16.) kizárva

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg.
Elődöntők, előfutamok
férfi 100 m gyors, előfutamok – Bohus Richárd 24., Kozma Dominik 26., nem jutottak tovább
női 200 m pillangó, előfutamok – Szilágyi Liliána 4., elődöntőbe jutott, Hosszú Katinka visszalépett
női 200 m pillangó, elődöntő – Szilágyi Liliána 10., nem jutott be a döntőbe
férfi 200 m mell, előfutamok – Gyurta Dániel 17., Horváth Dávid 30., nem jutottak tovább
férfi 4x200 m gyorsváltó, előfutamok – Magyarország (Bernek Péter, Kis Gergő, Grátz Benjámin, Kozma Dominik) 16., nem jutott döntőbe

AUGUSZTUS 10., SZERDA – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 200 M MELL
  1. Dmitrij Balangyin (Kazahsztán) 2:07.46
2. Josh Prenot (Egyesült Államok) 2:07.53
3. Anton Csupkov (Oroszország) 2:07.70
4. Andrew Willis (Nagy-Britannia) 2:07.78
5. Koszeki Jaszuhiro (Japán) 2:07.80
6. Vatanabe Ippei (Japán) 2:07.78
7. Marco Koch (Németország) 2:08.00
8. Kevin Cordes (Egyesült Államok) 2:08.34
...17. Gyurta Dániel (Magyarország)
...30. Horváth Dávid (Magyarország) 

NŐI 200 M PILLANGÓ

  1. Mireia Belmonte García (Spanyolország) 2:04.85
2. Madeline Groves (Ausztrália) 2:04.88
3. Hosi Nacumi (Japán) 2:05.20
4. Cammile Adams (Egyesült Államok) 2:05.90
5. Csou Ji-lin (Kína) 2:07.37
6. Csang Jü-fej (Kína) 2:07.40
7. Hali Flickinger (Egyesült Államok) 2:07.71
8. Brianna Throssell (Ausztrália) 2:07.87 
...10. Szilágyi Liliána (Magyarország)

FÉRFI 100 M GYORS 
  1. Kyle Chalmers (Ausztrália) 47.58
2. Pieter Timmers (Belgium) 47.80
3. Nathan Adrian (Egyesült Államok) 47.85
4. Santo Condorelli (Kanada) 47.88
5. Scott Duncan (Nagy-Britannia) 48.01
6. Caeleb Dressel (Egyesült Államok) 48.02
7. Cameron McEvoy (Ausztrália) 48.12
8. Marcelo Chierighini (Brazília) 48.41 
...24. Bohus Richárd (Magyarország)
...26. Kozma Dominik (Magyarország)

NŐI 4x200 M GYORSVÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Allison Schmitt, Leah Smith, Madeline DiRado, Katie Ledecky) 7:43.03
2. Ausztrália 7:44.87
3. Kanada 7:45.39
4. Kína 7:47.96
5. Svédország 7:50.26
6. MAGYARORSZÁG (JAKABOS ZSUZSANNA, KÉSELY AJNA, KAPÁS BOGLÁRKA, HOSSZÚ KATINKA) 7:51.03
7. Oroszország 7:53.26
8. Japán 7:56.76

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg.
Elődöntők, előfutamok
férfi 200 m hát, előfutamok – Telegdy Ádám 19., Földházi Dávid 22., nem jutottak tovább
női 200 m mell, előfutamok – Sebestyén Dalma 19., Sztankovics Anna 20., nem jutottak tovább
férfi 200 m vegyes, előfutamok – Verrasztó Dávid visszalépett
női 4x200 m gyorsváltó, előfutamok – Magyarország (Verrasztó Evelyn, Késely Ajna, Kapás Boglárka, Hosszú Katinka) 5., bejutott a döntőbe

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 200 MELL 
  1. Kaneto Rie (Japán) 2:20.30
2. Julia Jefimova (Oroszország) 2:21.97
3. Si Csing-lin (Kína) 2:22.28
4. Chloe Tutton (Nagy-Britannia) 2:22.34
5. Taylor McKeown (Ausztrália) 2:22.43
6. Molly Renshaw (Nagy-Britannia) 2:22.72
7. Kierra Smith (Kanada) 2:23.19
8. Rikke Möller Pedersen (Dánia) 2:23.74
...19. Sebestyén Dalma (Magyarország)
...20. Sztankovics Anna (Magyarország)

FÉRFI 200 M HÁT 
  1. Ryan Murphy (Egyesült Államok) 1:53.62
2. Mitchell Larkin (Ausztrália) 1:53.96
3. Jevgenyij Rilov (Oroszország) 1:53.97
4. Hszü Csia-jü (Kína) 1:55.16
5. Jacob Pebley (Egyesült Államok) 1:55.52
6. Li Kuang-jüan (Kína) 1:55.89
7. Christian Diener (Németország) 1:56.27
8. Irie Rjoszuke (Japán) 1:56.36
...19. Telegdy Ádám (Magyarország)
...22. Földházi Dávid (Magyarország)

FÉRFI 200 VEGYES 
  1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 1:54.66
2. Hagino Koszuke (Japán) 1:56.61
3. Vang Sun (Kína) 1:57.05
4. Fudzsimori Hiromasza (Japán) 1:57.21
5. Ryan Lochte (Egyesült Államok) 1:57.47
6. Philip Heintz (Németország) 1:57.48
7. Thiago Pereira (Brazília) 1:58.02
8. Dan Wallace (Nagy-Britannia) 1:58.54 

NŐI 100 M GYORS 
  1. Simone Manuel (Egyesült Államok) 52.70
  1. Penny Oleksiak (Kanada) 52.70
3. Sarah Sjöström (Svédország) 52.99
4. Bronte Campbell (Ausztrália) 53.04
5. Ranomi Kromowidjojo (Hollandia) 53.08
6. Cate Campbell (Ausztrália) 53.24
7. Abbey Weitzeil (Egyesült Államok) 53.30
8. Jeanette Ottesen (Dánia) 53.36 

Az előfutamok eredményét és összefoglalóját itt tekintheti meg.
Elődöntők, előfutamok
férfi 50 m gyors, előfutamok – Takács Krisztián 17., nem jutott be az elődöntőbe
női 800 m gyors, előfutamok – Kapás Boglárka 2., döntőbe jutott, Risztov Éva 14., nem jutott tovább
férfi 100 m pillangó, előfutamok – Cseh László 2., továbbjutott az elődöntőbe, Pulai Bence 26., nem jutott tovább
férfi 100 m pillangó, elődöntő – Cseh László 4., bejutott a döntőbe
női 200 m hát, előfutamok – Hosszú Katinka 1., bejutott az elődöntőbe, György Réka 22., nem jutott tovább
női 200 m hát, elődöntő – Hosszú Katinka 1., bejutott a döntőbe

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 200 M HÁT 

  1. Madeline DiRado (Egyesült Államok) 2:05.99
2. HOSSZÚ KATINKA (MAGYARORSZÁG) 2:06.05
3. Hilary Caldwell (Kanada) 2:07.54
4. Darja Usztyinova (Oroszország) 2:07.89
5. Belinda Hocking (Ausztrália) 2:08.02
6. Kirsty Coventry (Zimbabwe) 2:08.80
7. Liu Ja-hszin (Kína) 2:09.03
8. Eygló Gústafsdóttir (Izland) 2:09.44
...22. György Réka (Magyarország) 

FÉRFI 100 M PILLANGÓ 
  1. Joseph Schooling (Szingapúr) 50.39
2. CSEH LÁSZLÓ (MAGYARORSZÁG) 51.14
2. Chad Le Clos (Dél-Afrika) 51.14
2. Michael Phelps (Egyesült Államok) 51.14
5. Li Csu-hao (Kína) 51.26
6. Mehdy Metella (Franciaország) 51.58
7. Tom Shields (Egyesült Államok) 51.73
8. Alekszandr Szadovnyikov (Oroszország) 51.84
...26. Pulai Bence (Magyarország) 

NŐI 800 M GYORS 
  1. Katie Ledecky (Egyesült Államok) 8:04.79 – világcsúcs
2. Jazz Carlin (Nagy-Britannia) 8:16.17
3. KAPÁS BOGLÁRKA (MAGYARORSZÁG) 8:16.37
4. Mireia Belmonte García (Spanyolország) 8:18.55
5. Jessica Ashwood (Ausztrália) 8:20.32
6. Leah Smith (Egyesült Államok) 8:20.95
7. Lotte Friis (Dánia) 8:24.50
8. Sarah Köhler (Németország) 8:27.75
...14. Risztov Éva (Magyarország) 

FÉRFI 50 M GYORS 
  1. Anthony Ervin (Egyesült Államok) 21.40
2. Florent Manaudou (Franciaország) 21.41
3. Nathan Adrian (Egyesült Államok) 21.49
4. Ben Proud (Nagy-Britannia) 21.68
5. Andrij Hovorov (Ukrán) 21.74
6. Bruno Fratus (Brazília) 21.79
6. Brad Tandy (Dél-Afrika) 21.79
8. Simonas Bilis (Litvánia) 22.08
...17. Takács Krisztián (Magyarország) 

Előfutamok
női 50 m gyors, előfutamok – Molnár Flóra 25., nem jutott tovább
férfi 1500 m gyors, előfutamok – Gyurta Gergely 19., Rasovszky Kristóf 35., nem jutottak tovább
férfi 4x100 m vegyes váltó, előfutamok – Magyarország (Balog Gábor, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Bohus Richárd) 9., nem jutott tovább

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT

NŐI 50 M GYORS
  1. Pernille Blume (Dánia) 24.07
2. Simone Manuel (Egyesült Államok) 24.09
3. Aljakszandra Heraszimenja (Fehéroroszország) 24.11
4. Francesca Halsall (Nagy-Britannia) 24.13
5. Cate Campbell (Ausztrália) 24.15
6. Ranomi Kromowidjojo (Hollandia) 24.19
7. Bronte Campbell (Ausztrália) 24.42
8. Etiene Medeiros (Brazília) 24.69
...25. Molnár Flóra (Magyarország) 

FÉRFI 1500 M GYORS
  1. Gregorio Paltrinieri (Olaszország) 14:34.57
2. Connor Jaeger (Egyesült Államok) 14:39.48
3. Gabriele Detti (Olaszország) 14:40.86
4. Jordan Wilimovsky (Egyesült Államok) 14:45.03
5. Mack Horton (Ausztrália) 14:49.54
6. Ryan Cochrane (Kanada) 14:49.61
7. Damien Joly (Franciaország) 14:52.73
8. Henrik Christiansen (Norvégia) 15:02.66
...19. Gyurta Gergely (Magyarország)
...35. Rasovszky Kristóf (Magyarország)

NŐI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Kathleen Baker, Lilly King, Dana Vollmer, Simone Manuel) 3:53.13
2. Ausztrália 3:55.00
3. Dánia 3:55.01
4. Kína 3:55.18
5. Kanada 3:55.49
6. Oroszország 3:55.66
7. Nagy-Britannia 3:56.96
8. Olaszország 3:59.50 

FÉRFI 4x100 M VEGYES VÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Ryan Murphy – 51.85-tel 100-as hátúszó világcsúcs, Cody Miller, Michael Phelps, Nathan Adrian) 3:27.95
2. Nagy-Britannia 3:29.24
3. Ausztrália 3:29.93
4. Oroszország 3:31.30
5. Japán 3:31.97
6. Brazília 3:32.84
7. Németország 3:33.50
Kínát kizárták
9. Magyarország (Balog Gábor, Gyurta Dániel, Pulai Bence, Bohus Richárd)


A NYÍLT VÍZI ÚSZÁS OLIMPIAI EREDMÉNYEI

AUGUSZTUS 15.

NŐI 10 KM
  1. Sharon van Rouwendaal (Hollandia) 1:56:32.1
2. Rachele Bruni (Olaszország) 1:56:49.5
3. Poliana Okimoto (Brazília) 1:56:51.4
4. Hszin Hszin (Kína) 1:57:14.4
5. Haley Anderson (Egyesült Államok) 1:57:20.2
6. Isabelle Härle (Németország) 1:57:22.1
7. Keri-Anne Payne (Nagy-Britannia) 1:57:23.9
8. Anasztaszija Krapivina (Oroszország) 1:57:25.9
...13. Risztov Éva (Magyarország) 1:57:42.8
...14. Olasz Anna (Magyarország) 1:57:45.5

AUGUSZTUS 16.

FÉRFI 10 KM
  1. Ferry Weertman (Hollandia) 1:52.59.8
2. Szpirosz Janniotisz (Görögország) 1:52:59.8
3. Marc-Antoine Olivier (Franciaország) 1:53.02.0
4. Cu Li-csün (Kína) 1:53.02.0
5. Jordan Wilimovsky (Egyesült Államok) 1:53.03.2
6. Simone Ruffini (Olaszország) 1:53.03.5
7. Federico Vanelli (Olaszország) 1:53.03.9
8. Hirai Jaszunari (Japán) 1:53.04.6

...13. Papp Márk (Magyarország) 1:53.11.7

 

ALAPINFORMÁCIÓK
ÚSZÁS
Összlétszám: maximum 900 egyéni induló, váltószámokban 16 ország csapata 
Versenyszámok: mindkét nemnél 13 egyéni és 3 váltószám, összesen 32 szám, 50 méteres medencében mindkét nem esetében: 50, 100, 200, 400 és 800 (női), illetve 1500 (férfi) méter gyors, 100 és 200 méter hát, 100 és 200 méter mell, 100 és 200 méter pillangó, 200 és 400 méter vegyes, továbbá 4x100 és 4x200 méteres gyors-, valamint 4x100 méteres vegyesváltó 
Indítható versenyzők száma országonként: versenyszámonként legfeljebb 2 úszó a kvalifikációs A szint teljesítése, és 1 a B szint elérése esetén, illetve váltóban országonként egy staféta 
Helyszín: Olimpiai Uszoda 
 
NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
Összlétszám: 50, ezen belül 25 női és 25 férfiversenyző 
Indítható versenyzők száma országonként: legfeljebb 2 úszó 
Helyszín: Copacabana 

 

MAGYAR INDULÓK

BALOG GÁBOR
Született:
1990. szeptember 2., Békéscsaba
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 100 méter hát, 4x100 méter vegyes váltó
Egyesülete:
Győri Úszó SE
Edzője:
Lipták Éva
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 9. – 4x100 méter vegyes váltó
(2016), 1x olimpiai 11. – 200 méter hát (2012), 3x Európa-bajnoki 3.: 1x 200 méter hát (2014), 1x 4x100 méter vegyes váltó (2016), 1x vegyes 4x100 méter vegyes váltó (2016)

BERNEK PÉTER
Született:
1992. április 13., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter gyors, 400 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
BVSC
Edzője:
Nagy Péter
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 8. – 4x200 méter gyorsváltó
(2012), 1x világbajnok – 400 méter gyors (2014, rövid pályás vb), 1x Európa-bajnok – 400 méter gyors (2015, rövid pályás Eb), 1x ifjúsági olimpiai bajnok – 200 méter hát (2010)

BOHUS RICHÁRD
Született:
1993. április 9., Békéscsaba
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 100 méter gyors, 4x100 méter vegyes váltó
Egyesülete:
Békéscsabai Előre Úszó Klub
Edzője:
Szarvas János, Robert (Bob) Bowman
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 9. – 4x100 méter vegyes váltó (2016), 1x olimpiai 22. – 100 méter hát (2012), 1x Európa-bajnoki 2. – 50 méter hát (2016)

CSEH LÁSZLÓ
Született:
1985. december 3., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián: férfi 100 méter pillangó, 200 méter pillangó, 4x100 méter vegyes váltó
Egyesülete:
Egri Úszó Klub
Edzője:
Plagányi Zsolt
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 4x olimpiai 2.: 1x 200 méter pillangó
(2008), 1x 200 méter vegyes (2008), 1x 400 méter vegyes (2008), 1x 100 méter pillangó (2016), 2x világbajnok: 1x 400 méter vegyes (2005), 1x 200 méter pillangó (2015), 33x Európa-bajnok (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016)

FÖLDHÁZI DÁVID
Született:
1995. január 6., Kecskemét
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter hát
Egyesülete:
Bácsvíz KVSC
Edzője:
Tőrös Károly
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 22. – 200 méter hát
(2016); 1x világbajnoki 10. – 100 méter vegyes (2014, rövid pályás vb), 1x Európa-bajnoki 6. – 200 méter hát (2015, rövid pályás Eb)

GRÁTZ BENJÁMIN
Született:
1996. február 16., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Százhalombattai VUK
Edzője:
Vértesi Tamás
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 16. – 4x200 méter gyorsváltó
(2016); 1x ifjúsági olimpiai bajnok – 200 méter vegyes (2014)

GYÁRFÁS BENCE
Született:
1993. augusztus 6., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x100 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Győri Úszó SE
Edzője:
Petrov Iván
Olimpiai részvétel:
újonc

GYURTA DÁNIEL
Született:
1989. május 4., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 100 méter mell, 200 méter mell, 4x100 méter vegyes váltó
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Kovácshegyi Ferenc, Virth Balázs
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok – 200 méter mell
(2012), 5x világbajnok – 200 méter mell (2009, 2011, 2013, illetve 2012, 2014, rövid pályás vb), 8x Európa-bajnok: 7x 200 méter mell (2010, 2012, illetve 2006, 2007, 2009, 2011, 2013, rövid pályás Eb), 1x 100 méter mell (2013, rövid pályás Eb)

GYURTA GERGELY
Született:
1991. szeptember 12., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 1500 méter gyors, 400 méter vegyes
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Perjámosi Katalin
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 11. – 400 méter vegyes 
(2016), 1x világbajnoki 3. – 1500 méter gyors (2014, rövid pályás vb), 1x Európa-bajnok – 1500 méter gyors (2013, rövid pályás Eb)

HOLLÓ BALÁZS
Született:
1999. február 10., Eger
Sportága:
úszás
Száma az olimpián: férfi 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Egri Úszó Klub
Edzője:
Kovács Ottó
Olimpiai részvétel:
újonc

HOLODA PÉTER
Született:
1996. január 9., Debrecen
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x100 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Hajdúszoboszlói Árpád SE
Edzője:
Brett Hanke, Tyler McGill
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 12. – 4x100 méter gyorsváltó (2016)

HORVÁTH DÁVID
Született:
1996. május 16., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter mell
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 30. – 200 méter mell
(2016); 1x világbajnoki 8. – 4x100 méter vegyes váltó (2015), 2x ifjúsági olimpiai 5.: 1x 50 méter mell (2014), 1x 200 méter mell (2014)

KENDERESI TAMÁS
Született:
1996. december 13., Bonyhád
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter pillangó
Egyesülete:
Pécsi Sport Nonprofit Zrt.
Edzője:
Tari Imre
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 3. – 200 méter pillangó
(2016); 1x Európa-bajnoki 3. – 200 méter pillangó (2016), 1x ifjúsági olimpiai bajnok – 200 méter pillangó (2014)

KIS GERGŐ
Született:
1988. január 19., Tapolca
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 400 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
MTK
Edzője:
Zubor Attila
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 6.: 1x 400 méter vegyes
(2008), 1x 400 méter gyors (2012), 2x világbajnoki 3.: 1x 800 méter gyors (2011), 1x 1500 méter gyors (2011), 2x Európa-bajnok – 800 méter gyors (2008, 2012)

KOZMA DOMINIK
Született:
1991. április 10., Dunfermline
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 100 méter gyors, 200 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó, 4x100 méter vegyes váltó
Egyesülete:
MTK
Edzője:
Tóth Ramon
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 5. – 4x100 méter vegyes váltó
(2012), 5x Európa-bajnoki 3.: 1x 200 méter gyors (2012), 1x 4x200 méter gyorsváltó (2012), 3x 4x100 méter vegyes váltó (2012, 2014, illetve 2013, rövid pályás Eb)

MÁRTON RICHÁRD
Született:
1999. október 7., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Budafóka SE
Edzője:
Horváth Tamás
Olimpiai részvétel:
újonc

PAPP MÁRK
Született:
1994. január 8., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi nyílt vízi 10 kilométeres úszás, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
BVSC
Edzője:
Nagy Péter
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 13. – nyílt vízi úszás, 10 km
(2016), 1x világbajnoki 9. – nyílt vízi úszás, csapatban (2013)

PULAI BENCE
Született:
1991. október 27., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 100 méter pillangó
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel: 1x
(2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 5. – 4x100 méter vegyes váltó
(2012), 1x Európa-bajnoki 3. – 4x100 méter vegyes váltó (2014)

PULAI VINCE
Született:
1995. augusztus 5., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x100 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Varga Zsuzsanna, Turi György
Olimpiai részvétel:
újonc

RASOVSZKY KRISTÓF
Született:
1997. március 27., Veszprém
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 1500 méter gyors
Egyesülete:
Balaton Úszó Klub
Edzője:
Szokolai László
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 35. – 1500 méter vegyes (2016),

REMÉNYI ÁRMIN
Született:
1998. március 8., Nyíregyháza
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x100 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel:
újonc

SZABÓ NORBERT
Született:
1996. január 2., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x ifjúsági olimpiai 3. – 200 méter vegyes
(2014)

TAKÁCS KRISZTIÁN
Született:
1985. december 30., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 50 méter gyors
Egyesülete:
Győri Úszó SE
Edzője:
Petrov Iván
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 9. – 50 méter gyors 
(2008), 1x világbajnoki 6. – 50 méter gyors (2011), 1x Európa-bajnoki 3. – 100 méter gyors (2011, rövid pályás Eb)

TELEGDY ÁDÁM
Született:
1995. november 1., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter hát
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György, Güttler Károly
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 19. – 200 méter hát (2016); 1x Európa-bajnoki 7. – 4x200 méter gyorsváltó (2016)

VERRASZTÓ DÁVID
Született:
1988. augusztus 22., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
férfi 200 méter vegyes, 400 méter vegyes
Egyesülete:
Jövő SC
Edzője:
Molnár Ákos, Verrasztó Zoltán
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 12. – 400 méter vegyes
(2016), 1x világbajnoki 2. – 400 méter vegyes (2015), 5x Európa-bajnok – 400 méter vegyes (2014, 2016, illetve 2010, 2013, 2015, rövid pályás Eb)


GYÖRGY RÉKA
Született:
1996. május 25., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter hát
Egyesülete:
TFSE
Edzője:
 dr. Egressy János
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 22. – 200 méter hát
(2016); 1x Európa-bajnoki 7. – 200 méter vegyes (2015, rövid pályás Eb)

HOSSZÚ KATINKA
Született:
1989. május 3., Pécs
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 100 méter hát, 200 méter hát, 200 méter pillangó, 200 méter vegyes, 400 méter vegyes, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Vasas SC
Edzője:
Shane Tusup
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 3x olimpiai bajnok – 400 méter vegyes, 100 méter hát, 200 méter vegyes 
(2016), 11x világbajnok (2009, 2012, 2013, 2014, 2015), 23x Európa-bajnok (2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016)

JAKABOS ZSUZSANNA
Született:
1989. április 3., Pécs
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter vegyes, 400 méter vegyes, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Győri Úszó SE
Edzője:
Petrov Iván
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 6. – 4x200 méter gyorsváltó
(2008, 2016), 1x világbajnoki 5. – 200 méter pillangó (2013), 3x Európa-bajnok: 1x 4x200 méter gyorsváltó (2016), 1x 200 méter pillangó (2010, rövid pályás Eb), 1x 400 méter vegyes (2010, rövid pályás Eb)

KAPÁS BOGLÁRKA
Született:
1993. április 22., Debrecen
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 400 méter gyors, 800 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
UTE
Edzője:
 Virth Balázs, Kovácshegyi Ferenc
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 3. – 800 méter gyors
(2016), 1x világbajnoki 3. – 1500 méter gyors (2015), 5x Európa-bajnok: 2x 800 méter gyors (2012, 2016), 1x 400 méter gyors (2016), 1x 1500 méter gyors (2016), 1x 4x200 méter gyorsváltó (2016), 2x ifjúsági olimpiai bajnok: 1x 200 méter pillangó (2010), 1x 400 méter gyors (2010)

KÉSELY AJNA
Született:
2001. szeptember 10., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter gyors, 400 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Kőbánya SC
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 6. – 4x200 méter gyorsváltó (2016), 1x Európa-bajnoki 6. – 200 méter gyors (2016)

MOLNÁR FLÓRA
Született:
1998. március 2., Nagykanizsa
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 50 méter gyors
Egyesülete:
Délzalai Vízmű SE
Edzője:
Polgár Sándor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 25. – 50 méter gyors (2016),

OLASZ ANNA
Született: 1993. szeptember 19., Szeged
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női nyílt vízi 10 kilométer
Egyesülete:
Szegedi Úszó Egylet
Edzője:
Gellért Gábor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 14. – 10 kilométer (2016), 1x világbajnoki 2. – 25 kilométer (2015), 1x Európa-bajnoki 2. – 25 kilométer (2014)

RISZTOV ÉVA
Született:
1985. augusztus 30., Hódmezővásárhely
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 800 méter gyors, női nyílt vízi 10 kilométer
Egyesülete:
Kőbánya SE
Edzője:
Turi György
Olimpiai részvétel:
3x (2000, 2004, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok – nyílt vízi 10 kilométer
(2012), 3x világbajnoki 2.: 1x 200 méter pillangó (2003), 1x 400 méter gyors (2003), 1x 400 méter vegyes (2003), 6x Európa-bajnok (2002, 2003, 2004 – rövid pályás Eb-k)

SEBESTYÉN DALMA

Született: 1997. január 23., Székesfehérvár
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter mell
Egyesülete:
Hullám 91 Úszó Egyesület
Edzője:
Sárdi Ákos
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 19. – 200 méter mell
(2016); 1x Európa-bajnoki 6. – 200 méter mell (2015, rövid pályás Eb)

SZILÁGYI LILIÁNA
Született:
1996. november 19., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 100 méter pillangó, 200 méter pillangó
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Szabó József
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 10. – 200 méter pillangó 
(2016), 1x Európa-bajnoki 2. – 200 méter pillangó (2016), 2x ifjúsági olimpiai bajnok: 1x 100 méter pillangó (2014), 1x 200 méter pillangó (2014)

SZTANKOVICS ANNA
Született:
1996. január 10., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter mell
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Széles Sándor, Virth Balázs, Kovácshegyi Ferenc
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 20. – 200 méter mell
(2016), 2x ifjúsági olimpiai 3.: 1x 50 méter mell (2014), 1x 200 méter mell (2014)

VERRASZTÓ EVELYN
Született:
1989. július 17., Budapest
Sportága:
úszás
Száma az olimpián:
női 200 méter gyors, 4x200 méter gyorsváltó
Egyesülete:
Jövő SC
Edzője:
Verrasztó Zoltán
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 2x olimpiai 6. – 4x200 méter gyorsváltó
(2008, 2016), 1x világbajnoki 5. – 4x200 méter gyorsváltó (2011), 5x Európa-bajnok: 2x 4x200 méter gyorsváltó (2010, 2016), 2x 200 méter vegyes (2009, 2010, rövid pályás Eb-k), 1x 100 méter vegyes (2010, rövid pályás Eb)

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”