Légióskörkép: elhibázott büntetők – Megyeri hős lett, Balogh és mások rontottak

2016.12.05. 14:06
Megyeri Balázs a 90. percben kivédte Dimitrisz Diamantakosz büntetőjét (Fotó: ksc.de)
Ahogy azt olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on hétről hétre összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Kövesse velünk, mi történt légiósainkkal az elmúlt héten! Játszott percek, lapok, gólok!

Továbbra is hárompontos előnnyel vezetik a német Bundesligát Gulácsi Péterék. Az RB Leipzig a magyar kapussal a soraiban 2–1-re legyőzte a Schalkét. Huszti Szabolcs (Eintracht Frankfurt) és Kleinheisler László (Darmstadt) egyaránt 74 percet játszott, sok örömre azonban nem lehetett okuk. A Frankfurt 1–1-re végzett Augsburgban, míg a Hamburg a Darmstadt otthonában szerezte meg első bajnoki győzelmét a szezonban (0–2).

A német másodosztályban a Greuther Fürth 2–1-re legyőzte idegenben a Karlsruhét. A sikerben elévülhetetlen érdemeket szerzett a végig pályán lévő Megyeri Balázs, aki a 90. percben büntetőt védett. Stieber Zoltán 71 percet kapott a St. Pauli ellen 0–0-ra végződő meccsen. A magyar válogatott középpályás az első félidőben büntetőt lőhetett, azonban nem találta el a kaput.

MEGYERI KIVÉDETT BÜNTETŐJE

STIEBER KIHAGYOTT TIZENEGYESE

Otthon esett ki az Olasz Kupából a Palermo, amelyet a másodosztályú Spezia búcsúztatott. A „sasok” a rendes játékidőben és a hosszabbításban sem tudták feltörni a vendégek védelmét, a büntetőpárbajban pedig a Spezia játékosai koncentráltak jobban. Balogh Norbert a hosszabbításban lépett pályára csereként, és ötödik rúgóként továbblőhette volna a Palermót, a korábbi DVSC-játékos azonban hibázott, csapata pedig kiesett. Sallai Roland végigjátszotta az összecsapást.

A TIZENEGYESPÁRBAJ

Lang Ádám végig a pályán volt a Monaco ellen pontot szerző Dijónban, Bese Barnabás 10 percet kapott a Le Havre-ban, amely a Strasbourgtól szenvedett egygólos vereséget.

Ismét gólt szerzett Nikolics Nemanja, táblázatunkban szereplő légiósaink közül egyedül neki sikerült ez a héten. A magyar válogatott támadó csapata, a Legia Warszawa így sem tudott nyerni (Wisla Plock, 2–2), Nikolicsot a 65. percben lecserélték. Gyurcsó Ádám (Pogon Szczecin) gólpasszt adott a Puszcza Niepolomice elleni Lengyel Kupa-negyeddöntő visszavágóján, csapata 4–1-es összesítéssel jutott be az elődöntőbe.

NIKOLICS GÓLJA

Futács Márkó (Hajduk Split) és Priskin Tamás (Slovan Bratislava) is tizenegyest hibázott, csapataik egyaránt vereséget szenvedtek. A Hajduk Split kispadján a második csapat vezetőedzője, Marko Lozo ült, Marijan Pusnikot ugyanis pár nappal korábban menesztették.

PRISKIN TAMÁS KIHAGYOTT BÜNTETŐJÉT IDE KATTINTVA, 0:41-NÉL NÉZHETI MEG!

Otigba Kenneth (Kasimpasa) 103 másodperc alatt kapott két sárga lapot, amiért a 74. percben kiállították a Galatasaray elleni, 2–1-re elveszített török bajnokin.

További információkért kattintson a táblázatban található névre, és nézze meg bővebben, hogyan alakult a magyar futballista csapatának múlt heti mérkőzése!

TOPLÉGIÓSOK* MÉRKŐZÉSEI AZ ELŐZŐ HÉTEN
Légiós Klubcsapata Csapata ki ellen játszott?* Hány percet volt a pályán? Gól, gólpassz, lapok, egyéb
Megyeri Balázs Greuter Fürth (német II.) Karlsruhe (i.) 2–1 90 büntetőt védett
Stieber Zoltán Kaiserslautern (német II.) St. Pauli (i.) 0–0 71 büntetőt hibázott
Nagy Dániel Würzburger Kickers (német, II.) Düsseldorf 0–0 nem volt keretben
Balogh Norbert Palermo (olasz) Spezia (k.) 0–0, 11-esekkel 4–5 30
Fiorentina (i.) 1–2 végig a kispadon ült
Sallai Roland Palermo (olasz) Spezia (k.) 0–0, 11-esekkel 4–5 120
Nagy Ádám Bologna (olasz) Udinese 0–1 (i)
Ried (i.) 1–2 84 sárga lap
Korhut Mihály Hapoel Beer-Seva (izraeli) Maccabi Haifa (k.) 2–1 nem volt keretben
Asdod 5–0 90
Németh Krisztián al-Garafa (katari) al-Rajjan 3–2 90
Otigba Kenneth Kasimpasa (török) Galatasaray 1–2 74 piros lap
Koman Vladimir Adanaspor (török) Genclerbirligi 0–2 90

*Toplégiós: külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott vagy válogatott-kerettagságig jutó légiós.
Azoknál a légiósoknál, akik nem az élvonalban szerepelnek, ezt külön jeleztük, ahogy azt is, hogy ha nem bajnoki meccsről volt szó.
Az eredményeket mindig a magyar légiós csapatának szemszögéből írtuk fel, az idegenbeli meccseket i. betűvel jeleztük.