Rio 2016: a legenda érmesként visszavonult – majd kizárták

2016.08.17. 22:56
Evan Jager itt még csak a győzelem elmaradása miatt vigasztalta Ezekiel Kemboit (Fotó: Action Images)
A jelek szerint keserűen ér véget Ezekiel Kemboi pályafutása: a 3000 méteres akadályfutásban szerdán Rióban olimpiai bronzérmet szerző világklasszis kenyai futót utóbb kizárták.

A 34 éves Ezekiel Kemboi címvédőként és esélyesként vágott neki a távnak, de végül „csak” harmadikként ért célba (8:08.47). A futam után bejelentette visszavonulását, majd nem sokkal később érkezett a hír: pályaelhagyás miatt kizárták.

Hírügynökségi beszámolók szerint Kemboi a vizesároknál követett el szabálytalanságot, legalább egyszer kilépett a pályáról – így kizárták, a bronzérem pedig a francia Mahiedine Mekhissinek jutott.

Mekhissi rögtön a futam után hivatalos panasszal élt Kemboi kilépése miatt, és a versenybíróság igazat adott neki.

Mint beszámoltunk róla, a 3000 méteres akadályfutást a 21 éves kenyai futó, Conseslus Kipruto nyerte meg, az ezüstérem az amerikai Evan Jagernek jutott.

A kizárás tényének ismeretében kérdés, vajon Kemboi fenntartja-e visszavonulási szándékát, vagy esetleg megpróbál szebb pontot tenni remek karrierje végére. Nemcsak 2012-ben, hanem már 2004-ben is olimpiai bajnok volt ebben a számban, és az övé a legutóbbi négy világbajnokság aranyérme is.