„Ohne tempo, ohne riziko!” – csak egy pontra volt jó a Hertha

2016.11.19. 15:25
A Hertha BSC nem bírt az Augsburggal (Fotó: AFP)
A Dárdai Pál vezette Hertha BSC gól nélküli döntetlent játszott az Augsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 11. fordulójában.

Dárdai Pál beharangozta, és a kezdőcsapatba is jelölte Alexander Essweint, aki korábbi csapata ellen lépett pályára. A magyar szakember jót húzott vele, a berliniek egyetlen veszélyes embere volt az első félidőben, igaz, a ziccerét kihagyta.

Csak kötelességtudatból írnánk hosszabb bekezdéseket az első félidőről, így inkább nem tesszük meg – Maradjunk annyiban, hogy szinte semmi sem történt. Vagy ahogy a német kommentátor mondta a szünetben: „Ohne tempo, ohne riziko!”

Sajnos a második félidő sem hozott sok változást, kevés kockázatot vállaltak a felek. Az utolsó tíz percben végre voltak helyzetek, de a ziccerek végén rendre a kapusok nyerték meg a párharcokat. A legközelebb Niklas Stark járt a gólhoz, aki Marvin Plattenhardt beadása után kevéssel lőtt a kapu mellé.

Martin Hinteregger csúnya sérülést szenvedett, vérző fejjel hagyta el a pályát. Az eredményben azonban nem volt változás, a 15.30-tól kezdődő találkozók közül az egyetlen gól nélküli lett az Augsburg–Hertha.

A többi pályán

Kleinheisler László (Darmstadt) kezdőként lépett pályára az Ingolstadt elleni összecsapáson, ám a szünetben (0–0-s állásnál) lecserélték. A második játékrészben betaláltak a vendégek, így az Ingolstadt egygólos sikert aratott. A Mainz eseménydús meccsen tartotta otthon a három pontot a Freiburg ellen. A Schalke a hajrában döntött az önmaga árnyékaként szereplő Wolfsburg ellen, a Köln a ráadásban szerzett találattal győzte le a Mönchengladbachot, és továbbra is ott van az élbolyban.

A DORTMUND–BAYERN MÜNCHEN RANGADÓRÓL IDE KATTINTVA OLVASHAT!

NÉMET BUNDESLIGA
11. FORDULÓ

Augsburg–Hertha BSC 0–0
Mönchengladbach–1. FC Köln 1–2 (Stindl 32., ill. Modeste 59., Risse 91.)
Mainz–Freiburg 4–2 (Bungert 15., Malli 20. – 11-esből. Bell 82., Onisiwo 95., ill. Grifo 67., Haberer 85.)
Wolfsburg–Schalke 0–1 (Goretzka 82.)
Darmstadt–Ingolstadt 0–1 (Hartmann 68.)