nemzetisport.hu 2016.07.31 16:02 Frissítve: 2016.08.09 05:03

Augusztus 8.: Hosszú Katinka kétszeres olimpiai bajnok – összefoglaló

Augusztus 8. a riói olimpia harmadik teljes versenynapja. Hosszú Katinka második riói aranyát szerezte, ezúttal 100 méter háton lett első nagy csatában. Kenderesi Tamás a legjobb, Cseh László a 3. idővel jutott be a 200 pillangó döntőjébe, Hosszú a 2. idővel várhatja a 200 vegyes fináléját. A dzsúdós Ungvári Miklós és Karakas Hedvig egyaránt a vigaszágra került, előbbi végül az 5., utóbbi a 7. helyen zárt. Sidi Péter az 5. helyen végzett férfi légpuskában, Harcsa Zoltán bejutott a 16 közé az ökölvívók 75 kg-os csoportjában. A kardozó Márton Anna a 16 között búcsúzott.

 

   HOSSZÚ KATINKA A 400 VEGYES UTÁN 100 M HÁTON IS OLIMPIAI BAJNOK!

•  Kenderesi Tamás az előfutam után az elődöntőben is maga mögé utasította az egész mezőnyt – benne Michael Phelpsszel, Chad le Closszal – 200 méter pillangón, Cseh Lászlóé a 3. legjobb idő. Hosszú Katinka a 2. idővel jutott be a 200 vegyes fináléjába, Jakabos nem jutott tovább az elődöntőből.

Második mérkőzésén is döntetlent játszott a magyar férfi pólóválogatott, ezúttal Ausztrália ellen 

Ungvári Miklós és Karakas Hedvig egyaránt vigaszágra cselgáncsban, előbbi az 5., utóbbi a 7. helyen zárt

Sidi Péter az 5. helyen végzett férfi légpuskában 

• A NAP ARANYÉRMESEI

AUGUSZTUS 8., HÉTFŐ

A MAGYAR VERSENYZŐK EREDMÉNYEI

ÚSZÁS
  női 100 m hát – HOSSZÚ KATINKA OLIMPIAI BAJNOK!
férfi 200 m pillangó, elődöntő – Kenderesi Tamás a legjobb, Cseh László a 3. idővel jutott be a fináléba
férfi 200 m pillangó, előfutamok Kenderesi az 1., Cseh a 2. idővel jutott tovább
női 200 m vegyes, elődöntő – Hosszú Katinka a 2. legjobb idővel döntős, Jakabos Zsuzsanna a 10. idővel kiesett
női 200 m vegyes, előfutamok Hosszú az 1., Jakabos a 9. idővel jutott tovább
női 200 m gyors, előfutamok sem Késely (25.), sem Verrasztó (28.) nem jutott továb

CSELGÁNCS
férfi 73 kg – Ungvári Miklós–Nuno Saraiva (Portugália) – Ungvári vazaarival továbbjutott
férfi 73 kg, nyolcaddöntő – Ungvári Miklós–Dex Elmont (Hollandia) – Ungvári ipponnal továbbjutott
férfi 73 kg, negyeddöntő – Ungvári Miklós–Rustam Orujov (Azerbajdzsán) – Ungvári a vigaszágon
férfi 73 kg, vigaszág – Ungvári Miklós–Nicholas Delpopolo (Egyesült Államok) – Ungvári intéssel nyert
férfi 73 kg, vigaszág – Ungvári Miklós–Dirk Van Tichelt (Belgium) – Ungvári ipponnal kikapott, az 5. helyen végzett

női 57 kg – Karakas Hedvig–Ruszana Nurjavova (Türkmenisztán)Karakas ipponnal nyert
női 57 kg, nyolcaddöntő: ˜Karakas Hedvig–Catherine Beauchemin-Pinard (Kanada)Karakas intéssel nyert
női 57 kg, negyeddöntő: Karakas Hedvig–Rafaela Silva (Brazília) – Karakas a vigaszágon
női 57 kg, vigaszág: Karakas Hedvig–Lien Csen-ling (Tajvan) Karakas kikapott, így a hetedik helyen zárt 

VÍZILABDA
férfi csoportmérkőzés, Magyarország–Ausztrália 9–9

SPORTLÖVÉSZET
férfi légpuska – Péni István, Sidi Péter – Sidi döntőbe jutott, Péni a13. helyen zárt
férfi légpuska, döntő –
Sidi Péter 5. helyen végzett

VÍVÁS
női kard, egyéni, 2. forduló – Márton Anna–Alejandra Benítez (Venezuela) 15:14
női kard, egyéni, nyolcaddöntő – Márton Anna–Manon Brunet (Franciaország) 12:15

ÖKÖLVÍVÁS
férfi 75 kg, selejtező – Harcsa Zoltán–Arszlanbek Acsilov (Türkmenisztán) – Harcsa bejutott a 16 közé

VITORLÁZÁS
férfi szörf RSX (Gádorfalvi Áron) – napi helyezés: 30., 28., 29.; Laser (Vadnai Benjamin) – 9., ill. 44.; női szörf RSX (Cholnoky Sára) – 22., 14., 21.; Laser Radial (Érdi Mária) – 21., ill. 23. – napi összefoglaló

  A NAP ARANYÉRMESEI

  Sportlövészet, férfi légpuska aranyérmes: Niccolo Campriani (Olaszország)
  Sportlövészet, férfi trap – aranyérmes: Josip Glasnovic (Horvátország)
  Súlyemelés, női 58 kg – aranyérmes: Sukanya Srisurat (Thaiföld)
 
Súlyemelés, férfi 62 kg – aranyérmes: Óscar Figueroa (Kolumbia)
  Műugrás, férfi szinkron torony – aranyérmes: Csen Ai-Szen, Lin Jüe (Kína)
  Cselgáncs, női 57 kg – aranyérmes: Rafaela Silva (Brazília)
  Cselgáncs, férfi 73 kg – aranyérmes: Óno Sóhei (Japán)
 
Vívás, női kard egyéni – aranyérmes: Jana Jegorjan (Oroszország)
   Torna, férfiak, csapat – aranyérmes: Japán  (Jamamura Kodzsi, Kato Rjohei, Sirai Kenzo, Tanaka Juszuke, Ucsimura Kohei)
  Rögbi 7-es, nők – aranyérmes: Ausztrália
  Úszás, férfi 200 m gyors – aranyérmes: Szun Jang (Kína)
  Úszás, női 100 m hát, döntő – HOSSZÚ KATINKA
  Úszás, férfi 100 m hát – aranyérmes: Ryan Murphy (Egyesült Államok)
  Úszás, női 100 m mell, döntő – aranyérmes: Lillia King (Egyesült Államok)

 

A TELJES NAPI PROGRAM IDŐREND SZERINT

11.00: asztalitenisz, férfi egyes, 3. forduló

13.30: evezés, férfi négypár, reményfutamok
13.30: evezés, női négypár, reményfutamok
13.30: evezés, női kormányos nélküli kettes, reményfutamok
13.30: evezés, férfi könnyűsúlyú kétpár, reményfutamok
13.30: evezés, női könnyűsúlyú kétpár, reményfutamok
13.30: evezés, férfi kormányos nélküli négyes, reményfutamok
13.30: evezés, férfi nyolcas, selejtező
13.30: evezés, férfi nyolcas, selejtező

14.00: íjászat, férfi egyéni, 1. és 2. forduló
14.00: íjászat, női egyéni, 1. és 2. forduló
14.00: sportlövészet, férfi légpuska, selejtező (Péni István, Sidi Péter)
14.00: vívás, női kard egyéni, 1. és 2. forduló, nyolcaddöntő, negyeddöntő (Márton Anna)
14.00: vízilabda, férfiak, A-csoport: Szerbia–Görögország
14.30: kézilabda, nők, B-csoport: Dél-Korea–Svédország
14.30: röplabda, nők, B-csoport: Kína–Olaszország
14.30: sportlövészet, férfi trap, selejtező, 2. nap

15.00: asztalitenisz, női egyes, 3. forduló
15.00: cselgáncs, női 57 kg, selejtezők, negyeddöntő (Karakas Hedvig)
15.00: cselgáncs, férfi 73 kg, selejtezők, negyeddöntő (Ungvári Miklós)
15.00: gyeplabda, nők, B-csoport: Ausztrália–Egyesült Államok
15.00: lovaglás, lovastusa, egyéni és csapat tereplovaglás
15.00: strandröplabda, nők, selejtező
15.00: súlyemelés, férfi 62 kg, B-csoport
15.00: súlyemelés, női 58 kg, B-csoport
15.20: vízilabda, férfiak, B-csoport: Olaszország–Franciaország
15.45: tenisz, férfi egyes, 2. forduló
15.45: tenisz, férfi páros, 2. forduló
15.45: tenisz, női egyes, 2. forduló
15.45: tenisz, női páros, 2. forduló

16.00: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Németország–India
16.00: ökölvívás, férfi 49 kg, selejtező
16.00: ökölvívás, férfi 69 kg, selejtező
16.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező (Harcsa Zoltán)
16.00: ökölvívás, férfi 91 kg, selejtező
16.30: kézilabda, nők, B-csoport: Franciaország–Oroszország
16.35: röplabda, nők, A-csoport: Japán–Kamerun
16.40: vízilabda, férfiak, B-csoport: Egyesült Államok–Spanyolország

  17.00: sportlövészet, férfi légpuska, döntő – aranyérmes: Niccolo Campriani (Olaszország)
17.00: kosárlabda, nők, B-csoport: Spanyolország–Egyesült Államok
17.00: strandröplabda, férfiak, selejtező
17.30: gyeplabda, férfiak, B-csoport: Kanada–Argentína
17.30: kajak-kenu, szlalom, férfi C–2 előfutamok
17.30: kajak-kenu, szlalom, női K–1 előfutamok
17.30: rögbi 7-es, nők, elődöntők
17.30: rögbi 7-es, nők, helyosztók

18.00: úszás, női 200 m gyors, előfutamok (Késely Ajna, Verrasztó Evelyn)
18.00: vízilabda, férfiak, A-csoport: MAGYARORSZÁG–Ausztrália
18.05: vitorlázás, férfi szörf, 1. futam (Gádorfalvi Áron)
18.05: vitorlázás, női szörf, 1. futam (Cholnoky Sára)
18.05: vitorlázás, férfi laser, 1. futam (Vadnai Benjámin)
18.05: vitorlázás, női Laser Radial, 1. futam (Érdi Mária)
18.27: úszás, férfi 200 m pillangó, előfutamok (Cseh László, Kenderesi Tamás)
18.30: gyeplabda, nők, A-csoport: Új-Zéland–Németország
18.54: úszás, női 200 m vegyes, előfutamok (Hosszú Katinka, Jakabos Zsuzsanna)

19.15: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Szerbia–Ausztrália
19.15: kosárlabda, nők, B-csoport: Kanada–Szerbia
19.40: kézilabda, nők, A-csoport: Spanyolország–Norvégia

20.00: íjászat, férfi egyéni, 1. és 2. forduló
20.00: íjászat, női egyéni, 1. és 2. forduló
20.05: röplabda, nők, B-csoport: Egyesült Államok–Hollandia
  20.30: súlyemelés, női 58 kg – aranyérmes: Sukanya Srisurat (Thaiföld)
20.30: cselgáncs, női 57 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
20.30: cselgáncs, férfi 73 kg, vigaszág, elődöntő, a 3. helyért
  20.45: sportlövészet, férfi trap – aranyérmes: Josip Glasnovic (Horvátország)

  21.00: műugrás, férfi szinkron torony – aranyérmes: Csen Ai-Szen, Lin Jüe (Kína)
  21.00: torna, férfiak, csapat – aranyérmes: Japán  (Jamamura Kodzsi, Kato Rjohei, Sirai Kenzo, Tanaka Juszuke, Ucsimura Kohei)
21.00: vívás, női kard egyéni, elődöntő, a 3. helyért
21.00: asztalitenisz, női egyes, 3 nyolcaddöntő
21.40: kézilabda, nők, A-csoport: Brazília–Románia

  22.00: cselgáncs, női 57 kg – aranyérmes: Rafaela Silva (Brazília)
22.00: asztalitenisz, férfi egyes, nyolcaddöntő
22.00: gyeplabda, nők, A-csoport: Hollandia–Dél-Korea
22.00: ökölvívás, férfi 49 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 69 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 75 kg, selejtező
22.00: ökölvívás, férfi 91 kg, selejtező
22.00: röplabda, nők, B-csoport: Szerbia–Puerto Rico
  22.20: cselgáncs, férfi 73 kg – aranyérmes: Óno Sóhei (Japán)
22.30: kosárlabda, nők, A-csoport: Japán–Brazília
22.30: rögbi 7-es, nők, helyosztók
22.30: rögbi 7-es, nők, a 3. helyért
  22.45: vívás, női kard egyéni – aranyérmes: Jana Jegorjan (Oroszország)

23.00: gyeplabda, nők, A-csoport: India–Nagy-Britannia

  00.00: rögbi 7-es, nők – aranyérmes: Ausztrália
  00.00: súlyemelés, férfi 62 kg – aranyérmes: Óscar Figueroa (Kolumbia)
00.00: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Egyesült Államok–Venezuela
00.30: gyeplabda, nők, A-csoport: Spanyolország–Kína
00.30: vízilabda, férfiak, A-csoport: Japán–Brazília
00.45: kosárlabda, nők, B-csoport: Szenegál–Kína
00.50: kézilabda, nők, B-csoport: Argentína–Hollandia

01.30: gyeplabda, nők, B-csoport: Argentína–Japán
01.30: röplabda, nők, A-csoport: Oroszország–Dél-Korea
01.50: vízilabda, férfiak, B-csoport: Horvátország–Montenegró

02.50: kézilabda, nők, A-csoport: Angola–Montenegró

03.00: úszás, női 200 m gyors, elődöntő
  03.21: úszás, férfi 200 m gyors – aranyérmes: Szun Jang (Kína)
  03.30: úszás, női 100 m hát, döntő: HOSSZÚ KATINKA
03.30: kosárlabda, férfiak, A-csoport: Franciaország–Kína
03.35: röplabda, nők, A-csoport: Brazília–Argentína
  03.38: úszás, férfi 100 m hát – aranyérmes: Ryan Murphy (Egyesült Államok)
  03.54: úszás, női 100 m mell, döntő – aranyérmes: Lillia King (Egyesült Államok)

04.07: úszás, férfi 200 m pillangó, elődöntő
04.33: úszás, női 200 m vegyes, elődöntő

2017.04.12 18:40:44

Rio 2016 EDUARDO PAES

Rio de Janeiro korábbi polgármesterének exkluzív írása a 2016-os nyári játékok hatásairól.

2016.09.16 09:07:14

Rio 2016 nemzetisport.hu

Takács Károly üzenete ma is érvényes: „Tanuljanak meg akarni, mert akarni annyit jelent, mint célt érni.”

2016.09.10 16:30:27

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Azt hiszem, csodálatos, hogy meg tudom mutatni a képeimmel, miként érzékelem a világot.”

2016.08.30 22:12:45

Rio 2016 nemzetisport.hu

Hosszú Katinka, Szilágyi Áron, Szász Emese és Kapás Boglárka is ellátogatott a szalonba. (x)

2016.08.30 16:06:20

Rio 2016 nemzetisport.hu

„Ez sosem sikerülhetett volna édesanyám mérhetetlen szeretete és támogatása nélkül.”