Bundesliga: egy hét alatt három meccset buktak el Gulácsiék

2018.02.25. 19:57
Gulácsi hiába repült, nem érhette el Koziello tekerését (Fotó: AFP)
Nem túl jó hetet zárt az RB Leipzig: a Gulácsi Péterrel felálló csapat hazai pályán kikapott a sereghajtó 1. FC Kölntől a Bundesliga 24. fordulójában, így hét nap leforgása alatt harmadik mérkőzését is elveszítette – igaz, a Napoli elleni vereség továbbjutást jelentett az Európa-ligában.

Megterhelő hetet zárt az RB Leipzig, amely hétfő este az Eintracht Frankfurt otthonában kapott ki, majd csütörtökön a Napolitól szenvedett vereséget hazai pályán az Európa-ligában (ám idegenbeli 3–1-es győzelmének köszönhetően így is továbbjutott), vasárnap pedig a Bundesligában sereghajtó 1. FC Kölnt fogadta. Gulácsi Péter természetesen ezúttal is kezdő volt a lipcseieknél.

A házigazda az ötödik percben megszerezte a vezetést: bal oldali támadás végén Adama Lookman lőtt, a labda a kapufáról kipattant a mezőnybe, az érkező Jean-Kévin Augustin pedig az ötösről az üresen tátongó kapuba lőtt könnyedén. A hétfői frankfurti mérkőzésen is a fiatal francia szerezte meg a vezetést a lipcseieknek, akkor 2–1-es vereség lett a vége, vasárnap pedig...

Nos, most sem végződött sokkal jobban a találkozó az RB Leipzig szemszögéből. A szünetben még Gulácsiéknál volt az előny, a második félidőben azonban hét perc alatt fordított a Köln. A 70. percben Vincent Koziello tekert középről, tizenhat méterről a lipcsei kapu jobb oldalába, Gulácsi hiába repült, csak ujjheggyel beleérni tudott a lövésbe, védeni nem.

Aztán a 77. percben ismét csődöt mondott a lipcsei védelem: Marcel Risse némi szerencsével betört a tizenhatoson belülre, az alapvonal közeléből középre gurított, az érkező Leonardo Bittencourt pedig az ötösről a hálóba lőtt, Gulácsinak esélye sem volt a hárításra. 1–2

A Köln a bennmaradás szempontjából fontos három ponttal gazdagodott, a Lepizig vereségével maradt a hatodik.

A sorozatban elszenvedett három vereség után nincsenek könnyű helyzetben a lipcseiek, ráadásul nehéz hetek is várnak rájuk: a következő öt meccsükön megmérkőznek a Borussia Dortmunddal, a Bayern Münchennel, valamint az Európa-ligában kétszer a Zenittel a nyolcaddöntőben.

A Leverkusen–Schalke mérkőzésről itt olvashat!