Serie A: nem bírtak egymással a kiesőjelöltek

B. D. K.B. D. K.
2024.04.01. 16:57
A Verona közel állt a második góljához, de meg kell elégednie az egy ponttal (Fotó: Getty Images)
A Cagliari a Veronával, míg a Sassuolo az Udinesével játszott 1–1-es döntetlent az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójának hétfői játéknapján.

A tabella alsó felében nagyon sűrű a mezőny, hiszen a játéknap előtt a 13. Leccét és a 19. Sassuolót csupán öt pont választotta el egymástól. A 20. Salernitana lényegében már kilátástalan helyzetben van, viszont a másik két kieső helyre heten is „pályáznak”.

CAGLIARI–VERONA

Kereken fél órát kellett várni az első találatra: Federico Bonazzoli remek mozdulattal juttatta labdát a kapuba, igaz, a hazaiak kapusa, Simone Scuffet elővehető a gól miatt (0–1).

A második félidő elején úgy tűnt, a szünetben beálló Darko Lazovics góljával kettővel megy a Verona, de a játékvezető les miatt végül nem adta meg a találatot.

A 72. percben beállt a Cagliariba Ibrahim Sulemana, s két perccel később egalizált (1–1).

A döntetlen egyik csapatnak sem rossz, ám nem is igazán jó.

SASSUOLO–UDINESE

A bennmaradásért küzdő hazaiak a 41. percben Grégoire Defrel révén kerültek előnybe (1–0).

Sokáig azonban nem örülhettek a vezetésüknek, ugyanis még a szünet előtt egyenlített az Udinese, Florian Thauvin volt eredményes (1–1).

A szünet után már nem láthattunk gólt, így ez a meccs is 1–1-es döntetlennel zárult.