Ligue 1: emberhátrányban állt talpra Lang Ádám csapata

2016.12.02. 22:46
Lang Ádám csapata, a Dijon 3–3-as döntetlent harcolt ki a Caen vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának pénteki mérkőzésén. A magyar válogatott védő ezúttal nem kapott játéklehetőséget.

A Dijon a 31. percben emberhátrányba került, a szünetig kapott további két gólt (1–3), ám a második félidőben hősies futballal és némi szerencsével egyenlíteni tudott – a pontot érő harmadik gól egy két védőn is megpattanó közeli lövésből született.

A Dijonnak ez már a harmadik 3–3-as döntetlenje volt a szezonban: az újonc másodszor állt fel 1–3-ról, a harmadik ilyen meccsen viszont 3–1-ről bukott pontokat az utolsó pillanatokban.

FRANCIA LIGUE 1
16. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

Caen–Dijon 3–3 (I. Santini 24., 37., Karamoh 43., ill. Lees Melou 26., Diony 59., Jahja 80. – öngól)

1. Nice 15 11 3 1 27–10 +17 36
2. Paris SG 15 11 2 2 30–8 +22 35
3. Monaco 15 10 3 2 44–16 +28 33
4. Lyon 15 8 1 6 28–18 +10 25
5. Bordeaux 15 6 6 3 20–17 +3 24
6. Rennes 15 7 3 5 16–19 –3 24
7. Guingamp 15 6 5 4 19–15 +4 23
8. Toulouse 15 6 4 5 18–13 +5 22