Újpest–Diósgyőr: micsoda meccs, nekik nyolc!

2016.10.22. 17:50
Nagy csata, tömérdek helyzet, nyolc gól (Fotó: Meder István)
Nem akármilyen mérkőzést vívott egymással a Vasas pályáján albérletben az Újpest és a Diósgyőr: a fordulatos, végig izgalmas bajnokin nyolc gól született, de ez sem volt elég egyik csapatnak sem a győzelemhez.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

ÚJPEST–DVTK 4–4 (Lázok 22., Cseke 37., 87., Bardhi 84., ill. Vela 3., Bognár I. 51. – 11-esből, Lipták 74., Jagodinskis 92.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hatalmas, 1956–2016 feliratú zászlóval készültek a Diósgyőr elleni hazai mérkőzésre az újpesti szurkolók, akik abban bíztak, hogy a vendégek az újabb bajnoki szünet előtti formájukat mutatják – azaz sima vereséget szenvednek a fővárosban.

Ellenben először az Újpest hozta közelmúltbeli formáját (a lila-fehérek hat bajnokira kiterjedő nyeretlenségi sorozattal a hátuk mögött érkeztek a fordulóba), és Mohl Dávid figyelmetlenségét David Vela nem sokkal a kezdés után góllal büntette (0–1).

Helyzetekkel válaszolt az Újpest – közben a lesérült Mahalek Marcellt a frissiben igazolt lett válogatott Vitalijs Jagodinskis váltotta a DVTK-ban –, majd egy gyorsan elvégzett Souleymane Diarra-szabadrúgás után Lázok János egyenlített (1–1).

Érdekes lett a félidő hajrája is, mert a hazai védők hagyták például szabadon kapura lőni Bognár Istvánt (de mentett a léc), Ivan Rados pedig egy alkalommal mellel hárított egy szabadrúgást, majd nem állt a helyzet magaslatán sem ő, sem védelme Cseke Benjámin lövésénél: 2–1!

Jonathan Heris „egyenlített” a fordulás után, teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet a sértett, Bognár István értékesített (2–2), majd az újpesti védők és támadók is hibabemutatót tartottak: előbbiek hátul, utóbbiak elöl teremtettek helyzeteket.

Gólt a második félidő derekán a DVTK szerzett, önerőből, de még milyet! Lipták Zoltán még dédpapa korában is büszkén meséli majd, hogyan varrta fel a jobb felsőbe a Banai nevűnek.

Nem lett azonban 2–3 a végeredmény, erről egy remekül alkalmazott előnyszabály (Enisz Bardi, 3–3) és Cseke Benjámin (3–4) gondoskodott – majd hogy még emlékezetesebb legyen a debütálása, Vitalijs Jagodinskis is betalált.

4–4: parádés bulival búcsúzott angyalföldi albérletétől az Újpest, jót nosztalgiázhatott az ódon stadion...