Meleg volt a pite, de bajnokit nyert egy hónap után a Fradi

2016.10.22. 17:50
A Honvéd-szurkolók kiírása a meccs elején
A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Ferencváros háromgólos előnybe került a Honvéd ellen, a kispestiek azonban felálltak a padlóról, és majdnem egyenlítettek.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

FERENCVÁROS–HONVÉD 3–2 (Böde 26., Hajnal 45., Djuricin 60., ill. Kamber 73., Lanzafame 77. – 11-esből)
Groupama Aréna, 7072 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Több mint egy hónapja nem nyert bajnokit a Ferencváros, ilyet pedig nem mostanában éltek át az Üllői úton. Ráadásul több eltiltás is nehezítette a címvédő feladatát, sőt, Thomas Doll sem ülhetett le a kispadra, így Máté Csaba irányított az oldalvonal mellől.

A folyamatos győzelmek mellett azt is megszokhatták a hazai drukkerek a Groupama Arénában, hogy dominálnak a zöld-fehérek, ezúttal azonban nyílt mérkőzést játszottak a felek, igaz, ez sem volt elég a Honvédnak ahhoz, hogy eredményes legyen.

A Fradi ugyanakkor tudott gólokat szerezni, a 26. percben az ezúttal jobbhátvédként játszó Lovrencsics Gergő beadását Böde Dániel bólintotta a kapuba (1–0).

Nem sokkal később Florian Trinks újra benevezett a „Ki tud nagyobb helyzetet kihagyni?” játékba, amikor hat méterről képtelen volt eltalálni az üresen tátongó kaput, a szünet előtt azonban így is sikerült megdupláznia előnyét a hazai csapatnak.

Marco Djuricin adott kiváló labdát Nagy Dominiknek, aki elvitte a labdát Gróf Dávid mellett. A kapus elhúzta a Fradi-támadó lábát, tizenegyes helyett azonban továbbment a játék, Hajnal Tamás pedig az üresen álló kapuba lőtt (2–0). A Honvéd kapusa nem kapott lapot az eset után, hiába reklamáltak a hazaiak.

A második félidőben próbálkozott a Honvéd, de sokat hibázott, abból pedig kontrázott a Fradi. A 60. percben Cristian Ramírez passza után Böde lőtte középre a labdát, Djuricin pedig nem hibázott (3–0).

Fradi-dominancia után nagy küzdelem jellemezte a játékot, a Honvéd pedig majdnem felállt a padlóról (Fotó: Szabó Miklós)

A találat után visszatért a pályára a hosszú ideje sérült Eppel Márton. Hogy ennek, vagy másnak volt-e köszönhető, azt nem tudjuk, de feltámadt a Honvéd. A 73. percben Davide Lanzafame szabadrúgása után Djordje Kamber lőtt a kapuba (3–1).

Négy perccel később Nagy Dominik lökte fel Lanzafamét a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig büntetőt ítélt, amit a sértett végzett el, és nem hibázott (3–2).

Az utolsó percekben debütált az NB I-ben a 18 éves Tömösvári Bálint, és majdnem hős lett, fejesét azonban védte Dibusz Dénes. Úgy tűnt, sima lesz, ám végül nehezen győzött a címvédő – több mint egy hónap elteltével örülhettek három pontnak a zöld-fehérek.