Torsten Frings: hol itt, hol ott

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2006.08.05. 00:24
Werder–Bayern döntő a német Ligakupában – 1999 és 2004 után immáron harmadszor. A nyáron megerősödő brémaiak rácáfolhatnak a papírformára, főleg, ha az elődöntőben eredményes Mohamed Zidan és Torsten Frings újból megrázza magát.
Torsten Fringset nehéz tartani, a Bayern védôinek is kellemetlen perceket szerezhet a gólerôs középpályás
Imago
Imago
Thomas Schaaf, a Werder Bremen vezetőedzője harmadszor irányíthatja csapatát a német Ligakupa döntőjében, és ezúttal is a Bayern München ellen. Mérlege eddig nem valami fényes (kettőből semmi), a nyáron a játékoskeretét alaposan megerősítő brémai csapat edzője ezúttal azonban optimista.

„Jó mérkőzést várok, és természetes, hogy nyerni szeretnénk, ha már bejutottunk a fináléba” – mondta Thomas Schaaf, aki örömmel tapasztalhatta csapata keddi, Hamburg elleni elődöntője során, hogy a Mainzból visszatérő egyiptomi Mohamed Zidan remek formában van. Ugyanez elmondható a nyaralásából alig pár nappal a Hamburg elleni találkozó előtt visszatérő és edzésbe álló Torsten Fringsről is. A HSV ellen mindketten eredményesek voltak, utóbbi nem is akárhogyan. A válogatott játékos a hamburgi tizenhatos előterében szerzett labdát, és nem teketóriázott, 20 méterről, jobb lábbal lőtt Stefan Wächter kapujába.

„Láttam, hogy üres a kapu hoszszú oldala, és mivel takarásban voltam, a kapus csak későn vette észre a labdát. Hogy csodálatos gól volt-e, nem tudom, a lényeg, hogy bement” – emlékezett vissza Torsten Frings a döntőt jelentő góljára. A védekező, de a góllövéshez is értő középpályás valami hasonlóra készül volt csapata, a sérültek sorát (Andreas Görlitz, Sebastian Deisler, Valérien Ismaël, Claudio Pizarro, Christian Lell és Lúcio) nélkülöző Bayern ellen is. Fringsnek már van tapasztalata a Ligakupa-döntőkön, méghozzá mindkét oldalon. Először a Werder játékosaként játszott és kapott ki csapatával 2–1-re a Bayerntől 1999-ben, majd öt év múlva, 2004-ben éppen a bajorokat erősítve nyerte el a trófeát korábbi együttesével, a Werderrel szemben (3–2). Most, 2006-ban újra a brémaiak színeiben lép pályára, ismét a Bayern ellenében. Ha a történelmet nézzük, a végeredmény nem lehet más, mint vereség a müncheniek ellen, ám ebben természetesen ő sem hisz.

A szombaton, hat órakor Lipcsében kezdődő találkozót a Sport1 televízió élőben közvetíti.

Akik eldönthetik a meccset

Mohamed Zidan (Werder Bremen)

A 24 éves egyiptomi támadó egyelőre csak nevének kiejtésében és foglalkozásában hasonlít a francia zsenire, bár mindent megtesz, hogy a nyomdokaiba léphessen „nagynevű” társának (már ami a játéka színvonalát illeti, s nem a durvaságait). Lendületes, sokat változtatja helyét a háromszoros egyiptomi válogatott játékos, és ha kapu elé kerül, nem remeg a lába.

Torsten Frings (Werder Bremen)

A német válogatott középpályás meghatározó tagja csapatának. A vb-n Argentína ellen a lefújás után láthattuk, hogy a pofozkodásban is megállja a helyét, de a brémaiaknál hasznos mezőnymunkájával és fontos góljaival szerzett magának elismerést. Ha lövőhelyzetbe kerül, bátran kapura küldheti a labdát.

Michael Rensing (Bayern München)

Felix Magath pihentette a Schalke ellen Oliver Kahnt, és a 22 éves Rensinget állította a kapuba. Hogy nem tette rosszul, azt bizonyítja a kapus három bravúros mentése a rendes játékidőben, és az, hogy a tizenegyesrúgásoknál megfogta Sebastian Boenisch lövését is. Ha újból ő kezd, aligha okoz csalódást.

Bastian Schweinsteiger (Bayern München)

Lehet, hogy Michael Ballack távozásával a fiatal játékosnak kéne átvennie a Chelsea-hez igazoló középpályás szerepét. Jól cselez, és a világbajnokság bronzmeccsén láthattuk, hogy kapura is veszélyes, edzője azonban néha mostohagyermekként kezeli. Bizonyítani szeretné, hogy fel tud nőni a komoly feladatokhoz, akár vb-bronzmeccsről, akár Ligakupa-döntőről van szó.

A német kirakatcsapat ötször nyert Ligakupát

1997 óta rendezik meg Németországban a bajnoki rajt előtt a Ligakupát. A kilenc alkalomból ötször a Bayern München szerezte meg a trófeát és a vele járó pénzjutalmat. A címvédő Schalke idén éppen a bajorok ellen maradt alul az elődöntőben, a Werdernek pedig 1999 és 2004 után újból lehetősége van arra, hogy legyőzze a fináléban a Bayernt.
1997. Bayern München–VfB Stuttgart2–0
1998. Bayern München–VfB Stuttgart4–0
1999. Werder Bremen–Bayern München1–2
2000. Hertha BSC–Bayern München1–5
2001. Hertha BSC–FC Schalke 044–1
2002. Hertha BSC–FC Schalke 044–1
2003. Borussia Dortmund–Hamburger SV2–4
2004. Bayern München–Werder Bremen3–2