PL: a Liverpool négy gólt vágott a West Hamnek

2018.02.24. 17:56
Sadio Mané megszerzi a negyedik Liverpool-gólt (Fotó: AFP)
A Liverpool labdarúgócsapata 4–1-re nyert hazai pályán a West Ham United ellen a Premier League 28. fordulójában, ezzel a vasárnap pályára lépő Manchester Unitedet megelőzve a második helyre lépett előre.

A Liverpool második gólját Mohamed Szalah lőtte, ez volt az egyiptomi huszadik ballábas találata a mostani bajnokságban. Korábban még egy játékos sem szerzett 20 gólt bal lábbal egy Premier League-idényben.

Roberto Firmino pedig újra lőtt egy gólt, amelynél nem nézett oda, ahová célzott. Ez már a harmadik volt tőle az idényben…

A Newcastle hiába vezetett 2–0-ra a Bournemouth vendégeként, csak egy ponttal gazdagodott. A „szarkák" 2000 februárja óta először adtak le kétgólos előnyt a PL-ben, akkor a Sunderlanddel játszottak 2–2-t.

A Brighton & Hove Albion 4–1-gyel intézte el a Swansea Cityt, játékosai közül csak Lewis Dunk érezheti kicsit kellemetlenül magát, ebben az idényben ugyanis már negyedszer szerzett öngólt. Ezzel beállította Martin Skrtel rekordját (2013–2014).

A Huddersfield 2–1-re nyert a West Bromwich Albion vendégeként, így az 1955–1956-os idény óta először verte meg egyik ellenfelét mindkétszer egy idényben az angol élvonalban. Akkor a Tottenham és szintén a West Brom ellen ünnepelhetett duplán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Liverpool–West Ham United 4–1 (Can 29., Szalah 51., Firmino 57., Mané 77., ill. Antonio 59.)
AFC Bournemouth–Newcastle United 2–2
(A. Smith 80., Gosling 89., ill. Gayle 17., 45+1.)
Brighton & Hove Albion–Swansea City 4–1 (Murray 18., 69. – az elsőt 11-esből, Knockaert 73., Locadia 90., ill. Dunk 85. – öngól)
Burnley–Southampton 1–1 (Barnes 67., ill. Gabbiadini 90.)
West Bromwich Albion–Huddersfield Town 1–2 (Dawson 64., ill. La Parra 47., Mounie 56.)