Légióskörkép: Gulácsi élre védte csapatát, Gyurcsó-négyes

2016.11.21. 13:24
Gulácsi Péter bravúrjának pillanata
A franciaországi Európa-bajnokság után számos magyar válogatott labdarúgó igazolt új csapatba, szerződött a honi bajnokságból külföldre. Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt néhány napban! Játszott percek, lapok, gólok!

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kezdőben 3–2-re legyőzte a Bayer Leverkusent idegenben, amivel az élre állt. A végig védő magyar kapus 2–1-es hazai vezetésnél büntetőt hárított. Az immáron éllovas klub másik magyarja, Kalmár Zsolt a negyedosztályban szereplő második csapatban játszott, és gólt szerzett a Jena ellen 3–0-ra megnyert mérkőzésen. Kleinheisler László és Huszti Szabolcs egyaránt egy félidőt kapott saját csapatában. A Darmstadt hazai pályán 1–0-ra kikapott az Ingolstadtól, míg a Frankfurt 2–1-re nyert a Werder Bremen otthonában.

Gulácsi védése

Hakan Calhanoglu Missed Penalty Peter Gulácsi... by footballderby

Olaszországban „magyar” rangadót rendeztek a Serie A-ban, ahol a Bologna és a Palermo csapott össze egymással. Nagy Ádám a 82. percig volt a pályán a 3–1-re győzedelmeskedő hazai csapatban, míg a vendégeknél Sallai Roland 66 percet kapott.

Fantasztikus hétvégét zárt Gyurcsó Ádám, akinek csapata, a Pogon Szczecin 6–2-re kiütötte a Wisla Krakówot. A magyar válogatott játékos 25 perc alatt mesterhármast szerzett, végül négy góllal zárt, mielőtt a 72. percben vastaps közepette lecserélték. Jól sikerült a DAC stadionavatója, László Csabáék a bajnoki címvédő Trencínt verték meg két góllal; Vida Kristopher végig a pályán volt, ő adta a második gólpasszt. Első gólját szerezte a Mattersburgban Varga Barnabás, ami 2–2-es döntetlenhez volt elég a St. Pölten ellen. Németh Krisztiánék 4–2-re nyertek az al-Arabi ellen, a magyar támadó büntetőből szerzett gólt.

Gyurcsó mesternégyese

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok
Futács Márkó Hajduk Split (horvát) Lokomotiva Zagreb 1–0 62
Guzmics Richárd Wisla Kraków (lengyel) Pogon Szczecin (i.) 2–6 nem volt keretben
Koman Vladimir Adanaspor (török) Besiktas 1–2 90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.