nemzetisport.hu 2018.02.25 19:57 Frissítve: 2018.02.25 20:25

Bundesliga: egy hét alatt három meccset buktak el Gulácsiék

Nem túl jó hetet zárt az RB Leipzig: a Gulácsi Péterrel felálló csapat hazai pályán kikapott a sereghajtó 1. FC Kölntől a Bundesliga 24. fordulójában, így hét nap leforgása alatt harmadik mérkőzését is elveszítette – igaz, a Napoli elleni vereség továbbjutást jelentett az Európa-ligában.

Gulácsi hiába repült, nem érhette el Koziello tekerését (Fotó: AFP)

Megterhelő hetet zárt az RB Leipzig, amely hétfő este az Eintracht Frankfurt otthonában kapott ki, majd csütörtökön a Napolitól szenvedett vereséget hazai pályán az Európa-ligában (ám idegenbeli 3–1-es győzelmének köszönhetően így is továbbjutott), vasárnap pedig a Bundesligában sereghajtó 1. FC Kölnt fogadta. Gulácsi Péter természetesen ezúttal is kezdő volt a lipcseieknél.

A házigazda az ötödik percben megszerezte a vezetést: bal oldali támadás végén Adama Lookman lőtt, a labda a kapufáról kipattant a mezőnybe, az érkező Jean-Kévin Augustin pedig az ötösről az üresen tátongó kapuba lőtt könnyedén. A hétfői frankfurti mérkőzésen is a fiatal francia szerezte meg a vezetést a lipcseieknek, akkor 2–1-es vereség lett a vége, vasárnap pedig...

Nos, most sem végződött sokkal jobban a találkozó az RB Leipzig szemszögéből. A szünetben még Gulácsiéknál volt az előny, a második félidőben azonban hét perc alatt fordított a Köln. A 70. percben Vincent Koziello tekert középről, tizenhat méterről a lipcsei kapu jobb oldalába, Gulácsi hiába repült, csak ujjheggyel beleérni tudott a lövésbe, védeni nem.

Aztán a 77. percben ismét csődöt mondott a lipcsei védelem: Marcel Risse némi szerencsével betört a tizenhatoson belülre, az alapvonal közeléből középre gurított, az érkező Leonardo Bittencourt pedig az ötösről a hálóba lőtt, Gulácsinak esélye sem volt a hárításra. 1–2

A Köln a bennmaradás szempontjából fontos három ponttal gazdagodott, a Lepizig vereségével maradt a hatodik.

A sorozatban elszenvedett három vereség után nincsenek könnyű helyzetben a lipcseiek, ráadásul nehéz hetek is várnak rájuk: a következő öt meccsükön megmérkőznek a Borussia Dortmunddal, a Bayern Münchennel, valamint az Európa-ligában kétszer a Zenittel a nyolcaddöntőben.

A Leverkusen–Schalke mérkőzésről itt olvashat!

NÉMET BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Schalke 0–2
(Burgstaller 11., Bentaleb 89. – 11-esből)
RB Leipzig–Köln 1–2
(Augustin 5., ill. Koziello 70., Bittencourt 77.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.