Légióskörkép: Szalai és Nikolics duplázott, Priskin döntőbe lőtte a Slovant

2017.04.18. 14:52
Szalai Ádám harmadszor duplázott 2017-ben (Fotó: AFP)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét – a húsvéti ünnepek miatt ezúttal egy nappal később. Kövesse velünk, mi történt a magyar futballistákkal az előző héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Pazar hétvégét zárt Szalai Ádám a német Bundesligában. A Hoffenheim magyar támadója a Mönchengladbach ellen 5–3-ra megnyert összecsapáson duplázott – 2017-ben már harmadszor a bajnokságban –, aminek köszönhetően gól/játékperc mutatója még Lionel Messiénél is jobb. Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapuban aratott kiütéses, 4–0-s sikert a Freiburg ellen. Stieber Zoltán gólpasszt adott a másodosztályú Kaiserslauternben, amely azonban így is kikapott 3–1-re az Union Berlintől. A Greuther Fürth magyar légiósai közül Pintér Ádám izomsérülése miatt nem lépett pályára a VfL Bochum elleni idegenbeli meccsen, Megyeri Balázs viszont végigvédte a találkozót, melyet a hazaiak 1–0-ra megnyertek.

Szalai két gólja

A Serie A-ban a Palermo gól nélküli döntetlenre végzett a Bolognával. A szicíliaiaknál Balogh Norbertet a 41. percben lecserélte edzője, Sallai Roland a 73. percben állt be.

Nikolics Nemanja két góllal járult hozzá a Chicago Fire 3–0-s győzelméhez. A magyar támadót teljesítményének köszönhetően beválasztották – első alkalommal – a hét csapatába az MLS-ben.

Nikolics góljai

A DAC Vida Kristopherrel a soraiban győzte le a szlovák címvédő Trencínt (Trencsén). Vida 77 percet kapott László Csabától. Bár a hétvégi bajnokiját elveszítette a Slovan Bratislava, azt megelőzően bejutott a Szlovák Kupa döntőjébe. Priskin Tamás mindkét találkozót végigjátszotta, a kupameccsen ő szerezte a visszavágó egyetlen gólját. Kalmár Zsolt hasonlóképp járt, a Randers otthonában eredményes volt a Dán Kupában (4–2), az FC Köbenhavn ellen azonban ő sem tudott segíteni csapatán (0–1).

A Slovan kupaelődöntőjének visszavágója – Priskin gólja 24.45-nél

Dzsudzsák Balázs ezúttal csak csereként állt be az al-Vahdába, és bár ő egyenlített, így is vereséget szenvedett csapata az al-Ahlitól (1–2).

Dzsudzsák egyenlítése

Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin) végigjátszotta a Ruch Chorzów elleni bajnokit, és a győztes gólt ő készítette elő a 83. percben.

További információkért kattintson a táblázatban található mérkőzésre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti összecsapása!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb

lábadozik
Megyeri Balázs Greuther Fürth (német II.) Bochum (i.)