Kétszer is egyenlített a Sepsi az FCSB ellen

A román Superliga rájátszásának 6. fordulójában a Sepsi OSK 2–2-t játszott odahaza az FCSB együttesével.

ROMÁN SUPERLIGA
RÁJÁTSZÁS, 6. FORDULÓ
Sepsi OSK–FCSB 2–2 (1–2)
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 6100 néző. V: Moroita
Sepsi OSK: Niczuly Roland – Ciobotariu, Kecskés (Ninaj, a szünetben), F. Stefan – Renta (Oroian, a szünetben), Alimi – Aganovic (Dumitrescu, 73.), Stefanescu, Varga K. (Matei, 59.), Varga R. (Kallaku, 59.) – Debeljuh. Vezetőedző: Bernd Storck
FCSB: Tarnovanu – Cretu, Dawa, Ngezana, R. Radunovics – Lixandru (Alhassan, 80.), Sut, Olaru – Octavian Popescu (Radaslavescu, 67.), A. Baluta, F. Coman (Miculescu, 19.). Vezetőedző: Eliasz Haralambusz
Gólszerző: Varga R. (22.), F. Stefan (70.), ill. F. Coman (9.), Miculescu (34.)

Megszakította hét mérkőzés óta tartó kudarcsorozatát az FCSB ellen a Sepsi OSK, de a bukaresti csapat csütörtökön így is bajnok lehet – ha az Universitatea Craiova vereséget szenved a kolozsvári CFR ellen.

Bernd Storck erre a mérkőzésre feladta a megszokott, három belső védős játékrendszerét, ám 4-4-2-ben a Sepsi védelme átjáróháznak bizonyult az első tíz percben. A bukaresti támadók négyszer is egyedül maradtak Niczullyal szemben, és csak Denis Ciobotariu önfeláldozó mentése, valamint a kapufát eltaláló Alexandru Baluta pocsék lövőformája miatt nem dőlt már el ekkor a mérkőzés. Kecskés Ákos eladott labdáját már góllal büntette Florinel Coman, de mivel az FCSB gólkirálya rövidesen megsérült és cserét kért, a szentgyörgyiek levegőhöz jutottak.

Isznik Alimi közeli lövése már jelezte, hogy az éllovas védelme sem zár tökéletesen, az északmacedón középpályás pedig két perccel később tökéletesen indította Varga Rolandot, aki 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt. Kecskést viszont a Comant korán váltó David Miculescu is megkerülte, és jobbról kilőtte a hosszú alsó sarkot, Varga Roland második lehetőségénél pedig Stefan Tarnovanu kapusról előbb a kapufára, majd szögletre pattant a labda.

A második félidőben – az előző két idei egymás elleni mérkőzéshez hasonlóan – az FCSB előnye konzerválására törekedett, átengedve a labdát és a területet is a Sepsinek. És bár a székelyföldi támadások nagy helyzetek helyett inkább csak szögleteket hoztak, a rosszul kimozduló, a labda helyett Gabriel Debeljuhot elütő Tarnovanu hibáját kihasználták a hazaiak: Florin Stefan egészen közelről vágta a léc a labdát.

A végén pedig a meccslabda is a Sepsié volt, az ötperces ráadás utolsó pillanataiban a középhátvéd Ciobotariu került helyzetben, de külsővel mellé küldte a labdát. 2–2