Légióskörkép: három magyar csapata is továbbment az El-ben

2018.02.26. 07:41
Gulácsi Péter kétszer kapitulált a visszavágón, de ez is belefért az RB Leipzignek (Fotó: AFP)
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Hiába nyert az olasz Napoli 2–0-ra a Gulácsi Pétert végig a soraiban tudó német RB Leipzig otthonában, a lipcseiek idegenben szerzett több góljuknak köszönhetően bejutottak az Európa-liga legjobb 16 csapata közé. A Kádár Tamást foglalkoztató ukrán Dinamo Kijev hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a görög AEK Athénnal, így – szintén a vendégként elért találata révén – a következő körbe lépett. Kleinheisler László együttese, a kazah Asztana helytállt a portugál Sporting CP stadionjában (3–3), ennek ellenére búcsúzott a sorozattól.

Az osztrák Red Bull Salzburg – amely Szoboszlai Dominikot nem nevezte a mérkőzésre – nagy skalpot gyűjtött be: hazai pályán megverte a spanyol Real Sociedadot, így szintén ott lesz a nyolcaddöntőben.

És ha már Szoboszlai: a magyar középpályás az osztrák másodosztályban lehetőséget kapott a Lieferingnél: a szünet után a második félidőre állt be, az 51. percben pedig egy szabadrúgásból vezetést is szerzett csapatának, a sereghajtó BW Linz azonban fordított, így otthon tartotta a három pontot.

Sorozatban ötödik bajnoki győzelmét aratta az APOEL a ciprusi élvonalban, a Sallai Rolandot a soraiban tudó listavezető 3–2-re nyert az Ol. Nicosia otthonában – a magyar válogatott támadó góllal járult hozzá a sikerhez.

Az APOEL a 33. percben szerzett vezetést, Sallai 17 méterről lőtte ki szépen a bal alsót. A második félidőben mindkét csapat kétszer talált be, az ismét győzedelmeskedő APOEL két ponttal vezeti a bajnokságot. A magyar futballista a 20. bajnokiján a hetedik gólját szerezte.

A szlovák élvonalban kevésbé kellett megerőltetnie magát a Slovan Bratislavának, a pozsonyiak hatot vágtak a zsolnai Zilinának. Holman Dávid egy góllal vette ki a részét a győzelemből – emellett egy gólpasszt is kiosztott –, összességében három bajnoki találatnál jár a szezonban.

Németh Krisztián csapata, a New England Revolution nyerte meg az észak-amerikai Mobile Mini Sun Cup elnevezésű felkészülési tornát, mivel a döntőben az 1–1-es rendes játékidőt követően tizenegyesekkel 4–3-ra legyőzte a Houston Dynamót.

A Revset a második félidő elején a szünetben beálló Németh juttatta előnyhöz, aki Kelyn Rowe lövése után a kapufáról kipattanó labdát gondolkodás nélkül a kapu jobb oldalába küldte.

A Houston a játékrész közepén egyenlített, így következhetett a tizenegyespárbaj, amelyben utolsóként a magyar válogatott támadó állt a labda mögé, s magabiztos lövésével eldöntötte a párharcot.

FEBRUÁR 19., HÉTFŐ

ÁZSIAI BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
al-Vahda (arab emírségekbeli)–al-Duhail (katari) 2–3
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs végigjátszotta a mérkőzést.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 2–1
RB Leipzig: Gulácsi Péter védte a lipcseiek kapuját.

LENGYELORSZÁG, EKSTRAKLASA
23. FORDULÓ
Górnik Zabrze–Termalica Nieciecza 3–0
Nieciecza:Kecskés Ákos nem volt keretben.

FEBRUÁR 20., KEDD

E-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Kitchee (hongkongi)–Csonbuk (dél-koreai) 0–6
Kitchee: Vadócz Krisztián végig a pályán volt.

FEBRUÁR 21., SZERDA

CIPRUS, CIPRUSI KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

APOEL–Ermisz 5–1
Továbbjutott: az APOEL, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel
APOEL:Sallai Rolandot a 70. percben cserélte be az edzője.

USA, MOBILE MINI SUN CUP
New England Revolution–Sporting Kansas City 2–1
New England Revolution:Németh Krisztián az 59. percben állt be;SKC:Sallói Dániel végig a pályán volt.

FEBRUÁR 22., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓ

Dinamo Kijev (ukrán)–AEK Athén (görög) 0–0
Továbbjutott:aDinamo Kijev, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végig a pályán volt.
Sporting CP (portugál)–FK Asztana (kazah) 3–3
Továbbjutott:
aSporting CP, 6–4-es összesítéssel
Asztana: Kleinheisler László kezdő volt, az 59. sárga lapot kapott, a 60. percben lecserélték.

RB Leipzig (német)–Napoli (olasz) 0–2
Továbbjutott:azRB Leipzig, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal
RB Leipzig: Gulácsi Péter végig a pályán volt.
Red Bull Salzburg (osztrák)–Real Sociedad (spanyol) 2–1
Továbbjutott: a Red Bull Salzburg, 4–3-as összesítéssel
Salzburg: Szoboszlai Dominik nem volt tagja a keretnek.

TÖRÖKORSZÁG, TFF 1. LIG
23. FORDULÓ

Adanaspor–Adana Demirspor 1–0
Adanaspor: Koman Vladimir végig a pályán volt, a 63. percben sárga lapot kapott.

FEBRUÁR 23., PÉNTEK

ARAB EMÍRSÉGEK, UAE LEAGUE
17. FORDULÓ
al-Vahda–al-Ahli Dubai 0–0
al-Vahda: Dzsudzsák Balázs kezdő volt, a 71. percben lecserélték.

AUSZTRIA, ERSTE LIGA
21. FORDULÓ

BW Linz–Liefering 2–1
Liefering: Szoboszlai Dominikota második félidőre küldte a pályára az edzője, az 51. percben gólt szerzett.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
27. FORDULÓ

Le Havre–Bourg Peronnas 0–0
Le Havre: Bese Barnabás nem volt tagja a keretnek.

ÍRORSZÁG, PREMIER DIVISION
2. FORDULÓ
Shamrock Rovers–Dundalk 0–0
Dundalk: Adorján Krisztián a 73. percben állt be.

FEBRUÁR 24., SZOMBAT

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Liverpool–West Ham United 4–1
Liverpool: Bogdán Ádám nem volt keretben.

AUSZTRIA, BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Altach–Mattersburg 1–1
Mattersburg: Varga Barnabás nem volt keretben.
Rapid Wien–LASK Linz 2–0
Rapid Wien: Szántó Tamás kispados volt.

CIPRUS, FIRST DIVISION
26. FORDULÓ
Ol. Nicosia–APOEL 2–3
APOEL: A meccset végigjátszó Sallai Roland szerezte az első gólt.

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
23. FORDULÓ

Hajduk Split–Belupo 0–1
Hajduk Split:Futács Márkó lábadozik, Gyurcsó Ádám a szünetben állt be.

24. FORDULÓ
Termalica Nieciecza–Sandecja 1–0
Nieciecza:Kecskés Ákos nem került be a hazaiak keretébe.

24. FORDULÓ

Hoffenheim–Freiburg 1–1
Hoffenheim: Szalai Ádámot a 71. percben lecserélték.

BUNDESLIGA 2.
24. FORDULÓ

Greuther Fürth–Braunschweig 2–1
Fürth:
Megyeri Balázs mellőzött a csapatnál, Pintér Ádám a 84. percben állt be.

OLASZORSZÁG, SERIE A
26. FORDULÓ

Bologna–Genoa 2–0
Bologna: Nagy Ádám a 77. percig volt a pályán.

SERIE B
27. FORDULÓ

Pro Vercelli–Palermo 0–0
Palermo: Balogh Norbert végig a kispadon ült.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
21. FORDULÓ
DAC–Michalovce 2–0
DAC: Kalmár Zsolt végig a pályán volt, Mervó Bence a kispadon ült végig, Vida Kristopher az 55. percben állt be.
Slovan Bratislava–Zilina 6–0
Slovan: A negyedik gólt szerző, valamint gólpasszt jegyző Holman Dávid végigjátszotta a találkozót.

DÖNTŐ
Houston Dynamo–New England Revolution 1–1 – tizenegyesekkel 3–4
New England Revolution: Németh Krisztián a szünetben állt be, gólt szerzett, majd a tizenegyespárbajban is betalált.
A 3. HELYÉRT
Portland Timbers–Sporting Kansas City 3–2
Sporting Kansas City: Sallói Dánielt a 62. percben cserélték be.

Hobro–FC Midtjylland 1–2
Midtjylland: Korcsmár Zsolt végigjátszotta a mérkőzést.

IZRAEL, LIGAT HA'AL
24. FORDULÓ

Hapoel Beer-Seva–Beitar Jeruzsálem 1–1
Hapoel: Korhut Mihály nem került a keretbe.

24. FORDULÓ
RB Leipzig–Köln 1–2
RB Leipzig: Gulácsi Péter végigvédte a mérkőzést

PORTUGÁLIA, SEGUNDA LIGA
26. FORDULÓ

Vitória Guimaraes B–Academico Viseu 0–0
Guimaraes B: Bíró Bence kezdőként 64 percet kapott.
Benfica B–Cova De Piedade 1–1
Benfica B: Csoboth Kevin nem volt a keretben.

Adanaspor: Koman Vladimir

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.