Serie A: idegenben nyert a Juve, nőtt is az előnye az élen

2017.04.15. 17:20
A Juventus győzött, a Roma csak döntetlent játszott a Serie A 32. fordulójának szombati játéknapján, így nőtt az éllovas „zebrák” előnye az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság tabelláján. A két magyart is pályára küldő, a bennmaradásért harcoló Palermo hazai pályán nem bírt a Bolognával, noha a meccs jelentős részében emberelőnyben játszott.

Az Erick Pulgar kiállítása miatt a 24. perctől emberhátrányban játszó Bologna – mint arról beszámoltunk – nélkülözni kénytelen Nagy Ádámot, míg a Palermóban a kezdőben helyet kapó Balogh Norbertet még az első félidő hajrájában (41. perc) lecserélték, Sallai Roland pedig a 73. perctől kapott játéklehetőséget – és a 88. percben nagy helyzetben hibázott.mint arról beszámoltunk – nélkülözni kénytelen Nagy Ádámot, míg a Palermóban a kezdőben helyet kapó Balogh Norbertet még az első félidő hajrájában (41. perc) lecserélték, Sallai Roland pedig a 73. perctől kapott játéklehetőséget – és a 88. percben nagy helyzetben hibázott.

Gonzalo Higuaín duplázott, a Juventus győzött a Pescara vendégeként, és a 2011–12-es szezon óta először mondhatja el, hogy mindhárom újonc otthonában begyűjtötte a három pontot.

Az utolsó percekre Francesco Totti is beállt a Romába, de a „farkasok” vele sem tudták begyötörni a győztes gólt az Atalantának. Totti a 615. élvonalbeli fellépésén van túl, ezzel utolérte Javier Zanettit a Serie A örökranglistájának harmadik helyén. Csak Paolo Maldini (647) és Gianluigi Buffon (617) előzi meg.

SERIE A
32. FORDULÓ

Roma–Atalanta 1–1 (Dzeko 50., ill. Kurtic 22.)
Palermo–Bologna 0–0
Cagliari–Chievo 4–0 (Borriello 11., Sau 15., Joao Pedro 40., 90.)
Torino–Crotone 1–1 (Belotti 66. – 11-esből, ill. Nwankwo 81.)
Fiorentina–Empoli 1–2 (Cristian Tello 64., ill. el-Kadduri 37., Pasqual 93. – 11-esből)
Pescara–Juventus 0–2 (Higuaín 22., 43.)
Genoa–Lazio 2–2 (Simeone 10., Pandev 78., ill. Biglia 45+2., Luis Alberto 91.)
Sassuolo–Sampdoria 2–1 (Ragusa 49., Acerbi 56., ill. Schick 28.)
Napoli–Udinese 3–0 (Mertens 47., Allan 63., Callejón 72.)