Marcus Grönholm óriási csatában győzött, és rekordot állított fel

2007.09.02. 10:42
Marcus Grönholm (Ford Focus WRC) győzelmével zárult a 38. Új-Zéland-rali. Ezzel a diadalával Marcus Grönholm új rekordot állított fel, ugyanis ötödször tudott nyerni Új-Zélandon. Hihetetlenül szoros csatában, 0,3 másodperccel lemaradva lett a második a regnáló vb-győztes Sébastien Loeb (Citroën C4 WRC), míg harmadikként zárt a végig magabiztos Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC).
Carlos Sainz korábban négyszer is győzött Új-Zélandon, de ötször eddig senkinek sem sikerült

Pályafutása harmincadik győzelmét szerezte az idei Új-Zéland-ralin Marcus Grönholm, aki hajszállal tudta csak megelőzni a címvédő Sébastien Loeböt.

A világbajnokok vasárnap is folytatták a küzdelmet: hol Grönholm vette át a vezetést, hol Loeb. A két pilóta izgalmas csatája végül egy ralira nem jellemző eredménnyel zárult - 0,3 másodperces különbséggel.

Ezzel a futamgyőzelmével Grönholm rekordot állított fel, ugyanis ötödször nyert Új-Zélandon: ennyiszer itt még senkinek sem sikerült.

Harmadikként zárt a Ford másik versenyzője, Mikko Hirvonen. A szintén Focus WRC-vel versenyző Latvala azonban nem tudta megtartani a negyedik helyet, mert a Subaru ausztrál pilótája, Chris Atkinson végül megelőzte őt.

A Ford idén is remek eredményt ért el Új-Zélandon, és ennek köszönhetően már 46 pont az előnye a Citroën csapatával szemben.

Marcus Grönholmnak is sikerült növelnie előnyét a világbajnoki összetettben. A finn számára azért is volt nagyon fontos itt a győzelem, mert a világbajnokságból két murvás, és három aszfaltos verseny van hátra. Az utóbbi futamokon Loeb sokkal esélyesebbnek számít.

A mezőny legközelebb Spanyolországba látogat. Az október 5-7. között megrendezett Katalán Ralit az előző két évben Loeb nyerte meg.