Női válogatott: csalódást keltő döntetlennel indult az Eb-selejtezősorozat

THÉKES ISTVÁNTHÉKES ISTVÁN
2024.04.05. 19:41
Fotó: Koncz Márton
Döntetlennel kezdte meg szereplését a magyar női labdarúgó-válogatott az Európa-bajnoki selejtezősorozatban. A Szegeden lejátszott találkozón a mieink Csiszár Henrietta révén vezetést szereztek Azerbajdzsán ellen, a hajrában azonban tizenegyesből egyenlítettek a vendégek.

Szegeden kezdte meg a szereplését a 2025-ös Európa-bajnokság selejtezőjében a magyar válogatott, ez volt a március 17-én kinevezett Szarvas Alexandra szövetségi kapitány első mérkőzése. Az első taps Szabó Viktóriának szólt, a kitűnő csatár 100. válogatottsága alkalmából virágcsokorral köszöntötték.

Nem ugrottak egymásnak a csapatok, mindkét oldal a biztonságra helyezte a hangsúlyt, próbált lapos passzokkal építkezni. A fogáskeresés közepette a magyarok veszélyeztettek többet, a 7. percben Csiszár Henrietta lövését ütötte szögletre az azeri kapus. A játékrész közepén Zeller Dóra 18 méterről leadott lövését követően a jobb oldali kapufán csattant a labda. A hajrában állandósult a magyar csapat fölénye, a 35. percben Zeller Dóra egyedül tört kapura, 12 méterről, középről lőtt, a labda a vetődő azeri kapusról pattant a mezőnybe. Szűk tíz perccel később Csiszár Henrietta robogott el a bal oldalon, kicselezte a rátámadó védőt, majd 17 méterről, a balösszekötő helyéről jobbal a jobb alsó sarokba zúdította a labdát.

Nem volt meglepő, hogy a szünetben az azeriek cseréltek, és az sem, hogy a hátrányban lévő kék mezesek aktívabban kezdték a második félidőt. A 73. percben egyenlített Azerbajdzsán: a kapura törő Kristina Bakarandzét buktatta a tizenhatoson belül Németh Hanna. Tizenegyes! Sevinj Jafarzade állt a labda mögé, és jobbal, laposan a bal alsó sarokba lőtt. A 77. percben kis híján ismét vezetést szerzett válogatottunk, Papp Luca húsz méterről célozta meg a bal felső sarkot, de Aitaj Sarifova szögletre ütötte a labdát. Ha a mérkőzés nem is volt magas színvonalú, mindkét csapat küzdött, harcolt, mindent elkövetett a győzelemért. A ráadás öt percet végigtámadták magyarok, a győztes gólt azonban nem sikerült begyötörniük. 1–1

MAGYARORSZÁG–AZERBAJDZSÁN 1–1 (1–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2000 néző. Vezette: Kirsty Dowle (Sophie Dennington, Ruby Sykes) (angolok)
MAGYARORSZÁG: Szőcs – Kovács L., Turányi, Németh H., Öreg – Papp L. – Csiszár, Fenyvesi (Pusztai, 88.) – Zeller (Kaján, 72.), Csányi (Vachter, 81.), Szabó V. (Pápai, 88.). Szövetségi kapitány: Szarvas Alexandra
AZERBAJDZSÁN: Sarifova – Acar (Dorofejeva, 92.), Mollajeva, Ahmadova, Mirzalijeva, Makszimova (V. Hajlijeva, 82.) – Mammadova (Sejfatdinova, a szünetben), Esra, Bakarandze, Alijeva (Bozdag, a szünetben) – Jafarzade. Szövetségi kapitány: Sijasat Asgarov
Gólszerző: Csiszár (1–0) a 44., Jafarzade (11-esből, 1–1) a 73. percben