Bundesliga 2.: Megyeri lett a hős, büntetőt védett a 90. percben!

2016.12.02. 20:53
Megyeri nagy mentéssel járult hozzá csapata győzelméhez (Fotó: AFP, archív)
A Greuther Fürth labdarúgócsapata 2–1-es győzelmet aratott a Karlsruhe otthonában a német Bundesliga 2. 15. fordulójában. Megyeri Balázs, a Fürth kapusa a mérkőzés hősének bizonyult: a magyar válogatott kapuvédő a 90. percben kivédte Dimitrisz Diamantakosz büntetőjét, ezzel hozva a győzelmet csapatának. Diamantakosz a 80. percben már egyszer farkasszemet nézhetett Megyerivel, akkor értékesítette a tizenegyest, 0–2 után visszahozva a reményt a Karlsruhénak.

A St. Pauli és a Kaiserslautern összecsapása 0–0-ra végződött, a Lauternben 71 percnyi játéklehetőséget kapott Stieber Zoltán – és a 32. percben elhibázott egy tizenegyest, a kapu mellé lőtt. A harmadik pénteki mérkőzésen a feljutásért küzdő Hannover 3–2-re legyőzte a Heidenheimet.