Olasz Kupa: Balogh lábában volt a győzelem, de kiesett a Palermo – videó

2016.11.30. 23:01
A Palermo labdarúgócsapata tizenegyesek után kiesett a másodosztályú Spezia ellen az Olasz Kupa nyolcaddöntőjébe jutásáért. A szicíliaiaknál Sallai Roland végigjátszotta a mérkőzést, míg Balogh Norbert a 90. percben állt be, a tizenegyespárbajban azonban elhibázta az ötödik lövést. A vendégeknél Tamás Krisztiánt sérülés miatt nem nevezték.

A Palermo–Spezia mérkőzésen 120 percig nem született gól, így jöhettek a tizenegyesek. A negyedik sorozatban a vendégek hibáztak, így Balogh Norbert lábában volt a továbbjutás, de az U21-es válogatott csatár lövését nagy bravúrral védte Leandro Chichizola. Az argentin kapus ezután egyenlített, a Palermo Edoardo Goldaniga révén ismét hibázott, a Spezia védője, Francesco Migliore azonban nem, így a másodosztályú csapat jutott a legjobb nyolc közé.

A TIZENEGYESPÁRBAJ

Az Atalanta már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést a Pescara ellen, a 29. percben pedig már 2–0-ra vezetett. A végig fölényben futballozó bergamóiak ugyan a második félidőben visszavettek a tempóból, de a 93. percben a nyáron szerződtetett Alekszandar Pesics beállította a 3–0-s végeredményt.

A nap harmadik mérkőzésén a Sampdoria is 3–0-ra nyert szintén hazai környezetben a Cagliari ellen. A meccs hőse a genovaiak duplázó cseh támadója, Patrik Schick volt.

OLASZ KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
Palermo–Spezia (II.) 0–0 – tizenegyesekkel 4–5
Atalanta–Pescara 3–0
(Raimondi 7., Grassi 29., Pesic 93)
Sampdoria–Cagliari 3–0 (R. Álvarez 13., Schick 71., 90.)

Csütörtöki mérkőzések
18.00: Genoa–Perugia (II.) (Tv: DIGI Sport2)
21.00: Bologna–Verona (II.) (Tv: DIGI Sport1)

Keddi mérkőzések
Empoli–Cesena (II.) 1–2 (Gilardino 79., ill. Panico 67., Alejandro Rodríguez 102.) – hosszabbítás után
Chievo–Novara (II.) 3–0 (Inglese 27., 30. – a másodikat 11-esből., Cesar 49.)
Torino–Pisa (II.) 4–0 (Ljajics 92., M. López 111., Boyé 113., Belotti 117.)– hosszabbítás után