nemzetisport.hu 2018.03.19 07:39 Frissítve: 2018.03.19 08:58

Légióskörkép: Gulácsiék legyőzték a Bayernt; magyar gól a Slovan–DAC meccsen

Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Gulácsi Péter kitűnő hetet zárt az RB Leipziggel (Fotó: Twitter)

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda 3–0-ra legyőzte az iráni Zob Ahant az ázsiai Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, s ezzel megszerezte első győzelmét a sorozatban. A magyar válogatott támadó két gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Hajduk Split bejutott a labdarúgó Horvát Kupa döntőjébe, miután az elődöntőben tizenegyesekkel legyőzte a Lokomotiva Zagrebet. A Hajdukban Futács Márkó még nem volt a keret tagja – nemrég épült fel súlyos sérüléséből –, viszont Gyurcsó Ádám kezdett, és egészen a 70. percig játszhatott. Gyurcsó a hétvégi bajnokin is pályára lépett, és gólpasszt adott az Osijek (3–3) ellen.

Három magyarból kettőnek a csapata is a legjobb nyolc közé jutott a labdarúgó Európa-ligában. Kádár Tamás együttese, a Dinamo Kijev búcsúzott – a magyar válogatott védő ráadásul combsérülést szenvedett, és a szünet előtti percekben le kellett cserélni. A Dortmund és a Salzburg összecsapásán csak kapura lövésig jutottak a felek – igaz, ebből volt 11 is összesen –, gól azonban nem született, így a Németországban korábban nyerni tudó osztrákok jutottak tovább. Szoboszlai Dominikot nem nevezték a meccsre a vendégek.

Szintén bejutott a negyeddöntőbe a német RB Leipzig, amely elhibázott egy büntetőt, de 1–1-et ért el Szentpéterváron az orosz Zenit ellen. Ezzel a Sevilla után a Lipcse a második csapat, amely döntetlent tudott kiharcolni El-mérkőzésen a Zenit otthonában – az orosz együttes 19 mérkőzéséből 17-et megnyert a saját stadionjában. Gulácsi Péter, a Leipzig magyar válogatott kapusa végigvédte a találkozót.

Őrzi jó formáját a Sporting Kansas City és magyar támadója, Sallói Dániel. Az SKC ezúttal a San Jose ellen nyert 3–2-re, Sallói a múlt heti két gólpassza után ezúttal egy asszisztot jegyzett.

Holman Dávid szerezte a Slovan Bratislava első gólját a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, a rájátszás 2. körében a DAC elleni rangadón. A pozsonyiak 2–0-ra nyertek. A Dunaszerdahelyben Kalmár Zsolt a 84. percben jött le, helyére Vida Kristopher állt be.

A hét legnagyobb magyar érdekeltségű sikere kétségkívül az RB Leipzig nevéhez fűződik. A Gulácsi Péterrel felálló lipcsei együttes 2–1-es győzelmet aratott a listavezető Bayern München felett, amely így 13 bajnoki után szenvedett újra vereséget, ráadásul a Leipzig történelme során először nyert ellene.

„Egyértelműen nekünk voltak a nagyobb lehetőségeink, megérdemeltük a sikert. Egy kicsit eltértünk a szokásos játékrendszerünktől, és ez nagyszerűen működött” – értékelt Gulácsi a mérkőzés után.

MÁRCIUS 12., HÉTFŐ

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ, B-CSOPORT
al-Vahda (arab emírségekbeli)–Zob Ahan (iráni) 3–0
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, kiosztott két gólpasszt.

DÁNIA, SUPERLIGA
25. FORDULÓ
FC Köbenhavn–Helsingör 4–3
Köbenhavn: Köteles László végigvédte a találkozót.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
6. FORDULÓ
St. Patrick’s–Dundalk 0–0
Dundalk: Adorján Krisztián a 71. percben állt be.

NK Lokomotiva Zagreb–Hajduk Split 1–1 – tizenegyesekkel 2–4
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám kezdőként 70 percet kapott, Futács Márkó nem volt a keret tagja.

SZLOVÁKIA, SZLOVÁK KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Trnava–DAC 2–0
DAC: Kalmár Zsolt kezdőként 68 percet kapott, Vida Kristopher és Mervó Bence végig a cserepadon ült.

MÁRCIUS 14., SZERDA

4. FORDULÓ, E-CSOPORT
Kitchee (hongkongi)–Kasiva Reysol (japán) 1–0
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta az összecsapást.

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
APOEL–Nea Szalamisz 2–2
Továbbjutott: az APOEL, 5–2-es összesítéssel.
APOEL: Sallai Roland végig a pályán volt, sárga lapot kapott.

NEGYEDDÖNTŐ
Slovan BratislavaL. Mikulas (II.) 4–3
Slovan: Holman Dávid nem volt a keretben.

MÁRCIUS 15., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Dinamo Kijev (ukrán)–Lazio (olasz) 0–2
Továbbjutott: a Lazio 4–2-es összesítéssel
Dinamo Kijev: Kádár Tamás combsérülést szenvedett, ezért a 45. percben le kellett cserélni.
Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 1–1
Továbbjutott: az RB Leipzig 3–2-es összesítéssel
RB Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a meccset.
Red Bull Salzburg (osztrák)–Borussia Dortmund (német) 0–0
Továbbjutott: a Red Bull Salzburg 2–1-es összesítéssel.
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem volt tagja a mérkőzéskeretnek.

MÁRCIUS 16., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
19. FORDULÓ
al-Vahda–Emirates Club 2–1
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.

AUSZTRIA, ERSTE LIGA
24. FORDULÓ

Liefering–FAC Wien 1–0
Liefering: Szoboszlai Dominik kezdett, a 85. percben lecserélték.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
30. FORDULÓ

Chateauroux–Le Havre 2–1
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a mérkőzést.
Clermont–Nancy 2–0
Nancy: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

7. FORDULÓ
Dundalk–Waterford 1–0
Dundalk: Adorján Krisztiánt nem nevezték a mérkőzésre.

Rapid Wien–Wolfsberger AC 5–1
Rapid Wien: Szántó Tamás a 73. percben lépett pályára csereként.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Kajrat Almati–Atirau 2–0
Kajrat: Elek Ákos végig a pályán volt.
Zsetiszu–Asztana 0–2
Asztana: Kleinheisler László csapata egyik legjobbja volt, végigjátszotta a meccset.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ
Korona Kielce–Górnik Zabrze 2–2
Kielce: Kecskés Ákos végig a kispadon ült.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 3–3
Hoffenheim: Szalai Ádám a 74. percben állt be csereként.

OLASZORSZÁG, SERIE B
31. FORDULÓ

Novara–Palermo 2–2
Palermo: Balogh Norbert az egész meccsen a kispadon ült.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
28. FORDULÓ

Famalicao–Vitória Guimaraes B 1–1
Guimaraes B: Bíró Bencét nem cserélték be.

28. FORDULÓ
Rizespor–Adanaspor 1–1
Adanaspor: Koman Vladimir sérült.

USA, MLS
ALAPSZAKASZ
D. C. United–Houston Dynamo 2–2
D.C.: Stieber Zoltán kezdőként 67 percet játszott.
Minnesota–Chicago Fire 2–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja végigjátszotta a mérkőzést.
Sporting Kansas City–San José Earthquakes 3–2
SKC: Sallói Dániel kezdő volt, a 87. percben lecserélték. Gólpasszt adott, a 21. percben sárga lapot kapott.

MÁRCIUS 18., VASÁRNAP

27. FORDULÓ
Salzburg–Austria Wien 5–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem volt nevezve a találkozóra.

CIPRUS, FIRST DIVISION
29. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ)
Apollon–APOEL 4–2
APOEL: Sallai Roland csere volt, nem lépett pályára a mérkőzésen.

26. FORDULÓ
FC Midtjylland–SönderjyskE 2–1
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem volt ott együttese keretében.
Silkeborg–FC Köbenhavn 1–3
Köbenhavn: Köteles László nem lett benevezve a találkozóra.

HONGKONG, SAPLING CUP
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
Kitchee–Rangers 3–2
Kitchee: Vadócz Krisztián szerezte csapata harmadik gólját.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
26. FORDULÓ

Osijek–Hajduk Split 3–3
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám kezdő volt, kiosztott egy gólpasszt, majd a 74. percben lecserélték, Futács Márkó nem volt nevezve.

KÍNA, JIA LEAGUE
2. FORDULÓ
Mejcsou Hakka–Jenpien 1–0
Jenpien: Guzmics Richárd végig a pályán volt.

27. FORDULÓ

RB Leipzig–Bayern München 2–1
RB Leipzig: Gulácsi Péter védte a hazaiak kapuját.

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ

Lazio–Bologna 1–1
Bologna: Nagy Ádám csere volt, nem lépett pályára.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
31. FORDULÓ

Real Oviedo–Granada 2–1
Oviedo: Hidi Patrik csere volt, nem lépett pályára.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
26. FORDULÓ
Lugano–Luzern 1–2
Lugano: Vécsei Bálint a 87. percig a pályán volt.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ

Slovan Bratislava–DAC 2–0
Slovan: Holman Dávid kezdő volt, ő szerezte csapata első gólját. A 80. percben lecserélték.
DAC: Kalmár Zsolt kezdett, őt váltotta a 83. percben Vida Kristopher. Mervó Bence nem volt nevezve.

Fürth: Megyeri Balázs, Pintér Ádám

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.

2018.12.14 12:15:03

Légiósok nemzetisport.hu

Bogdán Ádám a Celtic ellen védhet • Windecker József a PAOK ellen mutatkozhat be.

2018.12.04 23:46:15

Légiósok BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. Örülnék, ha Dzsudzsák Balázs egyszer, akár pályafutása végeztével őszintén beszélne döntéseinek miértjéről, az előtte kinyíló vagy éppen bezáruló kapukról, mert ha valamit hiányolok még pályafutásával kapcsolatban, az az, hogy sohasem derült ki, mit miért választott.