nemzetisport.hu 2016.07.31 17:39 Frissítve: 2016.08.29 13:11

RIO 2016 – ATLÉTIKA

A RIÓI OLIMPIA ADATBANKJA – ATLÉTIKA ALOLDAL.

 

• ALAPINFORMÁCIÓK >>
• A MAGYAR INDULÓK NÉVJEGYEI >>

AZ ATLÉTIKA OLIMPIAI EREDMÉNYEI

A magyarok programját itt találja! 


AUGUSZTUS 12., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 10 000 MÉTER
  1. Almaz Ayana (Etiópia) 29:17.45 – világcsúcs
2. Vivian Cheruiyot (Kenya) 29:32.53
3. Tirunesh Dibaba (Etiópia) 29:42.56
4. Alice Nawowuna (Kenya) 29:53.51
5. Betsy Saina (Kenya) 30:07.78
6. Molly Huddle (Egyesült Államok) 30:13.17
7. Yasemin Can (Törökország) 30:13.70
8. Gelete Burka (Etiópia) 30:26.66

FÉRFI 20 KM GYALOGLÁS
  1. Vang Csen (Kína) 1:19:14
2. Caj Cö-lin (Kína) 1:19:26
3. Dane Bird-Smith (Ausztrália) 1:19:37
4. Caio Bonfim (Brazília) 1:19:42
5. Christopher Linke (Németország) 1:20:00
6. Tom Bosworth (Nagy-Brittannia) 1:20:13
7. Macunaga Daiszuke (Japán) 1:20:22
8. Matteo Giupponi (Olaszország) 1:20:27
...28. Helebrandt Máté (Magyarország) 1:22:31

NŐI SÚLYLÖKÉS
  1. Michelle Carter (Egyesült Államok) 20.63
2. Valerie Adams (Új-Zéland) 20.42 
3. MÁRTON ANITA (MAGYARORSZÁG) 19.87
4. Kung Li-csiao (Kína) 19.39 
5. Raven Saunders (Egyesült Államok) 19.35
6. Christina Schwanitz (Németország) 19.03
7.  Cleopatra Borel (Trinidad és Tobago) 18.37
8. Aljona Dubickaja (Fehéroroszország) 18.23

Egyéb magyar érdekeltségű eredmények
női hétpróba, 100 m gát (Krizsán Xénia 17., Zsivoczky-Farkas Györgyi 21.)
női súly, selejtező (Márton Anita 6., bejutott a döntőbe)
női hétpróba, magas (Krizsán Xénia 15. – összesítésben 18., Zsivoczky-Farkas Györgyi 5. – összesítésben 10.)
férfi diszkosz, selejtező (Kővágó Zoltán 9., bejutott a döntőbe)
női hétpróba, súly (Krizsán Xénia 13. – összesítésben 17., Zsivoczky-Farkas Györgyi 7. – összesítésben 8.)
női hétpróba, 200 m (Krizsán Xénia 25. – összesítésben 23., Zsivoczky-Farkas Györgyi 27. – összesítésben 13.)

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI DISZKOSZVETÉS – ÖSSZEFOGLALÓ
  1. Christoph Harting (Németország) 68.37
2. Piotr Malachowski (Lengyelország) 67.55
3. Daniel Jasinski (Németország) 67.05
4. Martin Kupper (Észtország) 66.58
5. Gerd Kanter (Észtország) 65.10
6. Lukas Weisshaidinger (Ausztria) 64.95 
7. KŐVÁGÓ ZOLTÁN (MAGYARORSZÁG) 64.50
8. Aposztolosz Parellisz (Ciprus) 63.72 

FÉRFI 10 000 MÉTER
  1. Mohamed Farah (Nagy-Britannia) 27:05.17
2. Paul Kipngetich Tanui (Kenya) 27:05.64
3. Tamirat Tola (Etiópia) 27:06.26
4. Yigrem Demelash (Etiópia) 27:06.27
5. Galen Rupp (Egyesült Államok) 27:08.92
6. Joshua Kiprui Cheptegei (Uganda) 27:10.06
7. Bedan Karoki Muchiri (Kenya) 27:22.93
8. Zersenay Tadese (Eritrea) 27:23.86 

FÉRFI TÁVOLUGRÁS
  1. Jeff Henderson (Egyesült Államok) 838
2. Luvo Manyonga (Dél-Afrika) 837
3. Greg Rutherford (Nagy-Britannia) 829
4. Jarrion Lawson (Egyesült Államok) 825
5. Vang Csia-nan (Kína) 817
6. Emiliano Lasa (Uruguay) 810
7. Henry Frayne (Ausztrália) 806
8. Kafétien Gomis (Franciaország) 805

NŐI 100 MÉTER
  1. Elaine Thompson (Jamaica) 10.71
2. Tori Bowie (Egyesült Államok) 10.83
3. Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica) 10.86
4. Marie-Josée Ta Lou (Elefántcsontpart) 10.86
5. Dafne Schippers (Hollandia) 10.90
6. Michelle-Lee Ahye (Trinidad és Tobago) 10.92
7. English Gardner (Egyesült Államok) 10.94
8. Christania Williams (Jamaica) 11.80  

NŐI HÉTPRÓBA
  1. Nafissatou Thiam (Belgium) 6810
2. Jessica Ennis-Hill (Nagy-Britannia) 6775
3. Brianne Theisen Eaton (Kanada) 6653
4. Laura Ikauniece-Admidina (Lettország) 6617
5. Carolin Schäfer (Németország) 6540
6. Katarina Johnson-Thompson (Nagy-Britannia) 6523
7. Yorgelis Rodríguez (Kuba) 6481
8. ZSIVOCZKY-FARKAS GYÖRGYI (MAGYARORSZÁG) 6442
...16. Krizsán Xénia (Magyarország) 6257

Magyar érdekeltségű eredmények

női hétpróba, távol (Krizsán Xénia 21. – összesítésben 23., Zsivoczky-Farkas Györgyi 8. – összesítésben 11.)
női hétpróba, gerely (Krizsán Xénia 5. – összesítésben 17., Zsivoczky-Farkas Györgyi 9. – összesítésben 11.)
női hétpróba, 800 m (Krizsán Xénia 9. – összesítésben 16., Zsivoczky-Farkas Györgyi 8. – összesítésben 8.)

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI MARATONI
  1. Jemima Sumgong (Kenya) 2:24:04
2. Eunice Kirwa (Bahrein) 2:24:13
3. Mare Dibaba (Etiópia) 2:24:30
4. Tirfi Tsegaye (Etiópia) 2:24:47
5. Volha Mazuronak (Fehéroroszország) 2:24:48
6. Shalane Flanagan (Egyesült Államok) 2:25:26
7. Desiree Linden (Egyesült Államok) 2:26:08
8. Rose Chelimo (Bahrein) 2:27:36
...52. Erdélyi Zsófia (Magyarország) 2:39:04
...65. Papp Krisztina 
(Magyarország) 2:42:03
...83. Szabó Tünde ((Magyarország) 2:45:37 

FÉRFI 400 MÉTER
  1. Wayde van Niekerk (Dél-Afrika) 43.03 – világcsúcs
2. Kirani James (Grenada) 43.76
3. LaShawn Merritt (Egyesült Államok) 43.85
4. Machel Cedenio (Trinidad és Tobago) 44.01
5. Karabo Sibanda (Botswana) 44.25
6. Ali Hamisz (Bahrein) 44.36
7. Bralon Taplin (Grenada) 44.45
8. Matthew Hudson-Smith (Nagy-Britannia) 44.61 

NŐI HÁRMASUGRÁS
  1. Caterine Ibargüen (Kolumbia) 15.17
2. Yulimar Rojas (Venezuela) 14.98
3. Olga Ripakova (Kazahsztán) 14.74
4. Keturah Orji (Egyesült Államok) 14.71
5. Hanna Knyazjeva-Minenko (Izrael) 14.68
6. Patricia Mamona (Portugália) 14.65
5. Kimberly Williams (Jamaica) 14.53
8. Paraszkevi Papahrisztu (Görögország) 14.26 

FÉRFI 100 MÉTER
  1. Usain Bolt (Jamaica) 9.81
2. Justin Gatlin (Egyesült Államok) 9.89
3. Andre De Grasse (Kanada) 9.91
4. Yohann Blake (Jamaica) 9.93
5. Akani Simbine (Dél-Afrika) 9.94
6. Ben Youssef Meité (Elefántcsontpart) 9.96
7. Jimmy Vicaut (Franciaország) 10.04
8. Trayvon Bromell (Egyesült Államok) 10.06  

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

NŐI 3000 MÉTER AKADÁLY
  1. Ruth Jebet (Bahrein) 8:59.75 
2. Hyvin Jepkemoi (Kenya) 9:07.12 
3. Emma Coburn (Egyesült Államok) 9:07.63 
4. Beatrice Chepkoech (Kenya) 9:16.05 
5. Sofia Assefa (Etiópia) 9:17.15 
6. Gesa Felicitas Krause (Németország) 9:18.41 
7. Madeline Heiner Hills (Ausztrália) 9:20.38
8. Colleen Quigley (Egyesült Államok) 9:21.10

NŐI KALAPÁCSVETÉS
  1. Anita Wlodarczyk (Lengyelország) 82.29 – világcsúcs 
2. Csang Ven-hsziu (Kína) 76.75 
3. Sophie Hitchon (Nagy-Britannia) 74.54 
4. Betty Heidler (Németország) 73.71 
5. Zalina Marghieva (Moldova) 73.50 
6. Amber Campbell (Egyesült Államok) 72.74 
7. Hanna Malisik (Fehéroroszország) 71.90
8. Deanna Price (Egyesült Államok) 70.95 

FÉRFI 800 MÉTER
  1. David Rudisha (Kenya) 1:42.16
2. Taufik Mahlufi (Algéria) 1:42.61
3. Clayton Murphy (Egyesült Államok) 1:42.93
4. Pierre-Ambroise Bosse (Franciaország) 1:43.41
5. Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenya) 1:43.55
6. Marcin Lewandowski (Lengyelország) 1:44.20
7. Alfred Kipketer (Kenya) 1:46.02
8. Boris Berian (Egyesült Államok) 1:46.15 

NŐI 400 MÉTER
  1. Shaunae Miller (Bahama-szigetek) 49.44
2. Allyson Felix (Egyesült Államok) 49.51
3. Shericka Jackson (Jamaica) 49.85
4. Natasha Hastings (Egyesült Államok) 50.34
5. Phyllis Francis (Egyesült Államok) 50.41
6. Stephenie Ann McPherson (Jamaica) 50.97
7. Olha Zemljak (Ukrajna) 51.24
8. Libania Grenot (Olaszország) 51.25 

FÉRFI RÚDUGRÁS
  1. Thiago Braz da Silva (Brazília) 603
2. Renaud Lavillenie (Franciaország) 598
3. Sam Kendricks (Egyesült Államok) 585
4. Piotr Lisek (Lengyelország) 575
4. Jan Kudlicka (Csehország) 575
6. Hszüe Csang-zsuj (Kína) 565
7. Michal Balner (Csehország) 550
7. Konsztadinosz Filippidisz (Görögország) 550
7. Szavano Daicsi (Japán) 550

férfi 110 m gát, selejtező: Baji Balázs – futam-2., összesítésben a 12. idővel elődöntős

AUGUSZTUS 16., KEDD – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI HÁRMASUGRÁS
  1. Christian Taylor (Egyesült Államok) 17.86
2. Will Claye (Egyesült Államok) 17.76
3. Tung Pin (Kína) 17.58
4. Cao Suo (Kína) 17.13
5. Jhon Murillo (Kolumbia) 17.09
6. Nelson Évora (Portugália) 17.03
7. Troy Doris (Guyana) 16.90
8. Lazaro Martínez (Kuba) 16.68

NŐI DISZKOSZVETÉS
  1. Sandra Perkovic (Horvátország) 69.21
2. Melina Robert-Michon (Franciaország) 66.73
3. Denia Caballero (Kuba) 65.34
4. Dani Samuels (Ausztrália) 64.90
5. Szu Hszin-jüe (Kína) 64.37
6. Nadine Müller (Németország) 63.13
7. Csen Jang (Kína) 63.11
8. Feng Pin (Kína) 63.06

FÉRFI MAGASUGRÁS
  1. Derek Drouin (Kanada) 238
2. Mutaz Essza Barsim (Katar) 236
3. Bohdan Bondarenko (Ukrajna) 233
4. Robert Grabarz (Nagy-Britannia) 233
4. Andrij Procenko (Ukrajna) 233
6. Erik Kynard (Egyesült Államok) 233
7. Donald Thomas (Bahama-szigetek) 229
    Kirjakosz Joannu (Ciprus) 229
    Madzsd Eddin Gazal (Szíria) 229 

NŐI 1500 MÉTER
  1. Faith Chepngetich Kipyegon (Kenya) 4:08.92
2. Genzebe Dibaba (Etiópia) 4:10.27
3. Jennifer Simpson (Egyesült Államok) 4:10.53
4. Shannon Rowbury (Egyesült Államok) 4:11.05
5. Sifan Hassan (Hollandia) 4:11.23
6. Meraf Bahta (Svdország) 4:12.59
7. Laura Muir (Nagy-Britannia) 4:12.88
8. Dawit Seyaum (Etiópia) 4:13.14 

FÉRFI 110 MÉTER GÁT
  1. Omar McLeod (Jamaica) 13.05
2. Orlando Ortega (Spanyolország) 13.17
3. Dimitri Bascou (Franciaország) 13.24
4. Pascal Martinot-Lagarde (Franciaország) 13.29
5. Devon Allen (Egyesült Államok) 13.31
6. Johnathan Cabral (Kanada) 13.41
7. Milan Trajkovics (Ciprus) 13.41
Ronnie Ash (Egyesült Államok) kizárva
...15. Baji Balázs (Magyarország) 

 

AUGUSZTUS 17., SZERDA – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 3000 MÉTER AKADÁLY
  1. Conseslus Kipruto (Kenya) 8:03.28
2. Evan Jager (Egyesült Államok) 8:04.28
3. Mahiedine Mekhissi (Franciaország) 8:11.52
4. Szufian el-Bakkali (Marokkó) 8:14.35
5. Yoann Kowal (Franciaország) 8:16.75
6. Brimin Kipruto (Kenya) 8:18.79
7. Hillary Bor (Egyesült Államok) 8:22.74
8. Donald Cabral (Egyesült Államok) 8:25.81
Az eredetileg 3. helyen célba érő Ezekiel Kemboit (Kenya) pályaelhagyás miatt kizárták.

NŐI 200 MÉTER
  1. Elaine Thompson (Jamaica) 21.78
2. Dafne Schippers (Hollandia) 21.88
3. Tori Bowie (Egyesült Államok) 22.15
4. Marie-Josée Ta Lou (Elefántcsontpart) 22.21
5. Dina Asher-Smith (Nagy-Britannia) 22.31
6. Michelle-Lee Ahye (Trinidad és Tobago) 22.34
7. Deajah Stevens (Egyesült Államok) 22.65
8. Ivet Lalova-Collio (Bulgária) 22.69 

NŐI TÁVOLUGRÁS
  1. Tianna Bartoletta (Egyesült Államok) 717
2. Brittney Reese (Egyesült Államok) 715
3. Ivana Spanovics (Szerbia) 708
4. Malaika Mihambo (Németország) 695
5. Ese Brume (Nigéria) 681
6. Ksenija Balta (Észtország) 679
7. Brooke Stratton (Ausztrália) 674
8. Jazmin Sawyers (Nagy-Britannia) 669 

NŐI 100 MÉTER GÁTFUTÁS
  1. Brianna Rollins (Egyesült Államok) 12.48
2. Nia Ali (Egyesült Államok) 12.59
3. Kristi Castlin (Egyesült Államok) 12.61
4. Cindy Ofili (Nagy-Britannia) 12.63
5. Cindy Roleder (Németország) 12.74
6. Pedrya Seymour (Bahama-szigetek) 12.76
7. Tiffany Porter (Nagy-Britannia) 12.76
8. Phylicia George (Kanada) 12.89

(férfi kalapács, selejtező – Pars Krisztián a 4. legjobb eredménnyel bejutott a döntőbe)

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 400 MÉTER GÁT
  1. Kerron Clement (Egyesült Államok) 47.73
2. Boniface Mucheru Tumuti (Kenya) 47.78
3. Yasmani Copello (Törökország) 47.92
4. Thomas Barr (Írország) 47.97
5. Annsert Whyte (Jamaica) 48.07
6. Rasmus Mägi (Észtország) 48.40
7. Haron Koech (Kenya) 49.09
Javier Culsont (Puerto Rico) kiugrás matt kizárták.

FÉRFI SÚLYLÖKÉS
  1. Ryan Crouser (Egyesült Államok) 22.52
2. Joe Kovacs (Egyesült Államok) 21.78
3. Tomas Walsh (Új-Zéland) 21.36
4. Franck Elemba (Kongó) 21.20
5. Darlan Romani (Brazília) 21.02
6. Tomasz Majewski (Lengyelország) 20.72
7. David Storl (Németország) 20.64
8. O’Dayne Richards (Jamaica) 20.64  

FÉRFI TÍZPRÓBA
  1. Ashton Eaton (Egyesült Államok) 8893
2. Kévin Mayer (Franciaország) 8834
3. Damian Warner (Kanada) 8666
4. Kai Kazmirek (Németország) 8580
5. Larbi Burrada (Algéria) 8521
6. Leonel Suárez (Kuba) 8460
7. Zach Ziemek (Egyesült Államok) 8392
8. Thomas Van Der Plaetsen (Belgium) 8332 

NŐI GERELYHAJÍTÁS
  1. Sara Kolak (Horvátország) 66.18
2. Sunette Viljoen (Dél-Afrika) 64.92
3. Barbora Spotaková (Csehország) 64.80
4. Maria Andrejczyk (Lengyelország) 64.78
5. Tacjana Haladovics (Fehéroroszorszá) 64.60
6. Kathryn Mitchell (Ausztrália) 64.36
7. Lü Huj-huj (Kína) 64.04
8. Christina Obergföll (Németország) 62.92 

NŐI 400 MÉTER GÁT
  1. Dalilah Muhammad (Egyesült Államok) 53.13
2. Sara Petersen (Dánia) 53.55
3. Ashley Spencer (Egyesült Államok) 53.72
4. Zuzana Hejnová (Csehország) 53.92
5. Ristananna Tracey (Jamaica) 54.15
6. Leah Nugent (Jamaica) 54.45
7. Janieve Russell (Jamaica) 54.56
8. Eilidh Doyle (Nagy-Britannia) 54.61 

FÉRFI 200 MÉTER
  1. Usain Bolt (Jamaica) 19.78
2. Andre De Grasse (Kanada) 20.02
3. Christophe Lemaitre (Franciaország) 20.12
4. Adam Gemili (Nagy-Britannia) 20.12
5. Churandy Martina (Hollandia) 20.13
6. LaShawn Merritt (Egyesült Államok) 20.19
7. Alonso Edward (Panama) 20.23
8. Ramil Guliyev (Törökország) 20.43 

női magas, selejtező – Szabó Barbara 32., nem jutott döntőbe

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 50 KM GYALOGLÁS
  1. Matej Tóth (Szlovákia) 3:40:58
2. Jared Tallent (Ausztrália) 3:41:16
3. Arai Hirooki (Japán) 3:41:24
4. Evan Dunfee (Kanada) 3:41:38
5. Jü Vej (Kína) 3:43:00
6. Robert Heffernan (Írország) 3:43:55
7. Havard Haukenes (Norvégia) 3:46:33
8. Yohann Diniz (Franciaország) 3:46:43
...44. Venyercsán Bence (Magyarország) 4:19.15
Rácz Sándor feladta
Srp Miklóst kizárták

NŐI 20 KM GYALOGLÁS

  1. Liu Hung (Kína) 1:28:35
2. María Guadalupe González (Mexikó) 1:28:37
3. Lu Hsziu-csi (Kína) 1:28:42
4. Antonella Palmisano (Olaszország) 1:29:03
5. Csiejang Si-csie (Kína) 1:29:04
6. Ana Cabecinha (Portugália) 1:29:23
7. Érica de Sena (Brazília) 1:29:29
8. Beatriz Pascual (Spanyolország) 1:30:24
...25. Madarász Viktória (Magyarország) 1:33:59
...58. Kovács Barbara (Magyarország) 1:42:11
...59. Récsei Rita (Magyarország) 1:42:41

NŐI 5000 MÉTER
  1. Vivian Cheruiyot (Kenya) 14:26.17
2. Hellen Onsando Obiri (Kenya) 14:29.77
3. Almaz Ayana (Etiópia) 14:33.59
4. Mercy Cherono (Kenya) 14:42.89
5. Senbere Teferi (Etiópia) 14:43.75
6. Yasemin Can (Törökország) 14:56.96
7. Karoline Bjerkeli Grövdal (Norvégia) 14:57.53
8. Susan Kuijken (Hollandia) 15:00.69

FÉRFI KALAPÁCSVETÉS
  1. Dilsod Nazarov (Tádzsikisztán) 78.68
2. Ivan Tyihon (Fehéroroszország) 77.79
3. Wojciech Nowicki (Lengyelország) 77.73
4. Diego del Real (Mexikó) 76.05
5. Marcel Lomnicky (Szlovákia) 75.97
6. Asraf Amgad el-Szeifi (Katar) 75.46
7. PARS KRISZTIÁN (MAGYARORSZÁG) 75.28
8. David Söderberg (Finnország) 74.61 

NŐI 4x100 MÉTER VÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Tianna Bartoletta, Allyson Felix, English Gardner, Tori Bowie) 41.01
2. Jamaica 41.36
3. Nagy-Britannia 41.77
4. Németország 42.10
5. Trinidad és Tobago 42.12
6. Ukrajna 42.36
7. Kanada 43.15
8. Nigéria 43.21 

NŐI RÚDUGRÁS
  1. Ekaterini Sztefanidi (Görögország) 485
2. Sandi Morris (Egyesült Államok) 485
3. Eliza McCartney (Új-Zéland) 480
4. Alana Boyd (Ausztrália) 480
5. Holly Bradshaw (Nagy-Britannia) 470
6. Nicole Büchler (Svájc) 470

7. Jennifer Suhr (Egyesült Államok) 460
7. Yarisley Silva (Kuba) 460

FÉRFI 4x100 MÉTER VÁLTÓ
  1. Jamaica (Asafa Powell, Yohan Blake, Nickel Ashmeade, Usain Bolt) 37.27
2. Japán 37.60
3. Kanada 37.64
4. Kína 37.90
5. Nagy-Britannia 37.98
6. Brazília 38.41
Az Egyesült Államok (a 3. helyről), valamint Trinidad és Tobago (eredetileg 7.) váltóját kizárták. 

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT – ÖSSZEFOGLALÓ CIKK

FÉRFI 1500 MÉTER
  1. Matthew Centrowitz (Egyesült Államok) 3:50.00
2. Taufik Mahlufi (Algéria) 3:50.11
3. Nick Willis (Új-Zéland) 3:50.24
4. Ajanleh Szulejman (Dzsibuti) 3:50.29
5. Abdalaati Iguider (Marokkó) 3:50.58
6. Asbel Kiprop (Kenya) 3:50.87
7. David Bustos (Spanyolország) 3:51.06
8. Ben Blankenship (Egyesült Államok) 3:51.09 

NŐI 800 MÉTER
  1. Caster Semenya (Dél-Afrika) 1:55.28
2. Francine Niyonsaba (Burundi) 1:56.49
3. Margaret Wambui (Kenya) 1:56.89
4. Melissa Bishop (Kanada) 1:57.02
5. Joanna Józwik (Lengyelország) 1:57.37
6. Lynsey Sharp (Nagy-Britannia) 1:57.69
7. Marina Arzamaszova (Fehéroroszország) 1:59.10
8. Kate Grace (Egyesült Államok) 1:59.57

FÉRFI 5000 MÉTER
  1. Mohamed Farah (Nagy-Britannia) 13:03.30
2. Paul Kipkemoi Chelimo (Egyesült Államok) 13:03.90 
3. Hagos Gebrhiwet (Etiópia) 13:04.35 
4. Mohammed Ahmed (Kanada) 13:05.94
5. Bernard Lagat (Egyesült Államok) 13:06.78 
6. Andrew Butchart (Nagy-Britannia) 13:08.61 
7. Albert Kibichii Rop (Bahrein) 13:08.79 
8. Joshua Cheptegei (Uganda) 13:09.17 
Muktar Edrist (Etiópia, eredetileg 4.) kizárták. 

NŐI MAGASUGRÁS
  1. Ruth Beitia (Spanyolország) 197 
2. Mirela Demireva (Bulgária) 197
3. Blanka Vlasic (Horvátország) 197
4. Chaunte Lowe (Egyesült Államok) 197
5. Alessia Trost (Olaszország) 193
6. Levern Spencer (St. Lucia) 193
7. Marie-Laurence Jungfleisch (Németország) 193
7. Sofie Skoog (Svédország) 193 

FÉRFI GERELYHAJÍTÁS
  1. Thomas Röhler (Németország) 90.30 
2. Julius Yego (Kenya) 88.24
3. Keshorn Walcott (Trinidad és Tobago) 85.38
4. Johannes Vetter (Németország) 85.32
5. Dmitro Koszinszkij (Ukrajna) 83.95
6. Antti Ruuskanen (Finnország) 83.05
7. Vitezslav Vesely (Csehország) 82.51
8. Jakub Vadlejch (Csehország) 82.42 

NŐI 4x400 MÉTER VÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Courtney Okolo, Natasha Hastings, Phyllis Francis, Allyson Felix) 3:19.06 
2. Jamaica 3:20.34 
3. Nagy-Britannia 3:25.88 
4. Kanada 3:26.43 
5. Ukrajna 3:26.64 
6. Olaszország 3:27.05 
7. Lengyelország 3:27.28
8. Ausztrália 3:27.45 

FÉRFI 4x400 MÉTER VÁLTÓ
  1. Egyesült Államok (Arman Hall, Tony McQuay, Gil Roberts, LaShawn Merritt) 2:57.30
2. Jamaica 2:58.16 
3. Bahama-szigetek 2:58.49 
4. Belgium 2:58.52 
5. Botswana 2:59.06 
6. Kuba 2:59.53 
7. Lengyelország 3:00.50
8. Brazília 3:03.28 

AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP

FÉRFI MARATONI
  1. Eliud Kipchoge (Kenya) 2:08:44
2. Feyisa Lilesa (Etiópia) 2:09:54
3. Galen Rupp (Egyesült Államok) 2:10:05
4. Ghirmay Ghebreslassie (Eritrea) 2:11:04
5. Alphonce Felix Simbu (Tanzánia) 2:11:15
6. Jared Ward (Egyesült Államok) 2:11:30
7. Tadesse Abraham (Svájc) 2:11:42
8. Solomon Mutai (Uganda) 2:11:49
...87. Józsa Gábor (Magyarország) 2:23:22
...109. Csere Gáspár (Magyarország) 2:28:03 
 ALAPINFORMÁCIÓK
Összlétszám: 2000 fő 
Versenyszámok: 47 – 24 férfi és 23 női 
Indítható versenyzők: egy országból számonként maximum három, legfeljebb egy váltó 
Lebonyolítási rend: a világbajnoki menetrendnek megfelelően 
Helyszín: Olimpiai Stadion, Szambadróm, Pontal 

 

MAGYAR INDULÓK

BAJI BALÁZS
Született:
1989. június 9., Békéscsaba
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi 110 méteres gátfutás
Egyesülete:
 Kopp Békéscsabai Atlétikai Club
Edzője:
ifj. Tomhauser István
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 15.
(2016), 1x világbajnoki 6. (2016, fedett pályás vb), 1x Európa-bajnoki 2. (2016)

CSERE GÁSPÁR
Született:
1991. augusztus 12., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi maratoni futás
Egyesülete:
BEAC
Edzője:
Szabó Imre
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 109. (2016)

HELEBRANDT MÁTÉ

Született: 1989. január 12., Nyíregyháza
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi 20 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
Nyíregyházi Sportcentrum
Edzője:
Pokrovenszki József
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 28.
(2016), 1x világbajnoki 41. (2013), 1x Európa-bajnoki 25. (2014)

JÓZSA GÁBOR

Született: 1983. augusztus 18., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi maratoni futás
Egyesülete:
Magyar Athletikai Club (MAC)
Edzője:
dr. Zakariás János
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 87.
(2016), 1x Európa-bajnoki 69. – félmaraton (2016)

KŐVÁGÓ ZOLTÁN

Született: 1979. április 10., Szolnok
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi diszkoszvetés
Egyesülete:
Szolnoki Honvéd SE
Edzője:
Kővágó Györgyné
Olimpiai részvétel:
3x (2000, 2004, 2008)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 2.
(2004), 1x világbajnoki 6. (2009), 1x Európa-bajnoki 3. (2012)

PARS KRISZTIÁN

Született: 1982. február 18., Körmend
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi kalapácsvetés
Egyesülete:
Németh Pál Dobó Akadémia
Edzője:
Németh Zsolt
Olimpiai részvétel:
3x (2004, 2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai bajnok
(2012), 2x világbajnoki 2. (2011, 2013), 2x Európa-bajnok (2012, 2014)

RÁCZ SÁNDOR

Született: 1986. szeptember 14., Debrecen
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi 50 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
UTE
Edzője:
önmaga edzője
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x világbajnoki 45.
(2013)

SRP MIKLÓS

Született: 1993. március 6., Pécs
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi 50 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
 dr. Urbán Ákos
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei:

VENYERCSÁN BENCE

Született: 1996. január 8., Székesfehérvár
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
férfi 50 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
 dr. Urbán Ákos
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 44.
(2016)

ERDÉLYI ZSÓFIA

Született: 1987. december 10., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női maratoni futás
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Csoma Ferenc
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 52.
(2016), 1x Európa-bajnoki 13. – 10 000 méteren (2010)

KOVÁCS BARBARA

Született: 1993. július 26., Békéscsaba
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női 20 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
 Kopp Békéscsabai Atlétikai Club
Edzője:
Germán Tibor
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 58. (2016)

KRIZSÁN XÉNIA

Született: 1993. január 13., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női hétpróba
Egyesülete:
MTK
Edzője:
Szabó Dezső
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x világbajnoki 9.
(2015), 1x Európa-bajnoki 4. (2016)

MADARÁSZ VIKTÓRIA

Született: 1985. május 12., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női 20 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Rácz Sándor
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 25.
(2016), 1x világbajnoki 15. (2015), 1x Európa-bajnoki 12. (2014)

MÁRTON ANITA

Született: 1989. január 15., Szeged
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női súlylökés
Egyesülete:
 Kopp Békéscsabai Atlétikai Club
Edzője:
Eperjesi László
Olimpiai részvétel:
1x (2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 3.
(2016), 1x világbajnoki 2. (2016, fedett pályás vb), 1x Európa-bajnok (2015, fedett pályás Eb)

PAPP KRISZTINA

Született: 1982. december 17., Eger
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női maratoni futás
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Káldy Zoltán
Olimpiai részvétel:
2x (2004, 2008)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 27. – 5000 méteren 
(2008), 1x világbajnoki 16. – 10 000 méteren (2011), 1x Európa-bajnoki 8. – 10 000 méteren (2010)

RÉCSEI RITA

Született: 1996. január 30., Pécs
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női 20 kilométeres gyaloglás
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Srp Gyula
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 
1x olimpiai 59. (2016)

SZABÓ BARBARA

Született: 1990. február 17., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női magasugrás
Egyesülete:
UTE
Edzője:
Szabó István
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 32.
(2016), 1x Európa-bajnoki 8. (2015, fedett pályás Eb)

SZABÓ TÜNDE

Született: 1989. február 8., Dombóvár
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női maratoni futás
Egyesülete:
Pécsi VSK
Edzője:
Freier Balázs
Olimpiai részvétel:
újonc
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 83.
(2016)

ZSIVOCZKY-FARKAS GYÖRGYI

Született: 1985. február 13., Budapest
Sportága:
atlétika
Száma az olimpián:
női hétpróba
Egyesülete:
Bp. Honvéd
Edzője:
Zsivoczky Attila
Olimpiai részvétel:
2x (2008, 2012)
Legjobb eredményei: 1x olimpiai 22.
(2012), 1x világbajnoki 5. (2016, fedett pálya), 1x Európa-bajnoki 5. (2016)

 


 

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”

2016.08.26 18:31:46

Rio 2016 nemzetisport.hu

A kitűnő lengyel atléta már biztosan hatalmas összeget kap, jótékony célra fordítja.