PL: a szezon hibája is belefért a Liverpoolnak a West Brom ellen

2017.04.16. 16:25
Firmino gólja döntött (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójában a Liverpool Roberto Firmino fejesével 1–0-ra nyert a West Bromwich Albion otthonában. Lehetett volna nagyobb is a különbség, ha az utolsó percekben a vendégek eltalálják az üres teljesen kaput...

A legutóbbi hét meccséből két iksz mellett ötödször nyerő Liverpool az első félidő ráadásában szerezte meg a vezetést, James Milner felívelt szabadrúgását Lucas Leiva csúsztatta meg a 16-oson belül, majd Roberto Firmino stukkolt a jobb alsóba (0–1).

A fordulást követően hamar növelhette volna előnyét a vendégcsapat, de Firmino átlöbbölését Milner futtából a léc fölé rúgta, majd megrezdült a hazai háló, de les miatt nem volt érvényes a találat.

A hazaiak előtt a 80. percben adódott a legnagyobb lehetőség, Matthew Phillips egy az egyben vitte Mignolet-ra a labdát, de a kapus hárított.

A ráadásban már kapustársa, Ben Foster is előrement a hazaiak szögleténél, de nem tudott helyzetbe kerülni, sőt, a Liverpool kontrát indíthatott, de hiába mentek hárman is a visszazáró védők mellett az üres kapura, Alberto Moreno passz helyett távolról lőtt, a bal alsó mellé…

Foster gyakorlatilag az utolsó perceket a liverpooli térfélen töltötte, s bár ezzel sem tudott élni a Pool, a három pont azért a vendégeké lett.