nemzetisport.hu 2019.05.20 11:37 Frissítve: 2019.05.22 21:08

Heti program: Honvéd–Vidi MK-döntő, Szeged–Veszprém finálé a kézi NB I-ben

A Honvéd és a Mol Vidi FC Magyar Kupa-döntővel zárja le a szezonját, Spanyolországban és Németországban is kupafinálét rendeznek, az olasz Serie A-ban és a francia Ligue 1-ben pedig az utolsó forduló következik. A Szeged és a Veszprém két meccsen dönt a férfi kézilabda NB I első helyéről, bajnokot avathatnak a férfi vízilabda ob I-ben is. A Formula–1 pilótái a Monacói Nagydíjon mérik össze a tudásukat. Női és a férfi röplabda-válogatottunk is pályára lép az Európa-ligában. Zajlik a férfi kosárlabda NB I rájátszása, tovább halad a Giro d'Italia mezőnye. Véget ér a jégkorong-világbajnokság és a darts Premier League. Közben rajtol a francia nemzetközi teniszbajnokság, a Roland Garros. Lássuk, milyen sporteseményeken izgulhatunk a héten!

 

 

MÁJUS 20., HÉTFŐ


FUTBALLPROGRAM

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
20.30:
 Lazio–Bologna (Tv: Digi Sport1)

TÖRÖK SÜPER LIG
33. FORDULÓ
19.00:
Erzurumspor–Fenerbahce (Tv: Digi Sport3)

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
20.30:
 Szigetszentmiklós–Berettyóújfalu
B-CSOPORT
18.30:
 Veszprém–Haladás

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15: Franciaország–Nagy-Britannia
20.15: Kanada–Dánia (Tv: Sport2)
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15: Svédország–Lettország
20.15: Ausztria–Olaszország

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
kedd, 3.00: Portland Trail Blazers–Golden State Warriors (Tv: Sport1)

TENISZ
10.00–20.00: 
Roland Garros, Párizs, selejtező (Tv: Eurosport1)
11.00: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
17.30: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport2)

MÁJUS 21., KEDD

ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
12.15:
Finnország–Németország
16.15: Szlovákia–Dánia (Tv: Sport2)
20.15:
Kanada–Egyesült Államok (Tv: Sport2)
B-CSOPORT (POZSONY)
12.15:
Csehország–Svájc (Tv: Sport2)
16.15: Norvégia–Lettország
20.15: Svédország–Oroszország

NHL
RÁJÁTSZÁS
szerda, 2.00:
St. Louis Blues–San Jose Sharks (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.35:
Giro d'Italia, 10. szakasz, Ravenna–Modena, 147 km (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
18.00:
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
18.00: Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK
19.00: Sopron KC– Egis Körmend
19.00: JP Auto-JKSE–Pécsi VSK-Veolia (Tv: M4 Sport) 

TENISZ
10.00–16.00: Roland Garros, Párizs, selejtező (Tv: Eurosport2)
11.00: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
16.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport2)
17.30: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
18.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport1)    

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
19.30:
PannErgy-Miskolci VL–BVSC-Zugló

MÁJUS 22., SZERDA

FUTBALLPROGRAM

CIPRUSI KUPA
DÖNTŐ
18.00:
APOEL–AEL Limassol

CSEH KUPA
DÖNTŐ
19.15:
Baník Ostrava–Slavia Praha

ÉSZAKMACEDÓN KUPA
DÖNTŐ
18.30:
Makedonija GP–Akademija Pandev

HORVÁT KUPA
DÖNTŐ
18.00:
Dinamo Zagreb–Rijeka

MOLDOVAI KUPA
DÖNTŐ
19.30:
Sheriff Tiraspol–Sfintul Gheorghe

OROSZ KUPA
DÖNTŐ
18.30:
Ural–Lokomotiv Moszkva

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
18.00:
Serco-TF-BP–Naturtex-SZTE-Szedeák
NBA, RÁJÁTSZÁS (ha szükséges)
csütörtök, 3.00:
Golden State Warriors–Portland Trail Blazers (Tv: Sport1)

KERÉKPÁR
13.05:
Giro d'Italia, 11. szakasz, Carpi–Novi Ligure, 206 km (Tv: Eurosport1)

TENISZ
10.00–16.00: Roland Garros, Párizs, selejtező (Tv: Eurosport2)
11.00: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
16.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport2)
17.30: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
18.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport1)
20.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport2)

VÍZILABDA
E. ON FÉRFI OB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

19.00: FTC-Telekom Waterpolo–A-Híd OSC Újbuda (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!   
A 11. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
17.30:
Tatabánya–AVUS Szombathely

MÁJUS 23., CSÜTÖRTÖK

FUTBALLPROGRAM

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT
18.00:
Tahiti–Szenegál
20.30: Lengyelország–Kolumbia
B-CSOPORT
18.00:
Mexikó–Olaszország
20.30: Japán–Ecuador 

SZERB KUPA
DÖNTŐ
19.00:
Crvena zvezda–Partizan Beograd

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

DARTS
PREMIER LEAGUE
ELŐDÖNTŐ
20.00:
Michael van Gerwen (holland)–Daryl Gurney (északír) és Rob Cross (angol)–James Wade (angol) (Tv: Sport1)
DÖNTŐ
Az elődöntő győztesei (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

FORMULA–1
MONACÓI NAGYDÍJ
11.00:
1. szabadedzés (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
15.00: 2. szabadedzés – élőben az NSO-n!

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
NEGYEDDÖNTŐ
16.15: Kanada–Svájc (Tv: Sport1)
16.15: Oroszország–Egyesült Államok (Tv: Sport2)
20.15: Csehország–Németország 
20.15: Finnország–Svédország 
Az esti mérkőzések közül az egyiket közvetíti a Sport2

KAJAK-KENU
VÁLOGATÓVERSENY, SZOLNOK

Férfi K–1 400 m, női K–1 500 m

KERÉKPÁR
13.55:
Giro d'Italia, 12. szakasz, Cuneo–Pinerolo, 146 km (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

18.30: Telekom Veszprém–Mol-Pick Szeged (Tv: M4 Sport)     

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
péntek, 2.30:
Milwaukee Bucks–Toronto Raptors (Tv: Sport1)

TENISZ
10.00–16.00: Roland Garros, Párizs, selejtező (Tv: Eurosport2)
11.00: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
11.00–15.00: ATP-torna, Lyon, negyeddöntő (Tv: Sport2)
16.00: ATP-torna, Genf (Tv: Eurosport2)
17.30: WTA-torna, Strasbourg (Tv: Digi Sport1)
19.00: Roland Garros, sorsolás (Tv: Eurosport1)

MÁJUS 24., PÉNTEK

FUTBALLPROGRAM

FRANCIA LIGUE 1
38. FORDULÓ
21.05:
Amiens–Guingamp (Tv: Digi Sport3)
21.05: Angers–Saint-Étienne
21.05: Caen–Bordeaux (Tv: Digi Sport1)
21.05: Dijon–Toulouse (Tv: Digi Sport2)
21.05: Marseille–Montpellier
21.05: Nantes–Strasbourg
21.05: Nice–Monaco
21.05: Nimes–Lyon
21.05: Reims–Paris Saint-Germain
21.05: Rennes–Lille

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
C-CSOPORT
18.00: Honduras–Új-Zéland
20.30: Uruguay–Norvégia (Tv: M4 Sport)
D-CSOPORT
18.00: Katar–Nigéria

20.30: Ukrajna–Egyesült Államok

KOSZOVÓI KUPA
DÖNTŐ
20.45:
Trepca 89–KF Feronikeli

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓSPORT
11.30:
Formula–2, Monacói Nagydíj, 1. futam (Tv: M4 Sport) 

CSELGÁNCS
11.00:
Grand Prix-verseny, Hohhot, 1. nap (Tv: Sport2)

KAJAK-KENU
VÁLOGATÓVERSENY, SZOLNOK

200 és 1000 méteres döntők

KERÉKPÁR
13.00:
Giro d'Italia, 13. szakasz, Pinerolo–Ceresole Reale, 188 km, hegyi befutó (Tv: Eurosport1)
17.30: Tour de l'Ain, 1. szakasz (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
18.00:
Egis Körmend–Sopron KC
18.00: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt
18.00: Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE (Tv: M4 Sport)
18.00: Pécsi VSK-Veolia–JP Auto-JKSE

TENISZ
10.00–14.00: Roland Garros, Párizs, selejtező (Tv: Eurosport2)
14.00: WTA-torna, Strasbourg, elődöntő (Tv: Digi Sport1)
14.00 és 16.00: ATP-torna, Genf, elődöntő (Tv: Eurosport2)
14.30 és 16.30: ATP-torna, Lyon, elődöntő (Tv: Sport2)
17.30: WTA-torna, Strasbourg, elődöntő (Tv: Digi Sport1)

MÁJUS 25., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

MAGYAR KUPA
DÖNTŐ, BUDAPEST, GROUPAMA ARÉNA
19.30:
Budapest Honvéd–Mol Vidi FC (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

NŐI NB I
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Diósgyőr–Haladás

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT
18.00:
Franciaország–Szaúd-Arábia
18.00: Panama–Mali
F-CSOPORT
15.30:
Portugália–Dél-Korea
20.30: Argentína–Dél-Afrika

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ

18.00: Frosinone–Chievo (Tv: Digi Sport1)
20.30: Bologna–Napoli (Tv: Digi Sport2)

NÉMET KUPA
DÖNTŐ
20.00:
RB Leipzig–Bayern München (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
DÖNTŐ
21.00:
Barcelona–Valencia (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

ÉSZT KUPA
DÖNTŐ
15.00:
Narva Trans–Nomme Kalju

PORTUGÁL KUPA
DÖNTŐ
18.15:
Sporting CP–FC Porto

SKÓT KUPA
DÖNTŐ
16.00:
Hearts–Celtic

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓSPORT
  8.00:
V8 Supercars-bajnokság, Winton, 1. futam (Tv: Spíler1)
  9.00: Formula E, Berlin, selejtező (Tv: Eurosport1)
13.00: Formula E, Berlin, a sorozat 10. állomása (Tv: Eurosport1)
14.30: TCR Európa-kupa, Hockenheim, 1. futam (Tv: Sport2)

CSELGÁNCS
11.00:
Grand Prix-verseny, Hohhot, 2. nap (Tv: Sport1)

FORMULA–1
MONACÓI NAGYDÍJ
12.00:
3. szabadedzés (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
15.00: időmérő (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
15.15 és 19.15: elődöntő (Tv: Sport2)

KAJAK-KENU
VÁLOGATÓVERSENY, SZOLNOK

500 és 1000 méteres döntők

KERÉKPÁR
14.15:
Giro d'Italia, 14. szakasz, Saint-Vincent–Courmayeur, 131 km, hegyi befutó (Tv: Eurosport1, 15.30-tól az M4 Sporton is)
17.30: Tour de l'Ain, 2. szakasz (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS (ha szükséges)
vasárnap, 2.30:
Toronto Raptors–Milwaukee Bucks (Tv: Sport1)

ÖTTUSA
Világkupaverseny, Prága, női döntő 

RÖPLABDA
NŐI EURÓPA-LIGA, ARANY DIVÍZIÓ
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ
15.00:
MAGYARORSZÁG–Franciaország (Nyíregyháza) (Tv: Duna World)
FÉRFI EURÓPA-LIGA, EZÜST DIVÍZIÓ
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
17.30:
MAGYARORSZÁG–Bosznia-Hercegovina (Nyíregyháza)

TENISZ
13.30:
WTA-torna, Nürnberg, döntő (Tv: Eurosport2)
14.30: ATP-torna, Lyon, döntő (Tv: Sport1)
15.00: WTA-torna, Strasbourg, döntő (Tv: Digi Sport1)
15.30: ATP-torna, Genf, döntő (Tv: Eurosport2)

MÁJUS 26., VASÁRNAP

FUTBALLPROGRAM

NB III
29. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
12.30:
Tállya–Szolnoki MÁV FC
17.30: Jászberény–ESMTK
17.30: Cigánd–Diósgyőri VTK II
17.30: Sajóbábony–Debreceni EAC
17.30: Salgótarjáni BTC–Eger SE
17.30: Putnok–Füzesgyarmat
17.30: Tiszaújváros–Gyöngyösi AK
17.30: Nyírbátor–Sényő
KÖZÉP-CSOPORT
17.30: Szentlőrinc–Iváncsa
17.30: SZEOL SC–Szeged-GA
17.30: Makó–Kozármisleny
17.30: PMFC–Hódmezővásárhely
17.30: Szekszárd–KTE
17.30: RKSK–Paks II
17.30: Taksony–FC Dabas
17.30: Bp. Honvéd-MFA–Dunaújváros
NYUGATI CSOPORT
17.30: Komárom–Mol Vidi FC II
17.30: FC Ajka–III. ker. TVE
17.30: Nagykanizsa–Csepel
17.30: Sárvár–Érd
17.30: THSE-Szabadkikötő–Dunaharaszti
17.30: Pénzügyőr–Ménfőcsanak
17.30: Puskás Akadémia II–Andráshida
17.30: Pápai Perutz–BKV Előre

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
15.00: Torino–Lazio (Tv: Digi Sport1)
18.00: Sampdoria–Juventus (Tv: Digi Sport1)
20.30: Fiorentina–Genoa (Tv: Digi Sport3)
20.30: Cagliari–Udinese
20.30: Atalanta–Sassuolo – élő eredménykövetés az NSO-n!
20.30: Internazionale–Empoli (Tv: Digi Sport1) – élő eredménykövetés az NSO-n!
20.30: SPAL–Milan (Tv: Digi Sport2) – élő eredménykövetés az NSO-n!
20.30: Roma–Parma – élő eredménykövetés az NSO-n!

TÖRÖK SÜPER LIG
34. FORDULÓ
18.00:
Fenerbahce–Antalyaspor (Tv: Digi Sport2)

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
A-CSOPORT
18.00:
Szenegál–Kolumbia
20.30: Lengyelország–Tahiti
B-CSOPORT
15.30:
Mexikó–Japán
18.00: Ecuador–Olaszország 

ANDORRAI KUPA
DÖNTŐ
19.30:
UE Engordany–FC Santa Coloma

GIBRALTÁRI KUPA
DÖNTŐ
19.00:
Europa FC–Gibraltar United

FEHÉROROSZ KUPA
DÖNTŐ
16.00:
Vityebszk–Sahtyor Szoligorszk

LUXEMBURGI KUPA
DÖNTŐ
17.00:
F91 Dudelange–Etzella Ettelbrück

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AUTÓSPORT
11.15:
TCR Európa-kupa, Hockenheim, 2. futam (Tv: Sport1)
15.00: Ralikrossz-vb, Silverstone (Tv: Spíler1)

CSELGÁNCS
11.00: Grand Prix-verseny, Hohhot, 3. nap (Tv: Sport2)

FORMULA–1
MONACÓI NAGYDÍJ
15.10:
futam (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
15.45: a 3. helyért (Tv: Sport1)
20.15: döntő (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

KAJAK-KENU
VÁLOGATÓVERSENY, SZOLNOK

500, 1000 és 5000 m-es döntők

KERÉKPÁR
13.00:
Giro d'Italia, 15. szakasz, Ivrea–Como, 237 km (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
18.00:
Mol-Pick Szeged–Telekom Veszprém (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 4. MÉRKŐZÉS (ha szükséges)
18.00:
KTE-Duna Aszfalt–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
18.00: Atomerőmű SE–Szolnoki Olaj KK
19.00: Sopron KC– Egis Körmend
19.00: JP Auto-JKSE–Pécsi VSK-Veolia 

ÖTTUSA
Világkupaverseny, Prága, férfidöntő 

SPORTLÖVÉSZET
OLIMPIAI KVALIFIKÁCIÓS VILÁGKUPAVERSENY, MÜNCHEN
8.45:
női légpuska, döntő 13.30-tól 

TENISZ
11.00 és 17.15:
Roland Garros, Párizs, 1. nap (Tv: Eurosport1)
11.00–21.00: Roland Garros, Párizs, 1. nap (Tv: Eurosport2)

MÁJUS 27., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

NŐI NB I
DÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
15.00:
Ferencváros–MTK (Tv: M4 Sport)

ANGOL CHAMPIONSHIP
RÁJÁTSZÁS A FELJUTÁSÉRT, DÖNTŐ
16.00:
Derby County–Aston Villa

U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT
18.00:
Honduras–Uruguay
20.30: Norvégia–Új-Zéland
D-CSOPORT
18.00:
Katar–Ukrajna
20.30: Egyesült Államok–Nigéria 

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ
A-CSOPORT
18.15:
Rubeola Csömör–DEAC
19.00: Dunaferr–Szigetszentmiklós
B-CSOPORT
18.00:
Nyírgyulaj–Veszprém
18.15: Haladás–Aramis

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

TENISZ
11.00–21.00:
Roland Garros, Párizs, 2. nap (Tv: Eurosport2)
11.00–21.40: Roland Garros, Párizs, 2. nap (Tv: Eurosport1) 

2019.06.26 21:52:15

Minden más foci MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. »Ez a nemzet és ez a válogatott sötét alagútban volt. És amíg semmi sem történt, senki sem értette meg, hogyan lehet újra meglátni a fényt. Azt hiszem, válogatottunk megmutatta az utat, és én ezt akarom folytatni.«

2019.06.26 16:03:05

Minden más foci ILKU MIKLÓS

Kupaelődöntőt is játszott volna a helyi csapat az atomerőmű katasztrófája után pár nappal.

2019.06.26 15:58:59

Minden más foci nemzetisport.hu

Két éve változott meg az „iráni Messi” élete, aki tagadja az ellene felhozott vádakat.

2019.06.25 23:11:51

Minden más foci SZÖLLŐSI GYÖRGY

NS-VÉLEMÉNY. Az igények egyre magasabbak, az extra teljesítmény egyre kevesebb.

2019.06.25 23:10:47

Minden más foci MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Meglehetősen felgyorsult a (futball)világ, egyre több a pénz, egyre fontosabb (értékesebb) a siker, s nem utolsósorban egyre többen és többen látják a világ legjobbjainak meccseit.