nemzetisport.hu 2016.07.22 08:59 Frissítve: 2016.08.04 10:44

RIO 2016: A MAGYAROK PROGRAMJA

Augusztus 5-én kezdődnek Rio de Janeiróban a XXXI. nyári olimpiai játékok. Az ötkarikás versengésen 20 sportágban 158 sportoló képviseli a magyar színeket – az alábbi cikkünkben az olimpiának azokat az eseményeit gyűjtöttük össze, amelyeken magyar indulóval számolhatunk vagy előfordulhat magyar érdekeltség. A teljes programmal később jelentkezik a Nemzeti Sport Online.

 

ADATBANKUNKAT, AMELYBEN MINDEN TOVÁBBI INFORMÁCIÓT MEGTALÁL A RIÓI OLIMPIÁRÓL – BENNE A TELJES MAGYAR INDULÓI NÉVSORT –, ITT TEKINTHETI MEG!

Az időpontok minden esetben magyar idő szerint értendők és versenynapok szerinti bontásban közöljük őket. (Azaz például az augusztus 6-i férfi 400 méteres vegyes úszó szám döntője magyar idő szerint augusztus 7-én hajnali 3.03-kor kezdődik.) Ahol lehetett, a magyar sportolókat érintő pontos kezdési időpontokat adtuk meg, a többségi esetben előforduló tágabb időintervallumokat a későbbiekben pontosítjuk. A program változtatásának jogát a szervezők fenntartják. Forrásul a Magyar Olimpiai Bizottság és a Nemzeti Sport Online gyűjtése szolgált.

AZ ADOTT NAPHOZ KATTINTSON A DÁTUMRA: AUGUSZTUS 6.7.8. 9.10.11.12. 13. 14. 15.16.17.18. 19. 20.21. 

AUGUSZTUS 5., PÉNTEK

szombat, 1.00: MEGNYITÓÜNNEPSÉG

AUGUSZTUS 6., SZOMBAT

ASZTALITENISZ
14.00–3.00: egyes, selejtező, 1. forduló (Pattantyús Ádám; Lovas Petra, Póta Georgina)

EVEZÉS
13.30–18.10: egypár, előfutam (Pétervári-Molnár Bendegúz); kormányos nélküli kettes, előfutam (Simon Béla, Juhász Adrián)

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 48 kg (Csernoviczki Éva)

SPORTLÖVÉSZET
13.30–16.00: női légpuska (Miskolczi Julianna)
18.00–21.00: férfi légpisztoly (Tátrai Miklós)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka)

TORNA
15.30–2.00: férfi selejtező, 3. csoport (Hidvégi Vid)

ÚSZÁS
18.02: férfi 400 m vegyes, előfutamok (Gyurta Gergely, Verrasztó Dávid)
18.28: női 100 m pillangó, előfutamok (Szilágyi Liliána)
18.54: férfi 400 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kis Gergő)
19.14: női 400 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
19.40: férfi 100 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel)
  3.03: férfi 400 m vegyes, döntő
  3.14: női 100 m pillangó, elődöntő
  3.30: férfi 400 m gyors, döntő
  3.49: női 400 m vegyes, döntő
  4.08: férfi 100 m mell, elődöntő 

VÍVÁS
14.00–19.15, 21.00–23.35: női párbajtőr, egyéni (Szász Emese)

VÍZILABDA
14.00: férfi csoportmérkőzés, Szerbia–Magyarország

AUGUSZTUS 7., VASÁRNAP

ASZTALITENISZ
14.00–3.00: egyes, 2. és 3. forduló

EVEZÉS
13.30–17.30: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: női légpisztoly (Egri Viktória, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 1. forduló (Babos Tímea)
15.45–4.00: női páros, 1. forduló (Babos Tímea, Jani Réka) 

TORNA
14.45–3.00: női selejtező, 5. csoport (Kovács Zsófia)

ÚSZÁS
18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka)
18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Bernek Péter, Kozma Dominik)
19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor)
19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Késely Ajna)
20.11: férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Gyárfás Bence, Holoda Péter, Pulai Vince, Reményi Ármin)
  3.03: női 100 m pillangó, döntő
  3.11: férfi 200 m gyors, elődöntő
  3:53: férfi 100 m mell, döntő
  4.01: női 400 m gyors, döntő
  4.12: férfi 100 m hát, elődöntő
  4.36: női 100 m hát, elődöntő
  4.54: férfi 4x100 m gyorsváltó, döntő

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

ASZTALITENISZ
15.00–3.30: egyes, 3. és 4. forduló

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 57 kg (Karakas Hedvig); férfi 73 kg (Ungvári Miklós)

EVEZÉS
13.30–16.50: egypár, kormányos nélküli kettes – reményfutam

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–1.15: férfi 69 kg, selejtező (Bacskai Balázs); férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–17.30: férfi légpuska (Péni István, Sidi Péter)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 2. forduló
15.45–4.00: női páros, 2. forduló 

ÚSZÁS
18.00: női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.27: férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.54: női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)
  3.00: női 200 m gyors, elődöntő
  3.21: férfi 200 m gyors, döntő
  3.30: női 100 m hát, döntő
  3.38: férfi 100 m hát, döntő
  4.07: férfi 200 m pillangó, elődöntő
  4.33: női 200 m vegyes, elődöntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS
14.00–18.05, 21.00–23.35: női kard, egyéni (Márton Anna)

VÍZILABDA
18.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália

AUGUSZTUS 9., KEDD

ASZTALITENISZ
15.00–3.30: egyes, negyeddöntő

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi 81 kg (Csoknyai László)

EVEZÉS
13.30–16.50: egypár, negyeddöntő; kormányos nélküli kettes, elődöntő

SPORTLÖVÉSZET
14.00–21.00: női sportpisztoly, 25 m (Csonka Zsófia, Tobai-Sike Renáta)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, 3. forduló
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő 

ÚSZÁS
18.00: férfi 100 m gyors, előfutamok (Bohus Richárd, Kozma Dominik)
18.26: női 200 m pillangó, előfutamok (Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána)
18.48: férfi 200 m mell, előfutamok (Gyurta Dániel, Horváth Dávid)
19.15: férfi 4x200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Bernek Péter, Grátz Benjámin, Holló Balázs, Kis Gergő, Kozma Dominik, Márton Richárd, Szabó Norbert)
  3.00: férfi 100 m gyors, elődöntő
  3.19: női 200 m gyors, döntő
  3.28: férfi 200 m pillangó, döntő
  3.34: női 200 m pillangó, elődöntő
  4.00: férfi 200 m mell, elődöntő
  4.29: női 200 m vegyes, döntő
  4.38: férfi 4x200 m gyorsváltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS
14.00–19.15, 21.00–23.35: férfi párbajtőr, egyéni (Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András)

VÍZILABDA
14.00: női csoportmérkőzés, Kína–Magyarország

AUGUSZTUS 10., SZERDA

ASZTALITENISZ
15.00–17.00: női egyes, elődöntő
  1.30: női egyes, döntő 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi 90 kg (Tóth Krisztián)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–17.30: férfi sportpisztoly, 50 m (Tátrai Miklós)

TENISZ
15.45–4.00: női egyes, negyeddöntő
15.45–4.00: női páros, negyeddöntő 

TORNA
21.00–23.45: férfi egyéni összetett, döntő

ÚSZÁS
18.23: férfi 200 m hát, előfutamok (Földházi Dávid, Telegdy Ádám)
18.50: női 200 m mell, előfutamok (Sebestyén Dalma, Sztankovics Anna)
19.12: férfi 200 m vegyes, előfutamok (Verrasztó Dávid)
19.34: női 4x200 m gyorsváltó, előfutamok (Magyarország – Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna, Kapás Boglárka, Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
  3.03: férfi 200 m mell, döntő
  3.25: férfi 200 m hát, elődöntő
  3.54: női 200 m pillangó, döntő
  4.03: férfi 100 m gyors, döntő
  4.08: női 200 m mell, elődöntő
  4.26: férfi 200 m vegyes, elődöntő
  4.55: női 4x200 m gyorsváltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍVÁS

13.30–21.00, 22.30–2.45: női tőr, egyéni (Knapek Edina, Mohamed Aida); férfi kard, egyéni (Decsi Tamás, Szilágyi Áron)

VÍZILABDA
15.20: férfi csoportmérkőzés, Görögország–Magyarország

AUGUSZTUS 11., CSÜTÖRTÖK

ASZTALITENISZ
15.00–17.00: férfi egyes, elődöntő
  1.30: férfi egyes, döntő 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: női 78 kg (Joó Abigél); férfi 100 kg (Cirjenics Miklós)

EVEZÉS
13.30–16.40: egypár, elődöntő; kormányos nélküli kettes, döntő

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–1.00: férfi 69 kg, selejtező

SPORTLÖVÉSZET
14.00–18.00: női kisöbű sportpuska, összetett (Miskolczi Julianna)

TENISZ
17.00–1.00: női egyes, elődöntő
17.00–1.00: női páros, elődöntő 

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

TORNA
21.00–23.10: női egyéni összetett, döntő

ÚSZÁS
18.00: férfi 50 m gyors, előfutamok (Takács Krisztián)
18.18: női 800 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka, Risztov Éva)
19.20: férfi 100 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Pulai Bence)
19.40: női 200 m hát, előfutamok (György Réka, Hosszú Katinka)
  3.00: férfi 50 m gyors, elődöntő
  3.17: női 200 m mell, döntő
  3.26: férfi 200 m hát, döntő
  3.32: női 200 m hát, elődöntő
  4.01: férfi 200 m vegyes, döntő
  4.31: férfi 100 m pillangó, elődöntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), finn (Berecz Zsombor), női szörf RSX (Cholnoky Sára) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés, Spanyolország–Magyarország

AUGUSZTUS 12., PÉNTEK

ATLÉTIKA
14.30–21.10: férfi 20 km-es gyaloglás (Helebrandt Máté); férfi diszkoszvetés, selejtező (Kővágó Zoltán); hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi)
  1.20–4.25: női súlylökés (Márton Anita) 

CSELGÁNCS
15.00–18.00, 20.30: férfi +100 kg (Bor Barna)

SPORTLÖVÉSZET
14.00–16.30: férfi kisöbű sportpuska, fekvő (Sidi Péter, Szabián Norbert)

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

ÚSZÁS
18.00: női 50 m gyors, előfutamok (Molnár Flóra)
18.38: férfi 1500 m gyors, előfutamok (Gyurta Gergely, Rasovszky Kristóf)
20.10: férfi 4x100 m vegyes váltó, előfutamok (Magyarország – Balog Gábor, Bohus Richárd, Cseh László, Gyurta Dániel)
  3.03: női 200 m hát, döntő
  3.12: férfi 100 m pillangó, döntő
  3.20: női 800 m gyors, döntő
  3.44: férfi 50 m gyors, döntő
  3.57: női 50 m gyors, elődöntő 

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron), Laser (Vadnai Benjamin), női szörf RSX (Cholnoky Sára), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
14.00: férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Japán

AUGUSZTUS 13., SZOMBAT

ATLÉTIKA
14.30–17.50: hétpróba (Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi); férfi diszkoszvetés, döntő

EVEZÉS
13.50–16.40: egypár, döntő

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, negyeddöntő

TENISZ
17.00–1.00: női egyes, döntő
17.00–1.00: női páros, döntő 

TOLLASLABDA
13.00–4.00: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

ÚSZÁS
  3.03: női 50 m gyors, döntő
  3.11: férfi 1500 m gyors, döntő
  4.04: férfi 4x100 m vegyes váltó, döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor), Laser (Vadnai Benjamin), Laser Radial (Érdi Mária) – futamok

VÍZILABDA
18.00: női csoportmérkőzés, Magyarország–Egyesült Államok

AUGUSZTUS 14., VASÁRNAP

ATLÉTIKA
14.30: női maratoni (Erdélyi Zsófia, Papp Krisztina, Szabó Tünde)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 75 kg (Bácsi Péter)

ÖKÖLVÍVÁS
22.00–1.15: férfi 75 kg, selejtező

SPORTLÖVÉSZET
14.00–19.00: férfi kisöbű sportpuska, összetett (Péni István, Sidi Péter)

TOLLASLABDA
13.00–3.30: női egyéni, csoportmérkőzések (Sárosi Laura)

TORNA
19.00–22.00: férfi talaj, lólengés, női ugrás – döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn (Berecz Zsombor) – futam; férfi szörf RSX, női szörf RSX – döntő

VÍVÁS
14.00–20.30, 22.00–0.50: férfi párbajtőr, csapat (Magyarország – Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, Somfai Péter)

VÍZILABDA
  1.50: férfi csoportmérkőzés, Brazília–Magyarország

AUGUSZTUS 15., HÉTFŐ

ATLÉTIKA
14.30–17.10: 110 m gát, előfutam (Baji Balázs)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 85 kg (Lőrincz Viktor)

KAJAK-KENU
14.00: férfi C–1 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik)
14.24: női K–2 500 m, előfutamok (Szabó Gabriella, Kozák Danuta)
14.38: női K–1 200 m, előfutamok (Douchev-Janics Natasa)
15.06: férfi K–1 1000 m, előfutamok (Kopasz Bálint)
15.30: férfi C–1 1000 m, elődöntő
15.46: női K–2 500 m, elődöntő
16.00: női K–1 200 m, elődöntő
16.14: férfi K–1 1000 m, elődöntő

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
13.00: női 10 km (Olasz Anna, Risztov Éva)

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–19.00, 22.00–1.00: férfi 69 kg, elődöntő

TOLLASLABDA
13.00–3.00: női egyéni, nyolcaddöntő

TORNA
19.00–22.00: férfi gyűrű, ugrás, női gerenda – döntő

VITORLÁZÁS

18.00–22.30: Laser, Laser Radial – döntő

VÍZILABDA
19.10, 20.30, 23.20, 0.40: női negyeddöntő

AUGUSZTUS 16., KEDD

ATLÉTIKA
  1.15–3.50: 110 m gát, középdöntő, döntő

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi kötöttfogás, 66 kg (Lőrincz Tamás); férfi kötöttfogás, 98 kg (Kiss Balázs)

KAJAK-KENU
14.08: férfi C–1, 1000 m, döntő
14.23: női K–2 500 m, döntő
14.47: női K–1 200 m, döntő
15.12: férfi K–1 1000 m, döntő 

NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
13.00: férfi 10 km (Papp Márk)

SÚLYEMELÉS
20.30–22.30: férfi +105 kg, B-csoport (Nagy Péter)

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, negyeddöntő

TORNA
19.00–21.15: férfi korlát, nyújtó, női talaj – döntő

VITORLÁZÁS
18.00–22.30: finn – döntő

VÍZILABDA
16.00, 17.20, 20.10, 21.30: férfi negyeddöntő

AUGUSZTUS 17., SZERDA

ATLÉTIKA
14.30–18.05: férfi kalapácsvetés, selejtező (Pars Krisztián)

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–2 1000 m, előfutamok (Ceiner Benjámin, Hufnágel Tibor)
14.16: férfi C–1 200 m, előfutamok (Hajdu Jonatán)
14.37: férfi K–2 200 m, előfutamok (Molnár Péter, Tótka Sándor)
14.51: női K–1 500 m, előfutamok (Kozák Danuta)
15.12: férfi K–2 1000 m, elődöntő
15.20: férfi C–1 200 m, elődöntő
15.34: férfi K–2 200 m, elődöntő
15.48: női K–1 500 m, elődöntő 

MŰUGRÁS
20.00–23.10: női toronyugrás, selejtező (Kormos Villő)

ÖKÖLVÍVÁS
16.00–18.15, 22.00–0.45: férfi 69 kg, döntő

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, elődöntő

VÍZILABDA
17.20, 21.30: női elődöntő

AUGUSZTUS 18., CSÜTÖRTÖK

ATLÉTIKA
14.30–21.25: női magasugrás, selejtező (Szabó Barbara)

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: női 63 kg (Sastin Marianna); női 75 kg (Németh Zsanett)

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–2 1000 m, döntő
14.15: férfi C–1 200 m, döntő
14.39: férfi K–2 200 m, döntő
15.03: női K–1 500 m, döntő 

MŰUGRÁS
15.00–16.30: női toronyugrás, elődöntő
21.00–22.30: női toronyugrás, döntő 

ÖKÖLVÍVÁS
19.00–21.00: férfi 75 kg, elődöntő

ÖTTUSA
15.00–18.00: női öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Földházi Zsófia, Kovács Sarolta)
19.30–22.30: férfi öttusa, vívás, rangsoroló selejtező (Demeter Bence, Marosi Ádám) 

TOLLASLABDA
13.30–18.30: női egyéni, döntő

TRIATLON
16.00: férfiak (Faldum Gábor, Tóth Tamás)

VÍZILABDA
17.20, 21.30: férfi elődöntő

AUGUSZTUS 19., PÉNTEK

ATLÉTIKA
13.00: férfi 50 km-es gyaloglás (Rácz Sándor, Srp Miklós, Venyercsán Bence)
13.00: női 20 km-es gyaloglás (Kovács Barbara, Madarász Viktória, Récsei Rita)
  1.10–2.45: férfi kalapácsvetés, döntő

KAJAK-KENU
14.00: férfi K–1 200 m, előfutamok (Molnár Péter/Tótka Sándor)
14.21: férfi C–2 1000 m, előfutamok (Vasbányai Henrik, Mike Róbert)
14.37: női K–4 500 m, előfutamok (Magyarország – Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara, Fazekas-Zur Krisztina)
14.51: férfi K–4 1000 m, előfutamok (Magyarország – Hufnágel Tibor, Ceiner Benjámin, Kugler Attila, Somorácz Tamás)
15.07: férfi K–1 200 m, elődöntő
15.21: férfi C–2 1000 m, elődöntő
15.29: női K–4 500 m, elődöntő
15.36: férfi K–4 1000 m, elődöntő 

ÖTTUSA
15.00–00.00: női döntő

VÍZILABDA
20.30: női döntő

AUGUSZTUS 20., SZOMBAT

ATLÉTIKA
  1.10–4.00: női magasugrás, döntő

BIRKÓZÁS
15.00–18.00, 21.00: férfi szabadfogás, 86 kg (Veréb István); férfi szabadfogás, 125 kg (Ligeti Dániel)

KAJAK-KENU
14.07: férfi K–1 200 m, döntő
14.14: férfi C–2 1000 m, döntő
14.32: női K–4 500 m, döntő
14.49: férfi K–4 1000 m, döntő 

ÖKÖLVÍVÁS
19.00–21.00: férfi 75 kg, döntő

ÖTTUSA
15.00–00.00: férfi döntő

TRIATLON
16.00: nők (Kovács Zsófia, Vanek Margit)

VÍZILABDA
22.50: férfi döntő

AUGUSZTUS 21., VASÁRNAP

ATLÉTIKA
14.30: férfi maratoni (Csere Gáspár, Józsa Gábor)

KERÉKPÁR
17.30: férfi hegyikerékpár (Parti András)

23.00: ZÁRÓ ÜNNEPSÉG

 

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”