Légióskörkép: Gulácsiék legyőzték a Bayernt; magyar gól a Slovan–DAC meccsen

2018.03.19. 07:39
Gulácsi Péter kitűnő hetet zárt az RB Leipziggel (Fotó: Twitter)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Dzsudzsák Balázs csapata, az al-Vahda 3–0-ra legyőzte az iráni Zob Ahant az ázsiai Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, s ezzel megszerezte első győzelmét a sorozatban. A magyar válogatott támadó két gólpasszal járult hozzá a sikerhez.

A Hajduk Split bejutott a labdarúgó Horvát Kupa döntőjébe, miután az elődöntőben tizenegyesekkel legyőzte a Lokomotiva Zagrebet. A Hajdukban Futács Márkó még nem volt a keret tagja – nemrég épült fel súlyos sérüléséből –, viszont Gyurcsó Ádám kezdett, és egészen a 70. percig játszhatott. Gyurcsó a hétvégi bajnokin is pályára lépett, és gólpasszt adott az Osijek (3–3) ellen.

Három magyarból kettőnek a csapata is a legjobb nyolc közé jutott a labdarúgó Európa-ligában. Kádár Tamás együttese, a Dinamo Kijev búcsúzott – a magyar válogatott védő ráadásul combsérülést szenvedett, és a szünet előtti percekben le kellett cserélni. A Dortmund és a Salzburg összecsapásán csak kapura lövésig jutottak a felek – igaz, ebből volt 11 is összesen –, gól azonban nem született, így a Németországban korábban nyerni tudó osztrákok jutottak tovább. Szoboszlai Dominikot nem nevezték a meccsre a vendégek.

Szintén bejutott a negyeddöntőbe a német RB Leipzig, amely elhibázott egy büntetőt, de 1–1-et ért el Szentpéterváron az orosz Zenit ellen. Ezzel a Sevilla után a Lipcse a második csapat, amely döntetlent tudott kiharcolni El-mérkőzésen a Zenit otthonában – az orosz együttes 19 mérkőzéséből 17-et megnyert a saját stadionjában. Gulácsi Péter, a Leipzig magyar válogatott kapusa végigvédte a találkozót.

Őrzi jó formáját a Sporting Kansas City és magyar támadója, Sallói Dániel. Az SKC ezúttal a San Jose ellen nyert 3–2-re, Sallói a múlt heti két gólpassza után ezúttal egy asszisztot jegyzett.

Holman Dávid szerezte a Slovan Bratislava első gólját a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, a rájátszás 2. körében a DAC elleni rangadón. A pozsonyiak 2–0-ra nyertek.A Dunaszerdahelyben Kalmár Zsolt a 84. percben jött le, helyére Vida Kristopher állt be.

A hét legnagyobb magyar érdekeltségű sikere kétségkívül az RB Leipzig nevéhez fűződik. A Gulácsi Péterrel felálló lipcsei együttes 2–1-es győzelmet aratott a listavezető Bayern München felett, amely így 13 bajnoki után szenvedett újra vereséget, ráadásul a Leipzig történelme során először nyert ellene.

„Egyértelműen nekünk voltak a nagyobb lehetőségeink, megérdemeltük a sikert. Egy kicsit eltértünk a szokásos játékrendszerünktől, és ez nagyszerűen működött” – értékelt Gulácsi a mérkőzés után.

MÁRCIUS 12., HÉTFŐ

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ, B-CSOPORT
al-Vahda (arab emírségekbeli)–Zob Ahan (iráni) 3–0
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt, kiosztott két gólpasszt.

DÁNIA, SUPERLIGA
25. FORDULÓ
FC Köbenhavn–Helsingör 4–3
Köbenhavn: Köteles László végigvédte a találkozót.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
6. FORDULÓ
St. Patrick’s–Dundalk 0–0
Dundalk: Adorján Krisztián a 71. percben állt be.

NK Lokomotiva Zagreb–Hajduk Split 1–1 – tizenegyesekkel 2–4
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám kezdőként 70 percet kapott, Futács Márkó nem volt a keret tagja.

SZLOVÁKIA, SZLOVÁK KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Trnava–DAC 2–0
DAC: Kalmár Zsolt kezdőként 68 percet kapott, Vida Kristopher és Mervó Bence végig a cserepadon ült.

MÁRCIUS 14., SZERDA

4. FORDULÓ, E-CSOPORT
Kitchee (hongkongi)–Kasiva Reysol (japán) 1–0
Kitchee: Vadócz Krisztián végigjátszotta az összecsapást.

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
APOEL–Nea Szalamisz 2–2
Továbbjutott: az APOEL, 5–2-es összesítéssel.
APOEL: Sallai Roland végig a pályán volt, sárga lapot kapott.

NEGYEDDÖNTŐ
Slovan BratislavaL. Mikulas (II.) 4–3
Slovan: Holman Dávid nem volt a keretben.

MÁRCIUS 15., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Dinamo Kijev (ukrán)–Lazio (olasz) 0–2
Továbbjutott: a Lazio 4–2-es összesítéssel
Dinamo Kijev: Kádár Tamás combsérülést szenvedett, ezért a 45. percben le kellett cserélni.
Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 1–1
Továbbjutott: az RB Leipzig 3–2-es összesítéssel
RB Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a meccset.
Red Bull Salzburg (osztrák)–Borussia Dortmund (német) 0–0
Továbbjutott: a Red Bull Salzburg 2–1-es összesítéssel.
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem volt tagja a mérkőzéskeretnek.

MÁRCIUS 16., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
19. FORDULÓ
al-Vahda–Emirates Club 2–1
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.

AUSZTRIA, ERSTE LIGA
24. FORDULÓ

Liefering–FAC Wien 1–0
Liefering: Szoboszlai Dominik kezdett, a 85. percben lecserélték.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
30. FORDULÓ

Chateauroux–Le Havre 2–1
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a mérkőzést.
Clermont–Nancy 2–0
Nancy: Lang Ádám végigjátszotta a mérkőzést.

7. FORDULÓ
Dundalk–Waterford 1–0
Dundalk: Adorján Krisztiánt nem nevezték a mérkőzésre.

Rapid Wien–Wolfsberger AC 5–1
Rapid Wien: Szántó Tamás a 73. percben lépett pályára csereként.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Kajrat Almati–Atirau 2–0
Kajrat: Elek Ákos végig a pályán volt.
Zsetiszu–Asztana 0–2
Asztana: Kleinheisler László csapata egyik legjobbja volt, végigjátszotta a meccset.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
28. FORDULÓ
Korona Kielce–Górnik Zabrze 2–2
Kielce:Kecskés Ákos végig a kispadon ült.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 3–3
Hoffenheim: Szalai Ádám a 74. percben állt be csereként.

OLASZORSZÁG, SERIE B
31. FORDULÓ

Novara–Palermo 2–2
Palermo: Balogh Norbert az egész meccsen a kispadon ült.

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
28. FORDULÓ

Famalicao–Vitória Guimaraes B 1–1
Guimaraes B: Bíró Bencét nem cserélték be.

28. FORDULÓ
Rizespor–Adanaspor 1–1
Adanaspor: Koman Vladimir sérült.

USA, MLS
ALAPSZAKASZ
D. C. United–Houston Dynamo 2–2
D.C.: Stieber Zoltán kezdőként 67 percet játszott.
Minnesota–Chicago Fire 2–1
Chicago Fire: Nikolics Nemanja végigjátszotta a mérkőzést.
Sporting Kansas City–San José Earthquakes 3–2
SKC: Sallói Dániel kezdő volt, a 87. percben lecserélték. Gólpasszt adott, a 21. percben sárga lapot kapott.

MÁRCIUS 18., VASÁRNAP

27. FORDULÓ
Salzburg–Austria Wien 5–0
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem volt nevezve a találkozóra.

CIPRUS, FIRST DIVISION
29. FORDULÓ (RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ)
Apollon–APOEL 4–2
APOEL: Sallai Roland csere volt, nem lépett pályára a mérkőzésen.

26. FORDULÓ
FC Midtjylland–SönderjyskE 2–1
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem volt ott együttese keretében.
Silkeborg–FC Köbenhavn 1–3
Köbenhavn: Köteles László nem lett benevezve a találkozóra.

HONGKONG, SAPLING CUP
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
Kitchee–Rangers 3–2
Kitchee: Vadócz Krisztián szerezte csapata harmadik gólját.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
26. FORDULÓ

Osijek–Hajduk Split 3–3
Hajduk Split: Gyurcsó Ádám kezdő volt, kiosztott egy gólpasszt, majd a 74. percben lecserélték, Futács Márkó nem volt nevezve.

KÍNA, JIA LEAGUE
2. FORDULÓ
Mejcsou Hakka–Jenpien 1–0
Jenpien: Guzmics Richárd végig a pályán volt.

27. FORDULÓ

RB Leipzig–Bayern München 2–1
RB Leipzig: Gulácsi Péter védte a hazaiak kapuját.

OLASZORSZÁG, SERIE A
29. FORDULÓ

Lazio–Bologna 1–1
Bologna: Nagy Ádám csere volt, nem lépett pályára.

SPANYOLORSZÁG, SEGUNDA DIVISIÓN
31. FORDULÓ

Real Oviedo–Granada 2–1
Oviedo: Hidi Patrik csere volt, nem lépett pályára.

SVÁJC, SUPER LEAGUE
26. FORDULÓ
Lugano–Luzern 1–2
Lugano: Vécsei Bálint a 87. percig a pályán volt.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
FELSŐHÁZI RÁJÁTSZÁS, 2. FORDULÓ

Slovan Bratislava–DAC 2–0
Slovan: Holman Dávid kezdő volt, ő szerezte csapata első gólját. A 80. percben lecserélték.
DAC: Kalmár Zsolt kezdett, őt váltotta a 83. percben Vida Kristopher. Mervó Bence nem volt nevezve.

Fürth: Megyeri Balázs, Pintér Ádám

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.