nemzetisport.hu 2018.02.19 22:40 Frissítve: 2018.02.19 22:53

Bundesliga: Gulácsiék legyőzésével dobogós helyen a Frankfurt

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 24. fordulójának hétfő esti mérkőzésén az Eintracht Frankfurt otthon 2–1-re legyőzte Gulácsi Péter csapatát, az RB Leipziget, és feljött a harmadik helyre a tabellán.

Gulácsiék számára nem volt sikeres a frankfurti túra (Fotó: Twitter)

Elképesztő füttyszó mellett, kisebb csúszással indult a meccs – a frankfurti szurkolók ekképpen tiltakoztak a hétfő esti rendezés miatt. Pedig az együttes az előző három hétfői tétmeccsét egyaránt megnyerte, kapott gól nélkül.

A lipcseieknek indult jobban a meccs, az első negyedóra végéhez közeledve megszerezték a vezetést, egy szépségdíjas akció végén Konrad Laimer centerezése után Jean-Kévin Augustin talált a kapuba (0–1).

A félidő derekán percek alatt fordított a házigazda, egy szöglet után nem tudott tisztázni a vendégek védelme, Timothy Chandler pedig „betalpalta" a labdát a kapuba, a közeli kísérlethez csak hozzáérni tudott Gulácsi (1–1), majd Kevin-Prince Boateng talált a magyar kapus lába között a hálóba (2–1).

Ez jó előjel volt a frankfurtiaknak, hiszen eddig ha Boateng betalált egy Bundesliga-meccsen (13), akkor egyszer sem kapott ki a csapata (9 győzelem, 4 döntetlen).

Nem vált unalmassá a meccs, hiszen még mindig csak a 30. percben jártunk, amikor büntetőhöz jutott a vendégcsapat – pontosabban csak ezt hitték a játékosok, de a videobírózás után les miatt végül a megítélt tizenegyes helyett kifelé szabadrúgás lett a verdikt.

Az első játékrész lefújását követően egy kisebb csetepaté alakult ki a pályán, gyakorlatilag mindenki lökdösődött mindenkivel, ehhez képest hamar elcsitult – lap nélkül – az emberkedés.

No, a második félidő kezdése már nem haladt ilyen ütemben, mivel ezúttal a hazai szurkolók nemtetszésüknek teniszlabdazáporral és vécépapír/pénztárgépszalag-görgeteggel adtak hangot.

A folytatás a játékot illetően már nem volt a régi, a játékrész derekán Haller léphetett ki óriási indítással, de addig ügyetlenkedett, hogy Gulácsiék elválaszthatták a labdától.

Az utolsó negyedórára Timo Wernert is beküldték a vendégek, de ő sem tudott betalálni, így a Frankfurt nyert, és feljött a harmadik helyre a tabellán.

A mérkőzés góljai

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–RB Leipzig 2–1 (Chandler 22., K-P. Boateng 26., ill. Augustin 13.)

Német labdarúgás MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „A német bajnokságot az teszi különlegessé és vonzóvá, hogy ott hisznek és bíznak benned, még akkor is, ha olyan fiatal vagy, mint én, hiszen arrafelé nem vesznek külföldről játékost úgy, hogy ne győződnének meg a képességeiről.”

2019.02.12 08:40:24

Német labdarúgás PIETSCH TIBOR

„Ha Petry Zsolt mellé még egy magyar edzőt hoznék, ránk fognák, hogy átvette a hatalmat a magyar maffia...”

2019.02.08 01:05:39

Német labdarúgás HUBER TAMÁS

NS-VÉLEMÉNY. Dárdai és a Hertha lesz a példa.

2019.02.06 19:34:07

Német labdarúgás HUBER TAMÁS, TÓTH ISTVÁN (Berlin)

A müncheniek végig fölényben játszottak, de Hummels kisegítette egyszer a hazaiakat – végül Coman döntött.