Csak az egyenlítésnek örülhetett a Sepsi

A román Superliga rájátszásának 3. fordulójában a Sepsi OSK 1–1-et játszott odahaza a Farul Constantával.

ROMÁN SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, FELSŐHÁZ, 3. FORDULÓ
Sepsi OSK–Farul Constanta 1–1 (1–1)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 4560 néző. V: Chivulete
Sepsi OSK: Niczuly Roland – Ciobotariu, Ninaj, Kecskés (F. Stefan, a szünetben) – Oroian (Otelita, 60.), Kallaku, Paun (Aganovic, 77.), Dumitrescu – Stefanescu (Debeljuh, a szünetben), Safranko, Varga K. (Alimi, 60.). Vezetőedző: Bernd Storck
Farul: Buzbuchi – Dussaut (Gustavo Marins, 14.), Larie, Danuleasa (Sirbu, 64.), M. Popescu – C. Ganea, Queiros (Nedelcu, 74.), Grameni – Grigorjan (I. Vina, a szünetben), L. Munteanu, Cojocaru (Rivaldinho, a szünetben). Vezetőedző: Gheorghe Hagi
Gólszerző: Safranko (45.), ill. L. Munteanu (44.)

Három góljából csak egyet adtak meg, így újabb döntetlent játszott a román élvonal felsőházi rájátszásában a Sepsi OSK, elszalasztva a lehetőséget, hogy megelőzze az ötödik helyen álló ellenfelét, a címvédő Farult.

A Sepsi egész pályás letámadása az első félidőben levegőhöz is alig engedte jutni a vendégek védelmét, a Superliga egyik legjobb labdabirtoklási mutatójával rendelkező Farul pillanatokra tudta meg megtartani labdát. A szentgyörgyi fölényből azonban csak egy komoly helyzetre futotta, de Marius Stefanescu 12 méterről nem talált kaput. A félidő végén viszont már jöttek a gólok, előbb a konstancai Cristian Ganea sodorta saját kapujába a labdát, de Florin Chivulete játékvezető támadófaultot látott Darius Oroiannál. Négy perccel később Louis Munteanu pontos, lapos átlövéssel vezetéshez juttatta a Farult, de miközben a székely szurkolók hangosan „tolvajozni” kezdték a bírót, csapatuk rögtön a középkezdés után kiegyenlített: Stefanescu lövése még kijött a kapusról, Pavol Safranko azonban közelről a hálóba lőtt.

A jóval kiegyenlítettebb második félidőben újabb (ezúttal videó)bírói ítélet miatt háborogtak a szentgyörgyiek: Andres Dumitrescu lőtt be egy újabb kipattanót, de a VAR hajszálnyi lest látott a helyzetnél. Mindkét csapat ment előre a győztes gólért, ám a hátralevő idő java a Sepsi cserecsatára, Gabriel Debeljuh és Munteanu vetélkedéséről szólt, hogy melyikük képes nagyobb helyzetet kihagyni: előbbi öt méterről fejelt a kapus kezébe, utóbbi pedig – amikor éppen nem futott lesre – teljesen szabadon tört kapura, de kapufát lőtt.

A végjátékban már egyik anyaországi játékos sem volt pályán a Sepsinél, Kecskés Ákost a szünetben, Varga Kevint pedig a 60. percben cserélte le Bernd Storck vezetőedző, míg Varga Roland végig a kispadon maradt. 1–1