Egy gól és más semmi – Torghelle találatával verte meg az MTK az újoncot

2016.10.22. 17:50
Szenvedve, de legyőzte az újoncot az MTK (Fotó: Koncz György)
A labdarúgó NB I 13. fordulójában az MTK Torghelle Sándor góljával 1–0-ra legyőzte a Gyirmótot, így tétmeccsen győzelemmel avatta fel az Új Hidegkuti Nándor Stadiont.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
MTK–Gyirmót FC Győr 1–0 (Torghelle 74.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1183 néző. Vezette: Solymosi

2014. május 31., azaz csaknem két és fél év után lépett pályára tétmeccsen hazai pályán az MTK. Akkor – az azóta Franciaországba távozó – Bese Barnabás duplájával nyertek a kék-fehérek a Kaposvár ellen, akik már nagyon várták, hogy a Sporting ellen felavatott Új Hidegkuti Nándor Stadiont a bajnokságban is debütálhasson.

A Gyirmót elleni mérkőzés azonban korántsem hozott az új stadionhoz méltó színvonalat: a foghíjas lelátók előtt megrendezett találkozó első félidejében csupán egy nagyobb helyzetet jegyezhettünk fel, Torghelle Sándor közeli próbálkozását azonban hárította Sebők Zsolt.

A második félidő az elsőhöz hasonló alacsony iramban kezdődött, ennek ellenére Danijel Petkovicsnak kétszer is hárítania kellett: előbb Madarász Márk lövését, majd Vass Patrik próbálkozását ütötte szögletre.

AZ utolsó fél órára Teodoru Vaszilisz és Urbányi István is cserékkel próbált frissíteni csapatán, az első gólra azonban így is a 74. percig kellett várni: Vadnai Dániel beívelését Torghelle Sándor kifacsart testhelyzetben fejelte kapura, a labda pedig Sebők mellett a jobb felső sarokba hullott (1–0).

A hajrában még egy óriási Torghelle-kapáslövés utáni Sebők-bravúrnak tapsolhattak a nézők, ám újabb gól már nem esett, így az MTK az Új Hidegkuti Nándor Stadion első tétmeccsén 1–0-ra legyőzte az újonc Gyirmótot, mely egymás után a második meccsét veszítette el ilyen végeredménnyel.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!